$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przyspieszenie...
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyspieszenie...
Autor Wiadomość
Gierap
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 00:24   Przyspieszenie...

Panowie i panie,zastanawiam sie ostatnio jak to jest z osiągami Scrupek 8) W katalogu napisane tak i tak,a mój znajowmy wykrecl Scorupa 2.0,ośmio zaworową stooowke w 9 sekund :shock: No to sobie myśle ile moje 2.8 wykreci :D Jak to u was jest :?: :mrgreen: Pozdro
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 00:32   

2.8 czy 2.9 to juz nie byle co :twisted: Ja w swoim ruszam delikatnie puszczam sprzegielko.... on sie delikatnie toczy........ daje podloge 6 garow gra :twisted: i pali gume :) ale tylok na benzynce bo na gaziu sie juz tak nie zbiera, a to "tylko" 150 KM. Wyobrazam sobie co sie dzieje w takim Cossworcie :) 195 KM. Tak wiec stoooofka moze pasc nawet ponizej 9 sek 8)
 
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 09:34   

MA ktos jakas tabele osiagów ?
 
 
Byku
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 14:18   

Cóż, kół to na pewno nie zerwę, bo nie daje mi tego zrobić 4x4. Ale przy motorku 2.9 jaki posiadam, mało kto daje mi radę na światłach. 222 Nm robi swoje. Barowałem się z A8 4.2 i w pierwszej fazie mu odskoczyłem, jednak po chwili mogłem już tylko podziwiać jego tył. Mój szef kupił sobie X5 330 d. No i nie dałem mu szans, co źle się odbiło na mojej zawodowej karierze...
 
 
Gierap
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 15:25   

Byku 4x4 jednak daje swoje co :D Ja mam tylko tyl ale byle jaki scigant na swiatelkach nie ma szans :lol:
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 18:59   

Gierap: jaki masz kolor furki ? Moze kiedys Cie mijalem i nawet nie wiem ze to klubowicz ze stronki :wink: Na jakim osiedlu zamieszkujesz ?
 
 
 
Gierap
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 20:47   

Pershing powiem Ci ze srebrny ale nie full metalic z dodatkiem perły,łatwo Poznac moja Scorupe nie ma kołpaków na przednich kołach no i na Wrocławskich blachach czyli DW :D
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 21:57   

JA co chwile jakas mijam w Gdynii ale ze nie mamy emblematu to tylko pozostaje mi sie zastanawiac czy to klubowicz. W Gdynii jedynie rozpoznaje Adasia :D
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 22:48   

Kheh.... no wlasnie a sprawa emblematu znow stoi w miejscu :( Pozostaje sie tylko domyslac kto w Skorupce pomyka.....
Gierap: moj to granatowy liftback z alusami... poznac go po tym ze ma wysoko dupencje postawioną..... a malo takich zazwyczaj tyl siedzi :)
 
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 23:31   

Moj jeszcze jakis czas temu tez mial wysoko :) Tylko ze musi targac przyczepy po 1,5 tony i dupa szybko siada :/ Ale dalej jest i tak dobrze jak na scorpio. Nawet przy tym moim zdjeciu widac ze kolo z tylu nie siedzi w nadkolu.
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |25 Kwi 2004|, 2004 23:35   

Ja wlasnie lubie jak nadwozie ma taki ksztalt klina.... jak dupa siedzi na wyglada to atrakcyjnie.
 
 
 
flanker
[Usunięty]

Wysłany: |26 Kwi 2004|, 2004 13:59   

Osiągi są fajne jak ma się manual. Cosworth mimo mocy ma skrzynie automatyczną, więc frajda zaczyna się przy większych prędkościach. Wiem to bo miałem wcześniej Forda Probe 3.0 V6 na automacie. Moment obrotowy 230Nm i 150 kucyków... Oponki 225x45x17"
Do 100km/h potrzebował 9,5 sekundy (latem przy dużych upałach nawet 10)
Ale na przy 140 jak się wcisło pełen gaz... To dopiero była frajda! Trzymanie drogi nieporuwnywalne do Scoripio... Wchodziłeś w łuk mając 150km/h!
Jak miałem opony 195 to przy redukcji biegu przy 80km/h opony piszczały! A był to automat! Dla porównania wersja manualna tego auta potrzebowała poniżej 8 sekund aby osiągnąć 100km/h!

PS> gdzieś czytałem, że gość przerobił Coswortha na manual... CHciałbym się takim przejechać!
 
 
SzerszeN
[Usunięty]

Wysłany: |27 Kwi 2004|, 2004 08:24   

bc_leszcz ma cosiego w manualu, niezle sie musi nawachlowac lewarkiem
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |28 Kwi 2004|, 2004 19:35   

Witam
Z tego co mi sie wydaje to Sierars1 cos takiego ma w manualu

Pozdrawiam
Wąski
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
BC_Leszcz
[Usunięty]

Wysłany: |28 Kwi 2004|, 2004 20:51   

W moim Cosworthcie w manualu:

Przy starcie na równej drodze:
ruszam z jedynki przy 3500 obr - 1,5 sek do zmiany biegu (powyżej 6200 się nie wkręca)
dwójka - ok 2 sek do zmiany na trójkę
trójka - tu mozna pociagnąc do 140-160, stówka na pewno poniżej 9 sek

Oczywiscie jeśli nie spieprzysz tego "startu", zatem taka sztuka tylko od czasu do czasu na pokaz i to na równej drodze, a przed światłami zwykle jest tarka i jak mu dasz w dupę na starcie to stoisz w miejscu i tylko tył podskakuje - wtedy przegrywasz nawet z maluchem!

W praktyce od innych aut odchodze nie na starcie ale po 10-20m gdy już dojdę to trójki - wtedy przy 80km/h innym kończy się trójka i zapas mocy ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group