$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - W zasadzie padl automat co dalej przerabiac naprawiac??
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W zasadzie padl automat co dalej przerabiac naprawiac??
Autor Wiadomość
lukasz006
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lip 2005|, 2005 22:24   W zasadzie padl automat co dalej przerabiac naprawiac??

Czesc Nie dalo sie tego zabardzo strescic Ale przeczytajcie PROSZE


taki problem mam pojechalem do gdanska a ze se cb pozyczylem to dochodzilo do 190 a ponizej 150 nie schodzilo
zatrzymalem sie w ostrodzie tu jeszcze ok bylo wszytsko i ruszylme dalej i pod samym gdanskiem na remoncie zatzymalem auto i tu zgas tak jakbym w manualu nie wcisnol sprzegla tylko sam hamulec i potem odpalilem i wrzucilem mu D znowu powargotal jak by sie dlawil gdy trzymam manula na hamulcu wiec musialem ruszyc tak z wyzszych obrotow zaby zdazyl ruszyc zanim zgasnie
potem przestal redukowac biegi przy zmianie strasznie szarpal recznie zmieniajac schodzil na nizsze ale i tak nie dalo sie go zatrzymac aby nie zgasl

jedynie wrzucajac 2 po uruchomieniu silnika dalo sie normalnie jezdzic ale wtedy tylko z 2 bieg rusza i nic wiecej tylko 2 i zatrzymujac sie tez nie robi redukcji caly czas 2 jesli wrzucilem 2 w czasie jazdy efekt jak wyzej

wracajac no nie sposob jechac 60km/h 350kilometrow trase
wiec wrzucilem 3 i jechal wzglednie normalnie ale redukja tylkopo wcisknieciu kick down 'a


MOJA SKRZYNIA to chyba M bo maska na tabliczce przy "getr. trans." jest M


PS
Jestem fanem automatow zwlaszcza ze glownie w centrum jezdze w korkach
ale zastanawiam sie nad zmiana na manula silnik N9 2.0 DOHC 8V
poniewaz niebede robil jej remontu kapitalnego (skorka za wyprawke) a w kurza mnie ze fura porzadna a nie moge sobie campingu wziasc czy innej przyczepy wiekszej bo wiem ze ten automat jest delikatny (to moje 2 scorpio w pierwszym tez poszla skrzynia wlasnie jak z przyczepa jechalem ale to inna bajka tamtego juz nie naprawialem auto nie dlugo poszlo do kasacji)


I teraz czy ktos wie co sie z nia mogla stac
Czy ktos zmienial tego automata na manual wrazenia porady i koszty jesli mozna

Od srody nie bedzie mnie przez jakis tydzien wiec jakby ktos cos potrzebowal jakis innych informacji to zostawcie posty lub @ do mnie a ja odpisze jak wroce ewentulanie brat sprawdzi i zaczol by moze szukac gratow albo odda go na warsztat
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |10 Lip 2005|, 2005 22:39   

Z Twojej relacji można wywnioskować, że nie odpuszcza lockup (konwerter zblokowany). Podejrzewam, że jak wszystko ostygło, to skrzynia działała normalnie :)
I jeszcze jedno... kiedy wymieniałeś olej i filtr ??
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |11 Lip 2005|, 2005 00:14   

A jak sie nie da to upgrade na manuala pozostaje.
 
 
lukasz006
[Usunięty]

Wysłany: |12 Lip 2005|, 2005 11:44   

bylem w warsztacie i jednak skrzynia do wymiany
ktos przerabial ?
ile moze kosztowac?
ktos wie kto ma czesci albo robi takie rzeczy okolice warszawy mnie interesuja
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |12 Lip 2005|, 2005 12:06   

No to dupa blada :(
Używaną, sprawną skrzynkę kupisz za 500-700 zł.
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lip 2005|, 2005 06:51   

jak cię interesuje to kupel przerabia, nie pamiętam ile dokładnie!!! ale coś ok 1000zł na gotowo. dzwoń 0606-322-416 ale Wrocław
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lip 2005|, 2005 13:27   

albo gdynia u xxxxxx.
pozdrawiam
maciek
 
 
lukasz006
[Usunięty]

Wysłany: |20 Sie 2005|, 2005 00:19   

jak ktos chce to na przyszlosc

koszt 500pln za robote
1000pln za czesci (ale ja kupilem cale auto rozbite i mam jeszcze silnik i zawieszenia i....)

splanie spadlo z 18-19 do 13-14 litrow gazu :)

teraz pali gume jak szybko uciekam ze skrzywania :) i nie tylko

a tak powaznie to wygoda spadla ale dziala przerubki nie polecam w dobrze utrzymanym aucie tzn ladne siliczne i wychuhane

ja swojego od 2 lat uzywam jako dostawczaka i oni w ciagu 2 tygodni zniszczyli go bardzeij niz ja przez 2 lata
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group