$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Czym zabezpieczyć puszkę bezpieczników
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym zabezpieczyć puszkę bezpieczników
Autor Wiadomość
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |1 Cze 2022|, 2022 22:24   Czym zabezpieczyć puszkę bezpieczników

Zabrałem się za główną puszkę bezpieczników. Mam to już porozbierane i jestem w trakcie czyszczenia ścieżek.

Czym zabezpieczyć warstwy ? Mam drugą puchę, którą ktoś już kiedyś dotykał i warstwy pokryte są smarem. Nie jestem przekonany czy to najlepsze rozwiązanie.

Najchętniej poskładałbym to na sucho (jak fabryka), ale może macie z tym doświadczenia, którymi warto się podzielić.
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |1 Cze 2022|, 2022 23:00   

Raz użyłem wazeliny, ale to podobno nie jest zbyt szczęśliwe na dłuższą metę , grunt to drożne odpływy od szybra
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |2 Cze 2022|, 2022 09:39   

Nie mam szybra w tym aucie.
 
 
lukas2 
Mk2 rulez



Auto: '92 2.0 sedan i '96 2.3 sedan
Pomógł: 37 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Police
Wysłany: |4 Cze 2022|, 2022 19:07   

Szyber nie ma nic do skrzynek. Możesz mieć nawet zaspawane odplywy i nic do skrzynek to nie ma. Kiedys robiłem skrzynki na wazelinie wlasnie, aż pewnego momentu dorwałem się donskrzynki dużej od auta ze szwecji. Jej połączenie było zabezpieczone jakimś klejem (coś jak do szyb) a skrzynka w środku ideał. Ja bym olał smary wszystkie, wyczyścił odpływy wody wgrodzi obok skrzynek, wyczyścił skrzynkę i jej łączenie właśnie zakleił jakimś klejem (tylko nie silikonem)
_________________
Jest:
Scorpio 2.0 DOHC 1992r
Scorpio 2.3 1996
Było
Scorpio 2.0 ohc 1985r
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |5 Cze 2022|, 2022 02:39   

Przede wszystkim nie może to być żadne smarowidło przewodzące, oraz bez kwasów w składzie ( co jakby deprecjonuje wazelinę, no chyba że techniczna )
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |8 Cze 2022|, 2022 13:53   

Rozebrałem skrzynkę, wyczyściłem wszystkie płytki i ścieżki/blaszki i nie widziałem w niej nic niepokojącego (żadnych śladów spawania).

Natomiast - nadal nie mam światła mijania w prawej lampie (długie i postojówka są) - w tej chwili "plus" ciągnę z lewej lampy.

Po całej operacji straciłem wycieraczki przednie. Silnik spięty na krótko działa.

Trochę się jednak zgubiłem i zgłupiałem. Przekaźnik od świateł mijania cyka. Jeżeli dobrze rozumiem - po przełączniku świateł w kabinie jest przekaźnik od świateł mijania wspólny dla obu lamp, a potem są dwa bezpieczniki po jednym dla każdej lampy. Jak mierzę napięcie na odpiętej wtyczce prawej lampy, to mam tam 13+V (oczywiście przy włączonych światłach - na przewodzie dedykowanym dla prawej lampy), ale jak podepnę wtyczkę do lampy - lampa nie świeci. Spięta na krótko do akumulatora (albo przez przewód z lewej lampy działa).

Tak samo jest z silnikiem wycieraczek. jak piecze w pięciopinowej wtyczce przy silniku, to na trzech skrajnych przewodach (czarny, czarno-czerwony i czarno-jakiś) mam tam 13+V. Na białych przewodach połączonych z zielonym i czerwonym przewodem od silnika nie ma napięcia.

Totalnie zgłupiałem o co chodzi. Przekaźniki działają (zmieniałem też na inne z innych skrzynek), zmieniałem bezpieczniki. Nie mam pomysłu.

Żeby było jasne - skrzynkę poskładałem na pewno dobrze. Robiłem dużo zdjęć, ale robiąc warstwa po warstwie ... no nie da się tego źle poskładać.

[ Dodano: |8 Cze 2022|, 2022 13:54 ]
Zastanawiam się czy może to być coś związanego z masami ...
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |8 Cze 2022|, 2022 16:34   

toyman napisał/a:
Zastanawiam się czy może to być coś związanego z masami ...
może

toyman napisał/a:
Żeby było jasne - skrzynkę poskładałem na pewno dobrze. Robiłem dużo zdjęć, ale robiąc warstwa po warstwie ... no nie da się tego źle poskładać.

mogą być też nadpalone/utlenione/rozgięte piny pod bezpieczniki/kostki/przekaźniki - poskładasz dobrze a potem i tak brak dobrego styku i nie działa
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |8 Cze 2022|, 2022 21:03   

Też tak myślałem, ale wszystkie ścieżki i "piny" umyłem najpierw w IPA (całe miedziane elementy najpierw utopiłem w pojemniku z IPA), a potem przetarłem mosiężną szczotką. Czystości jestem pewien. Rozgięcia niekoniecznie. Natomiast do pomiarów tak dobrałem bezpieczniki, żeby na górze miały dostępne styki, a przejście oraz napięcia mierzę na wpiętym bezpieczniku.

Poza tym - mam napięcie już na wtyczce lampy (mówię o sytuacji, gdy mam podpięty dedykowany przewód), a po dodaniu obciążenia napięcie mierzone na stykach żarówki spada do 0,2V

Znajomy zasugerował mi, że w takich sytuacjach, gdy prąd jest, a potem ucieka - może być, że przewody się stykają (skruszała izolacja) ale mierzyłem przebicia i kabel "plusowy" świateł mijania prawej lampy dzwoni mi tylko na jednym pinie we wtyczce. Zakładam, że nie ma przebicia ...

Jest jeszcze jedna opcja - mam puszkę bezpieczników z Coswortha i z tego co piszą w "Sam naprawiam" były chyba dwie puchy. Do '92 i po. Pucha Coswortha ma dodatkowy przekaźnik do "Bezpiecznego uruchamiania silnika z automatyczną skrzynią biegów", co w manualu jest zastąpione zworą. Czy dobrze myślę, że mogę zamiast puchy od 2.0 16V zastosować puchę od BOBa po odpowiednim dopasowaniu przekaźników ?

W zasadzie mam teraz możliwość wypatroszyć ta wiązkę i zobaczyć fizycznie czy nie ma gdzieś przebić/uszkodzeń ale jakoś czuję w moczu, że nie w tym problem ...

[ Dodano: |8 Cze 2022|, 2022 21:05 ]
Dobra. Chyba najbardziej prawdopodobny w tym scenariuszu jest wariant z rozgiętymi pinami. Rozbiorę puchę jeszcze raz, podoginam styki i wrócę jak nie pomoże.
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |8 Cze 2022|, 2022 22:12   

toyman napisał/a:
atomiast - nadal nie mam światła mijania w prawej lampie (długie i postojówka są) - w tej chwili "plus" ciągnę z lewej lampy.

Sprawdź niebieską kostkę podłączeniową do dużej skrzynki czy pin nie jest wypalony, podobnie we wtyczce włącznika świateł oraz sam włącznik
_________________
Scorpio forever
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Pomógł: 54 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |9 Cze 2022|, 2022 12:18   

Włącznik daje sygnał na cewkę przekaźnika więc chyba nie ten trop?
Jak podłączysz żarówkę bezpośrednio do dedykowanego plusa przy lampie z dobrą masą to też nie świeci?

[ Dodano: |9 Cze 2022|, 2022 12:30 ]
Może być jeszcze pin we wtyczce pod skrzynką odpowiedzialny za tą lampę.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |9 Cze 2022|, 2022 16:08   

toyman napisał/a:
Znajomy zasugerował mi, że w takich sytuacjach, gdy prąd jest, a potem ucieka - może być, że przewody się stykają (skruszała izolacja) ale mierzyłem przebicia i kabel "plusowy" świateł mijania prawej lampy dzwoni mi tylko na jednym pinie we wtyczce. Zakładam, że nie ma przebicia ...
przebicia może nie, ale np zostało ze dwie niteczki miedzi z 50-ciu
Dokładnie tak miałem z servotronikiem - napięcia na wtyczce było, ale wystarczyło 5W obciążenia ( żarówka postojowa ) i nie wyrabiało.
Puściłem obok nowe kable do sterownika i wszystko zaczęło działać jak należy.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |9 Cze 2022|, 2022 20:04   

Dobra. Na razie plan jest taki, żeby rozebrać wtyczkę od strony komory silnika i puścić całkiem nowy kabel.
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |9 Cze 2022|, 2022 22:43   

ford2fast napisał/a:
Sprawdź niebieską kostkę podłączeniową do dużej skrzynki czy pin nie jest wypalony
potwierdzam, przerabiałem ze dwa razy. Wczołgaj się na plecach pod dechę i obejrzyj. Plusa z lewej lampy brać nie radzę bo zaraz i ona przestanie świecić. Ja jak musiałem takie coś wyrzeźbić, to z lewej lampy wziąłem tylko prąd do zasilania cewki przekaźnika, który dołożyłem. Masa dla cewki przekaźnika skąd chcesz - wiadomo, a plus pociągnąłem z klemy akumulatora, ale przez bezpiecznik. No i trzeba odłączyć i zaizolować ten stary plus; najprościej rozciąć, bo przewód do lampy zepniesz z przekaźnikiem. Z wycieraczkami też, podejrzyj kostki, bo może się wysunął konektorek.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
lukas2 
Mk2 rulez



Auto: '92 2.0 sedan i '96 2.3 sedan
Pomógł: 37 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Police
Wysłany: |10 Cze 2022|, 2022 21:53   

Sprawdź tą wtyczkę pod skrzynką, a potem sprawdź masy. Mi jak jedna lampa nie świeciła to okazało się że masy nie ma. Wiązka świateł i wycieraczek to jedno wpinana do skrzynki od góry. Sama wiązka ma jak pamiętam 2 masy (może 3)

[ Dodano: |10 Cze 2022|, 2022 21:54 ]
Odepnij też tą dużą wtyczkę z góry skrzynki co jest wiązką przodu i zobacz w niej piny
_________________
Jest:
Scorpio 2.0 DOHC 1992r
Scorpio 2.3 1996
Było
Scorpio 2.0 ohc 1985r
 
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |11 Cze 2022|, 2022 12:37   

pablo19 napisał/a:
Włącznik daje sygnał na cewkę przekaźnika więc chyba nie ten trop?
Jak podłączysz żarówkę bezpośrednio do dedykowanego plusa przy lampie z dobrą masą to też nie świeci?

[ Dodano: |9 Cze 2022|, 2022 12:30 ]
Może być jeszcze pin we wtyczce pod skrzynką odpowiedzialny za tą lampę.


Jeżeli nie masz pojęcia o emkaczy to nie wprowadzaj w błąd
_________________
Scorpio forever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group