$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Hilfe!!! Gdzie się wlewa olej = gdzie się podział korek???
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hilfe!!! Gdzie się wlewa olej = gdzie się podział korek???
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sie 2004|, 2004 14:47   Hilfe!!! Gdzie się wlewa olej = gdzie się podział korek???

No, mam problem. Bezkutecznie usiłuję zgadnąć jakim to sposobem uzupełnić olej w silniku? Przypominam, że jest to 2.5 TD. Tam, gdzie na pokrywie głowicy, w znanych mi samochodach, jest korek wlewu oleju, widnieje kołnierz, na którym znajduje się coś w rodzaju pierścieniowej obejmy podobnej trochę (pod względem wycięć) do pierścienia znajdującego się pod kierownicą roweru. Konstrukcja ta zwieńczona jest walcowatą kopułką, a której wychodzą po obu stronach dwie rurki - jedna jest węższa, a z grubszeg poprowadziny jest gumowy wąż, ok. 1.5 cm średnicy, który znika gdzieś u dołu silnika. Całe to cholerstwo, wykonane z tworzywa, kręci się nad pierścieniem dookoła i nie da się wyjąć. Próbowałem ruszyć pierścieniem - ale ani drgnie - nie mam zaś odpowieniego klucza a nie chcę siłowo nic spieprzyć - czy ma ktoś - szczególnie z dieslowców - rozeznanie co począc w takim przypadku?
 
 
cozy
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sie 2004|, 2004 15:31   

ja mam 2,5 D
i jak chce wlac olej to ten korek ciagne do gory, na poczatku tez nie wiedzialem czy sie go odkreca czy jest jakis gwint, a tu tylko do gory cza ciagnac, i na korku jest taki oring uszczelniajacy. MOze masz cos innego, nie wiem nie widzialem motoru w Scorpiu 2,5 TD
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sie 2004|, 2004 15:50   

Rzecz w tym, ze u mnie wystaje konstrukcja w niczym nie przypominająca korka. Ma, to to, z 10 cm wysokości i wygląda jak jakieś urządzenie ciśnieniowe z zaworem bezpieczeństwa... Nie mam pojęcia jak się z tym obchodzić... ))):
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |30 Sie 2004|, 2004 15:51   

W silnikach V6 też tak jest. Ciągnie sie i wyłazi :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sie 2004|, 2004 16:37   

Już sobie poradziłem! (: A wszystko dzięki skanom z książki zapodanym na forum! (: rzeczywiście - całość tzreba było mocno i zdecydowanie wyciągnąć. Po prostu... Ha ha ha.
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sie 2004|, 2004 16:48   

cozy napisał/a:
ja mam 2,5 D
i jak chce wlac olej to ten korek ciagne do gory, na poczatku tez nie wiedzialem czy sie go odkreca czy jest jakis gwint, a tu tylko do gory cza ciagnac


No i miałeś rację - tylko, zę ten mój "korek" wcale jak korek nie wyglądał i to mnie zmyliło... (: Ale dzięki za pomoc. (:
 
 
Versor
[Usunięty]

Wysłany: |9 Wrz 2004|, 2004 13:03   

Witam
Sorki że się wcinam w dyskusję ale mam 2.5 D i olej wlewam przez odmę. Pod korkiem powinna być taka dziwna gruba siatka. Całość ma za zadanie redukować ciśnienie w misce.
To właśnie ten korek. Moja rada to ostrożnie go traktować, bo dość często pęka i trudno dostać. Mój znajomy ma tam założoną reklamówkę na gumce :lol:

Pozdrawiam

P.S.
Szukam materiałów na temat Scorpio 2.5D jeżeli macie jakieś namiary to byłbym bardzo wdzięczny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group