$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z alarmem
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z alarmem
Autor Wiadomość
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 07:40   Fabryczny alarm ożył..

Albo coś co udaje alarm :) . W każdym razie jak kupiłem skorupe to wydawało mi się, że alarmu nie ma. Jednak od czasu do czasu coś sobie piszczało przy otwieraniu drzwi bądź manipulacji przy zamku.. Światła awarynje się nie włączały. Ostatnio jednak było chicho aż do wczoraj. Od wczoraj dzieje się tak: otwieram drzwi kluczykiem - piszczy dwa razy, otwieram dzrzwi, wsiadam, zamykam drzwi i piszczy 5 razy.. Potem normalnie jadę, otwieram drzwi, wysiadam, zamykam drzwi i po przekręceniu zamka kluczem piszczy 5 razy.. Ta sekwencja powtarza się od wczoraj, na razie 6 razy się tak stało :) . I tu pytanie - czy to jest alarm czy co? Mam nadzieje, że nagle w środku nocy nie odezwie mi się jakaś syrena albo co :) .

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 10:55   

pewnie alarm :) a dioda miga? zobacz czy sie wlaczy :P
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 12:13   

No właśnie, bo już miałem się pytać o jaką diodę chodzi :) .
No a teraz powiedzcie, z czym się ten alarm je? To tylko pika czy robi coś jeszcze? :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Drmax
[Usunięty]

Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 17:06   

Witajcie! Jestem szczęśliwcem - u mnie ten alarma działa do dziś, chociaż rzadko z niego korzystam. Po przekręceniu kluczyka w drzwiach (jak zamykasz) faktycznie alarm piszczy 5 albo 6 razy - uzbraja się. Po 45 sek jest już aktywny, tzn każda próba otwarcia drzwi, maski bez kluczyka kończy się wyciem syreny. Czyli jeśli zamknę auto kluczem, a otworzę z pilota (bez alarmu) wyje mi w niebogłosy. Ot cała filozofia. Pożytku z tego nie ma żadnego, bo kto się dziś przejmuje wyjącym autem :P
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 17:11   

A jak się uzbroi i otworzysz bagażnik z kluczyk ato też idiota wyje :D :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 14:02   

Witam

Alarm w przejściówce załącze się przekręcając kluczyk na chwilę w kierunku do utwarcia następnie puźniej zamykamy. Powinien pojawić się przerywany sygnał i dzięk centralnego (dłóższy niż zwykle) oznaczający załączenie podwójnego ryglowania. W tym momencie powinien załączyć się alarm o ile samochód jest w alarm wyposażony.

Pozdrawiam
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 14:13   

Witam

Pikanie brzęczyka sygnalizuje zazwyczaj włączenie podwójnego ryglowanian NIe ma to nic wspólnego z syreną bo była montowana w skorupach bardzo rzdko (wersja GHIA)
Pozdrawiam
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 20:09   

Witam
Ja chyba tez mam takie cos jak alarm czasami sie odzywa szczegolnie po rozlaczeniu i ponownym podlaczeniu akumulatora ale syrena mam wycieta a poza tym sie czesto zawiesza:( czyli mrygaja mi kierunki przez ok minute a pozniej im sie juz nie chce i wszystko wraca do normy... No a pisze w zasadzi by zapytac sie co moze byc przycznya tego ze kierunki mrygaja mi tylko z jednej strony... gdzie sa podlaczone bo to jest jakis dodatkowy alarm nic fabrycznego przynajmnie tak mi sie wydaje bo jest jakis bezpiecznik pod kolumna kiery i nie wyglada na fabrke:) no to gdzie moge miec podpiete kiedunki i jak zrobic zeby wszystkie mryglay jak zamykam centrala a i dodam ze mam diode na desce..
pozdro
 
 
Akowiec
[Usunięty]

Wysłany: |16 Gru 2004|, 2004 17:12   

Jeżeli której z drzwi lub klapa przednia i klapa tylna(combi) nie podaje sygnału zamknietego - uszkodzony czujnik domknięcia lub jego brak sygnału dają efekt że samochód się zamyka ale nie aktywuje się alarm. Podwójne ryglowanie uzyskujesz po przekręceniu kluczyka w stronę otwórz przytrzymaj 2-3 sekundy a nastepnie zamknij i przytrzymaj 2-3 sekundy alarm zacznie pikać kilka razy i dioda świeci ciągłe jakieś 3-4 sekundy potem już jest czas na uzbrojenie alarmu. Prześledż czujniki może do centralni nie dociera sygnał o zamknietych drzwiach. To tyle chyba mojego monologu.
Udanego reaktywowania alarmu
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |17 Gru 2004|, 2004 08:33   

GrzesPi napisał/a:
Witam

Pikanie brzęczyka sygnalizuje zazwyczaj włączenie podwójnego ryglowanian NIe ma to nic wspólnego z syreną bo była montowana w skorupach bardzo rzdko (wersja GHIA)
Pozdrawiam

A po czym poznać, że włącza się podwójne ryglowanie? Samochód ostatnio piszczy jak chce, zazwyczaj 5 razy po otwarciu i zamknięciu ale ostatnio zdaża mu się tez podczas jazdy. A czasami w ogóle :) . Co do syreny to gdzie ewentualnie szukać? Mam wersję Ghia więc jest szansa, że może gdzieś jest :) .

PS. A z innej beczki - co to za czujnicz czy co, że jak mam samochód zapalony to nie otworze tylniej klapy. Wyłączenie silnika (nie trzeba wyjmować kluczyka) i klapa się otwiera..

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |17 Gru 2004|, 2004 08:40   

to jest zabezpieczenie żeby Ci nikt nic nie podpi...... z kufra podczas postoju na światłach. wszystkie scorpio to mają
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |17 Gru 2004|, 2004 09:30   

Serio serio stare skorupki nie miały podwójnego ryglowania ??
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |17 Gru 2004|, 2004 14:49   

Speedo ma rację, dopiero przejściówki miały podwójne ryglowanie, a i to zdaje się nie wszystkie.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Gru 2004|, 2004 19:15   

wszysstkie co miały alarm, miały podwójny rygiel. Brak alarmu oznaczał raczej tez brak rygla
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2004|, 2004 00:56   

No to jak w końcu jest - to pikanie to u mnie nie ryglowanie tylko alarm, którego nie mam? ;) . Ostatnimi dniami raz sobie pika, a raz nie, jak mu się podoba :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group