$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Tuning Scorpio...
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tuning Scorpio...
Autor Wiadomość
Gierap
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 15:54   Tuning Scorpio...

Mam mysl czy ktos proobowal lekko ulepszyc Scorpio,nie chodzi mi o jakies lipne spojelry typu Dres i Wiesniak :? Ale np.stozek,albo chip w komputreku,a moze jakies ladne brewki??Bo jak szukalem to do naszego perfekcyjnego autq nic nie ma,a szukalem tylko bialych tarcz zegaroow :D POZDRO
 
 
SzerszeN
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 18:42   

nic nie ma bo nic nie potrzeba :)
a tak na powaznie, sam jestem ciekaw jak nieduzym kosztem mozna podniesc troche mocy
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 22:47   

Ja mysle ze najlepiej zaczac od generalki silnika. Z pewnoscia wiekszosc scorpiaczkow troche koni ma juz zastygniete :)
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 22:59   

Zwlaszcza od tego gazu popadaly :wink:
Moim zdaniem Scorpio nie potrzebuje tuningu. Mnie bardzo podobaja sie Scorpio z listwami progowymi dodaje to sporo uroku, ewentualnie delikatny spojlerek i jakies fajne alusy and that`s all :) Co do tuningu silnika mozna sie troszke pobawic za bardzo sie na tym nie znam .... zaleznie kto jaka gotowka dysponuje. Mozna wypieprzyc katalizator o ile ktos takowy posiada i wstawic strumiennice. Daje to jakies 5 dodatkowych konikow, oczywiscie jakies magnetyzery i inne cuda niewidy chociaz osobicie wydaje mi sie ze to bardziej dziala na podswiadomosc kierowcy niz lepsze osiagi auta :wink: . Oczywiscie mozna spobie sprawic stozkowy filtr powietrza , splanowac glowice, kolo zamachowe wymienic....... itd itp :)
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |28 Kwi 2004|, 2004 02:30   

Witam
Co do tuningu to tylko optyczy bo jeśli chodzi o silnik to można zapomnieć zrobić z niego rakietę.Sam kiedyś chciałem swego podkręcić w profesionalnej firmie tuningowej to mi powiedzieli tak.
Czip nie ma sensu bo to tylko 10% na plusie a koszt 2tyś silnik można podnieść do 300koni ale to jakieś 10tyś więc sądze że najtaniej będzie wstawić filtr sportowy i ewentualnie wywalić katy i wstawić strumienice jakieś 10% będzie na plusie i tłumiki wywalić a zostawić ostatni ale przelotowy i wtedy będziemy mieć tanim kosztem z tuningowany samochodzik a i dynamika będzie lepsza:)

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH 96'
 
 
SzerszeN
[Usunięty]

Wysłany: |28 Kwi 2004|, 2004 07:45   

i dlatego wlasnie kocham amerykanskie samochody, i silniki typu "big block" najlepiej w gazniku, bez zbednej elektronki, to dla kogos kto ma troszke kaski i wiedzy stwarza ogromne pole do popisu :)
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |30 Kwi 2004|, 2004 19:42   

Jakbym mial sie scigac to bym zostawil scorpio. Przesiadlbym sie np chociazby na EvoVII. Ale za to scorpio prezentuje sie wspaniale i komfortowo. Osiagi starczaja mi na normalna jazde, a i kiedy trzeba przycisnac to tez jest co wciskac.
 
 
Klaudi
[Usunięty]

Wysłany: |2 Maj 2004|, 2004 19:47   

sierars1 napisał/a:
Witam
Co do tuningu to tylko optyczy bo jeśli chodzi o silnik to można zapomnieć zrobić z niego rakietę.Sam kiedyś chciałem swego podkręcić w profesionalnej firmie tuningowej to mi powiedzieli tak.
Czip nie ma sensu bo to tylko 10% na plusie a koszt 2tyś silnik można podnieść do 300koni ale to jakieś 10tyś więc sądze że najtaniej będzie wstawić filtr sportowy i ewentualnie wywalić katy i wstawić strumienice jakieś 10% będzie na plusie i tłumiki wywalić a zostawić ostatni ale przelotowy i wtedy będziemy mieć tanim kosztem z tuningowany samochodzik a i dynamika będzie lepsza:)



tak sobie myślę że żaden tuning silnika nie jest tani. chip podniesie moc ale kosztuje. Dolot kosztuje, kolektor wylotowy też kosztuje. Ale czy 200KM żeczywiście nie starcza na takie autko? Ja mam na razie tylko skromną sierre 1.8, ale bardzo myśle o zamianie jej właśnie na scorpio cosworth z 95-96 roku. Ale czytając to forum widzę że takim autkiem jednak za bardzo nie poszaleję. Myślicie że lepiej jest włożyć silnik 2.9 24v ze scorpio do sierry? Sierra jest lżejsza nie? I powinna nieźle wywijać. Ale z drugij strony nie lubię przerabiać auta. Będę wdzięczny za wasze zdanie a szczegulnie czekam na opinie użytkowników Wielorybów cosworth.
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |2 Maj 2004|, 2004 21:05   

Z tego co mi wiadomo to były sierry XR4 z silnikiem 2.8 12v 150ps więc na pewno wystrczy kupić taki silnik a za wiele nie kosztuje i sądze że to wystarczy na sierre kiedyś posiadałem 2.3 v6 i to mi wystarczało potem musiałem zmienić samochód na większy więc kupiłem coswortha w budzie kombi 96" ale wiadomo że na automacie to dużo się nie poszaleje a manual to już sam nie wiem bo ruzne chodzą opinie na ten temat podobno 1i2 są za krutkie a to ból przy takiej mocy bo mniałem zmieniać ale teraz się mocno zastanawiam.
No i pamiętaj że COSWORTH to nie taki tani samochód w utrzymaniu

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH 96"
 
 
Klaudi
[Usunięty]

Wysłany: |2 Maj 2004|, 2004 22:49   

Tak. Sierra xr4i 2.8 v6 miała 145KM tak jak scorpio 2.8. A 2.9 V6 w xr4x4 i rs miała 150KM. Ale to i tak nie to samo co 200KM. A mam możliwość albo zamiany auta na Scorpio w noej budzie albo będę zmieniał motorek w sierce i to właśnie na coswortha 2.9. Przywiozę takie scorpio w całości z niemiac za 500-700 euro, wybebesze sierre i przeszczepie silniczek ze scorpio ze skrzynią i tylnym mostem. Do tego dużo innych żeczy takich jak zawiecha, chamulce, wudech. Ale to jeszcze jest w fazie rozważań. Wszystko będzie zależało od stanu i cen Scorpio cosworth w niemcach. Na mobile.de jest scorpio cosi za 1500 euro juz w nowej budzie rocznik chyba 95? i to by mnie użądzało. pozdrawiam.
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |2 Maj 2004|, 2004 23:04   

Jak juz chcesz cos przywiesc to lepiej znalezc cos dobrego i przy tym zostac. Z bebeszeniem masz kupe roboty. A tak jednolity fajny samochodzik. Z pewnoscia 2.9cos starczy :)

PS> Kto wie wkoncu jak to teraz z oplatami jakbym chcial sobie scorpupke przywiesc ?
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |2 Maj 2004|, 2004 23:20   

Witam
Ostatnio mniałem okazje sciągnąć scorupke 96" sedan biały tylko diesel 14tyś. wedłóg starych przepisów.
Wedłóg nowych przepisów to jest pierwsza opłata rejestracyjna ale kwoty nie znam.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH 96"
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |2 Maj 2004|, 2004 23:55   

Witam !

Czyli co, akcyz itp itd juz nie ma ? Tylko pierwsza oplata rejestracyjna ? Jestem w tym ciemny ;/
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |3 Maj 2004|, 2004 00:03   

Z tego co mi wiadoma jest oplata rejestracyjna tylko bardzo wysoka. Slyszalem pogloski o 6000 zlociszy. Moze ktos to zdementowac :)
 
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |3 Maj 2004|, 2004 00:06   

W takim wypadku to by sie to wszystko srednio oplacalo. Bo jeszcze trzeba za cos jechac, za cos tym samochodem wrocic :/ Mam nadzieje, ze ktos to zdementuje..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group