$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Pompa paliwa
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa paliwa
Autor Wiadomość
cieplak
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 13:24   Pompa paliwa

Witam jestem nowym na forum, ale Scorpiakiem jeżdżę już trzy lata. Do tej pory jakoś dawałem radę, ale teraz chyba krzywdę sobie zrobiłem, tzn. samochodzikowi.
Czy łatwo jest zepsuć na amen pompę paliwa? Samochód mam zagazowany. Zabrakło mi paliwa, więc odpaliłem "awaryjnie" na gazie i tak sobie jechałem. Po ok. 30km na światłach usłuszałem że pompa paliwa ta w baku cały czas pracuje bez opamietania. Poniekąd wiem że praca pompy bez paliwa jest szkodliwa,ale z działającą pompą dojechałem do stacji. Zatankowałem (mało 5l) i od tej pory pompa zdechła, tzn. powinna lekko bzyknąć i zamilknąć. Nie ma czegoś takiego. Na paliwie zdycha - wypala tylko tyle ile jest w przewodzie. Sprwdziłem bezpiecznik i przekaźnik - oba sprawne. czy jest jakaś rada czy może lepiej szukac już nowej pompy?
Help!
C&C
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 18:23   

... nie tylko chłodzona, ale i smarowana !
więc taka praca bez paliwka na 100% ją zarżnęła na śmierć :)
Do DOHC-a kupisz używkę za 100-150 ,-.
No i chyba trzeba pomyśleć nad jakiś odłączaniem pompy podczas pracy na gazie, nie ?
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 19:05   

Taaaa - mi raz pompa zwarcie zrobilą to się zaczęło dymić spod deski rozdzielczej. Na drodze rozbebeszyłem pół dechy żeby znaleźć kabelek który się nadtapia. Ciachnąłem go i potem się okazało że to od pompy - od tej pory mam na tym kabelku bezpiecznik zamontowany tak na wszelki wypadek, no i łatwo mogę pompę odłączyć :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
tomi503
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 20:00   

Kiedyś miałem odłanczaną pompe przy przejsciu na gaz i powiem wam że pilnowałem paliwa w zbiorniku rzeby było ale zaniedbałem jazde na benzynie i opalałem na gazie i jakie było moje zdziwienie gdy zabrakło mi gazu a na benzynce nie chcial jechać. Okazało się ze pompa się tak zastała że ją szlak trafił. Od tej pory zawsze pompa sobie chodzi ja odpalam na benzynce i pilnuje paliwka i nie mam problemów.
 
 
cieplak
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lip 2005|, 2005 06:29   

Dzięki za uwagi. A może ktos wie czy do wyjęcia pompy trzeba opuszczać bak, czy jest dojście z bagażnika. Ja z prawej strony mam butle ustawioną wzdłuż i nie widać czy jest jakieś dojście. Z praktyki innych aut wiem, że takie dojście do pompy paliwa jest z wnęki na koło zapasowe lub spod tylnego siedzenia.
 
 
cieplak
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lip 2005|, 2005 06:53   

Dzięki serdeczne za rady :wink:
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lip 2005|, 2005 10:15   

Apropos praktyki z innych aut - w Espero jest bardzo dobre dojscie od wewnatrz spod tylnego siedzenia - najwidoczniej koreancy przewidzieli, ze w tym aucie czesto bedzie sie psuc ten element. Mam 3 znajomych z Espero i kazdy z nich wymienial pompe, przy czym jeden 3 razy :)

P.S.
Czy wystarczy chwila pracy bez paliwa, zeby sie zatarla? Dla pewnosci w najgorszym wypadku staram sie miec powyzej rezerwy, tak zeby nie swiecila sie zebraczka.

Przy okazji - ile litrow zostaje Wam w baku po zaswieceniu sie zebraczki?
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |26 Lip 2005|, 2005 14:16   

Cytat:
Czy wystarczy chwila pracy bez paliwa, zeby sie zatarla...


Nawet instrukcja mówi, że NIE WOLNO zużywać paliwa do końca ! :))
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |26 Lip 2005|, 2005 14:53   

jak nei chcesz baku opuszczać to trzeba wyrzezać dziurę w bagażniku. Zdaje się na czeskiej stronie coś takiego pokazywali co i gdzie i jak naciąć żeby mieć już potem swobodny dostęp na wieki :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |28 Lip 2005|, 2005 02:21   

pompa paliwa po chwili chodzienie na sucho przezyje, ale tylko krotkiej chwili, po zapaleniu rezerwy w scorpio jest ok 6,5 l benzyny

do autora postu, zajechales niestety pompe, tylko wymiana

do innych, odciecia pompy nie polecam, lepiej jednak miec te 10 l w baku i niech sobie pompa je spokojnie rpzetłacza w kółko
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group