$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Połączenie prędkościomierza ze skrzynią biegów
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie prędkościomierza ze skrzynią biegów
Autor Wiadomość
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sie 2005|, 2005 22:13   Połączenie prędkościomierza ze skrzynią biegów

Witam
Problem mój polega na niedziałającym prędkościomierzu. Sam prędkościomierz i linka są OK. Doczytałem się na FORUM że jest jeszcze jakaś przekładnia przy skrzyni którą często trafia i przez to nie działa prędkościomierz.
Znalazłem gdzieś w Polsce coś takiego lecz człowiek który mi to chce sprzedać nie bardzo wie jak się zabrać do tego aby to wymontować.
Prosiłbym o wszelkie informacje i czy napewno jest to przyczyną niedziałającego prędkosciomierza. Być może ma ktoś taką "przekładnię" do sprzedania?

Pozdrawiam
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sie 2005|, 2005 22:17   

z opisu widze,ze masz przejsciowke wiec tam licznik jest linkowy a nie elektryczny wiec to napewno nie jest wina pradniczki bo jej po prostu nie powinienes miec wedlug moich danych. wiec problem jest gdzie indziej....
pozdrawiam
maciek

[ Dodano: 2005-08-29, 22:19 ]
bo tak rozumiem to cos co ktos ci chce sprzedac
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sie 2005|, 2005 22:23   

To wiem że nie mam prądniczki. Lecz gdzieś na formum ktoś pisał że jeśli jest linka to przy skrzyni jest przekładnia.

[ Dodano: 2005-08-29, 22:28 ]
Tutaj ktoś już poruszał ten temat.

http://ford-scorpio.pl/fo...9bfd820d5031d75

Chodzi o zębatkę na reduktorze. Brzmi to bardzo ogulnikowo przynajmniej dla mnie.
Co konkretnie powinienem wymienić? I jak się do tego zabrać?
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sie 2005|, 2005 22:29   

no to ja juz nie wiem :oops: tylko z pradniczka mi sie takie problemy kojarza a takich co sprzedaja rzeczy nie od tego samochodu jest wielu no i nie chcialem zeby ktos cie w maliny wprowadzil. u mnie jeszcze licznik dziala wiec jeszcze nie wiem.
pozdrawiam
maciek
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |27 Wrz 2005|, 2005 12:34   

Witam

Sprawdź przekładnię w taki sposób
Odkręć linkę od zegarów z tyłu licznika i przetocz się kawałek spoglądając czy linka się obraca.
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |28 Wrz 2005|, 2005 21:50   

Już tak robiłem. Linka się nie obraca. Nie mam pojęcia jak dobrać się do tej przekładni przy skrzyni. Dostęp jest tragiczny.
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2005|, 2005 11:31   

Linka w skrzyni jest mocowana na takim zatrzasku. Bardzo często potrafi się wysunąć, wystarczy docisnąć. Niekoniecznie musi to być uszkodzenie napędu. Proponuję to robiś w kanale lub z podnośnika bo rzeczywiście jest ciężko.

Pozdrawiam
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Wrz 2005|, 2005 18:12   

Wejdź pod auto, dostań się do tylnej części skrzyni, po PRAWEJ(pasażera) wchodzi linka, blokowana rozprężnym segerem, po LEWEJ, (str. kierowcy), jest czujnik prędkości pojazdu, na 3 przewody, mocowany śrubką M6 na klucz 10. Odkręć go i wyjmij, wtedy też będziesz mógł pezez ten sam otwór wypchnąć małe kółko zębate napędzające linkę, to, do którego linka jest wpinana z PRAWEJ. Powodzenia.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2005|, 2005 19:50   

Dzięki wielkie. To się nazywa dokładny opis. Postaram się do tego dobrać. VIK z tego co zrozumiałem to uszkodzona może być właśnie ta zębatka - czy tak?
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Wrz 2005|, 2005 19:53   

Dokładnie tak, a nim rozbierzesz-podnieś jedno z tylnych kół, poproś kogoś o pomoc, daj na luz, i niech ktoś kręci kołem, zobaczysz, czy gniazdo gdzie wkłąda się linkę-czyli gniazdo w owej zębatce się porusza.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2005|, 2005 20:04   

OK dzięki. Raczej to nie będzie łatwe zadanie bo już raz to oglądałem pod samochodem i dostęp jest naprawdę kiepski. Będę próbował i opiszę efekty. Pozdrawiam
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Wrz 2005|, 2005 20:06   

dostęp nie jest zły, możesz sobie odkręcić to ucho mocujace skrzynię do nadwozia na 4 nakrętki M8, klucz 13, i od dołu śrubę M12 na 19mm- mocującą poduszkę i często też wieszak wydechu
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2005|, 2005 08:39   

No i działa :D
Wszystko zrobiłem według opisu jaki przedstawił mi VIK. Trudno stwierdzić przyczynę ponieważ wszystko rozebrałem, złożyłem ponownie i prędkościomierz zadziałał.
Duże podziękowania dla VIK. Dziękuję równierz GrzesPi.

Mała uwaga dla przyszłych rozbieraczy tego układu - Czujnik prędkości pojazdu o którym pisał VIK w miejscu gdzie przykręcony jest śrubką na klucz 10 jest dość kruchliwy (ja ten uchwyt ułamałem :( ). Uważajcie więc jak będziecie wyciągać ten czujnik ze skrzyni.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |1 Paź 2005|, 2005 09:26   

Cieszę się.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2005|, 2005 20:15   

No i czar prysł. Licznik przestał działać. Teraz to już nie mam pojęcia o co chodzi :!: .
Podejrzewam że z tą zębatką w skrzyni jednak jest coś nie tak.
Czy macie może taką zębatkę na zbyciu :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group