$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problemy z sondą lambda
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z sondą lambda
Autor Wiadomość
__Robert__ 
FST Member



Auto: Nie ma Forda
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Lut 2005
Skąd: Szczecin
Wysłany: |29 Sie 2005|, 2005 17:05   Problemy z sondą lambda

Witam
Panowie mam taki problem i chcę sie Was poradzić co zrobić, otóż dzisiaj byłem u gazownika bo coś mi auto zaczęło chusteczkowo chodzić, a że intalkę mam na gwarancji więc do niego podjechałem. Byłem u niego ze trzy godziny, jeździliśmy z kompem na pokładzie i on ustawiał. Objawy były takie auto mi przygasało na zakręcie w lewo natomiast przy zakręcie w prawo wzrastały obroty, następna sprawa to spalanie pali mi w miescie 15 litrów, intalacja nie jest stabilna obroty raz są a raz ich nie ma. Panowie padło na sondę, z tym że moja sąda jest jakaś nie typowa ma zakres 0 - 5V, gdzestandardowa powinna być 0 - 1V, no idoczego zmierzam, gazownik zaproponował żeby włożyć jszcze jedną sondę która właśnie będzie obsługiwać tylko gaz a druga ta która jest tylko benzynkę. Panowie piszę otym ponieważ chcę abyście się wypowiedzieli na ten temat, może macie jakiś inny pomysł. Czekam na wszelkie sugestie, pomysły itd tylko nie piszcie żebym zmienił gazownika bo otym to już dawno pomyślałem, ale intalka jest na gwarancji to z jakiej racji mam płacić gdzie indziej niech się facio męczy.
Pozdrawiam
_________________
Był
Ford Scorpio 2.0 OHC + LPG
był
Opel Omega 2.0 16V Caravan 1998 + LPG
jest
Citroen C5 X7 2.0 16V 140 KM 2008 + LPG

Pozdrawiam
Robert
 
 
 
tomi503
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sie 2005|, 2005 20:30   

Sprawa spadania obrotów jadąc w jedną strone i wzrostu jadąc w drugą strone jest całkiem normalna pod warunkiem że obroty nie spadają aż auto zgaśnie.
Natomiast sprawa samej sondy to niewiem czy były montowane w scorpio sondy 0-5v wydaje mi się że nie ale napisz może jaki masz komputer gazowy być może jest problem właśnie w nim. Raczej nie kombinuj z dokładaniem jakielkowiek sondy.
 
 
__Robert__ 
FST Member



Auto: Nie ma Forda
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Lut 2005
Skąd: Szczecin
Wysłany: |29 Sie 2005|, 2005 21:33   

Komputer to Nicolaus 2004, instalacja Elpigaz.
_________________
Był
Ford Scorpio 2.0 OHC + LPG
był
Opel Omega 2.0 16V Caravan 1998 + LPG
jest
Citroen C5 X7 2.0 16V 140 KM 2008 + LPG

Pozdrawiam
Robert
 
 
 
tomi503
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sie 2005|, 2005 06:44   

Przykro mi z tym komputerem a raczej sterownikiem niemiałem nigdy do czynienia i niemam zamiaru mieć. Poprostu myśle że nie nadaje się do niczego.

Co moge poradzic to zmież sonde miernikiem ale dobrze by było jeśli gazownicy podłączyli ją na 2 kablach przecinająckabel od sondy do komputera samochodowego rzebyś ten kabel połączył i dopiero wtedy zmierzył.
Tak na marginesie dobrze by było ten komputer tak połączyć by brał tylko sygnał z sondy a nie emulował jej.
 
 
__Robert__ 
FST Member



Auto: Nie ma Forda
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Lut 2005
Skąd: Szczecin
Wysłany: |30 Sie 2005|, 2005 20:16   

No i już po kłopocie, założyłem drugą sondę lambda. Auto znowu chodzi tak jak należy.
Pozdrawiam
_________________
Był
Ford Scorpio 2.0 OHC + LPG
był
Opel Omega 2.0 16V Caravan 1998 + LPG
jest
Citroen C5 X7 2.0 16V 140 KM 2008 + LPG

Pozdrawiam
Robert
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group