$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Cieknąca skrzynia biegów automat i skaczący licznik
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cieknąca skrzynia biegów automat i skaczący licznik
Autor Wiadomość
m_luty
[Usunięty]

Wysłany: |7 Lip 2005|, 2005 23:47   Cieknąca skrzynia biegów automat i skaczący licznik

Witam wszystkich!!!
Mam w sumie dwa problemy.
Po pierwsze strasznie cieknie mi ze skrzyni biegów bylem u znajomego na kanle i dowiedziałem się ze trzeba wymienić szereg uszczelek i zimerungów.
Czy ktoś może mi polecić dobry i uczciwy warsztat któwy naprawia automatycnze skrzynie biegów. Okolice Warszawy
Drugi problem to przekłamania na drogomierzu i na liczniku predkości.
Czasami jak lece na tracie predkościomierz pokazuje mi 80 90 do 100 gdzie na 100% jadę w granicach 140 150 km/h, czasmi też wskaźnik lata jak głupi, czasami też zupełnie się zacina.
I podobnie dzieje się z drogomierzem na odcinku gdzie jest ok 20 km potrafi mi pokazać że przejechałem 13km. Wiem, że przyczyna tego może być urządzeni przy skrzyni zwane prądniczką. Ile kosztuje taka pradniczka i czy wymian tego jest skąplikowana.
Pozdrawiam i czekam na pomoc. :wink:

Scorpio '90 2,9 V6 ASB GHIA
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |8 Lip 2005|, 2005 07:59   

wszystko na forum było,

prądniczka coś koło 4 stów,

a co do uszczelnienia to nie koniecznie trzeba od razu wyminiać cały sztab uszczlelek, może wystarczy tylko uszczelka miski olejowej :?:
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lip 2005|, 2005 08:55   

Co do licznika, to mialem na poczatku identycznie. Podejrzewalem wiele rzeczy, ale po zalozeniu elektronicznego komputera z pomiarem predkosci i spalania okazalo sie, ze pradniczka nie miala nic do rzeczy. Licznik nadal zanizal (szczegolnie przy wiekszych predkosciach, gdzie proporcje sie zwiekszaja) a komputerowy wskazywal wlasciwie. Kilka miesiecy pozniej zaczely sie wieksze problemy z licznikiem i w tej chwili malo co na niego patrze,bo czesto zawiesza sie na jakichs predkosciach. Jakis miesiac temu faktycznie zaczela padac mi pradniczka, co objawilo skakaniem wskazan elektronicznego licznika +- o 10 km i stabilizuje sie czasami ale to przy wiekszych predkosciach. Podejrzewam, ze wkrotce przestanie wogole wskazywac.

Jesli chodzi o cene pradniczki, to sprawna uzywke spokojnie kupisz za 100zl.
 
 
buku 
Pedro



Auto: '97 2.3 ASB GHIA
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 23 Cze 2005
Skąd: Mielec
Wysłany: |8 Lip 2005|, 2005 13:24   

Z tego co mi wiadomo na temat prądniczek(2 miechy walki)to jest tego kilka rodzajów a różnia się ilością przewodów i ilością zębów..tak ze nie każda podejdzie.Poza tym jest to najprawdopodobniej jeden ze sterowników czwartego biegu.odpowiedzialny za jego(IV biegu ) byt lub niebyt.A w związku z tym sprawa kluczowa :)
_________________
Piotr
Było:Fiat Tempra 1.9 TDS Version Limitada
Daihatsu HI-Jet
Ford Fiesta 1.3 Enduro
Ford Scorpio 2.0 OHC ASB
Jest: Opel Tigra Sport Coupe ASB
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |9 Lip 2005|, 2005 09:25   Re: Cieknąca skrzynia biegów automat i skaczący licznik

m_luty napisał/a:

Po pierwsze strasznie cieknie mi ze skrzyni biegów bylem u znajomego na kanle i dowiedziałem się ze trzeba wymienić szereg uszczelek i zimerungów.
Czy ktoś może mi polecić dobry i uczciwy warsztat któwy naprawia automatycnze skrzynie biegów. Okolice Warszawy


Co do warsztatów - solidny jest Olczak w Nadarzynie (ten z www.automat.pl), ale ceny ma też solidne (mały remoncik skrzyni wyniesie cię połowę wartości twojego Scorpio, albo i lepiej). Byłem też po części (całkiem tanie) w warsztacie fmy Samko, Wawa, ul Spokojna, wygląda na to że mają duży przerób różnych marek automatów i znają się na rzeczy, ale nawet o cenę remontu nie pytałem, środek Wawy, przede mną wjechał jakiś merol nóweczka :D Innych solidnych i przytomnych mechaników (już o tanich nie mówiąc) w temacie automatów na razie nie znalazłem, sam się pobawiłem tydzień temu. A niech złapię tego, co mi napisał na forum, że we dwu na kanale spokojniutko da się A4LD wyjąć i włożyć, to nogi z d... powyrywam :twisted:

Co do przecieków - już przy diagnozie gdzie i co leci, trzeba wiedzieć o co chodzi, bo często leci wcale nie ze skrzyni, tylko z różnych miejsc silnika, a cała skrzynia jest obryzgana np. u mnie leciało trochę ze skrzyni i trochę z tej poronionej chłodniczki oleju pod filtrem oleju.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |10 Lip 2005|, 2005 12:36   Re: Cieknąca skrzynia biegów automat i skaczący licznik

Boni napisał/a:
A niech złapię tego, co mi napisał na forum, że we dwu na kanale spokojniutko da się A4LD wyjąć i włożyć, to nogi z d... powyrywam :twisted:


Nie marudź, ja sam pracuję, a osiłkiem nie jestem 8)
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |10 Lip 2005|, 2005 23:07   

Nie uwierzę, że gołymi rękami ktokolwiek sam wyjmie i włóży całą A4LD z konwerterem do Scorpio, nawet kafar jak Puzian czy inny Yates :P A jakbym miał podnośnik, to bym nikogo nie pytał o rady :)
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |11 Lip 2005|, 2005 20:02   

w rękawiczkach moze być, jak jest kanał, deski, dwa podnośniki trapezowe-takie a'la scorpiowskie do kół, to da radę, choć to cholerstwo z 80kg waży :arrow:
toż nikt nie pisze, żeby rwać A4LD z podłogi i wrzutka, bo to przepuklinka pewna, ale sposobem wszystko się da
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
ETER
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lip 2005|, 2005 23:26   

Witam
Chciałbym zapewnić wszystkich niedowiarków i innych słabego ducha :lol:
że jednak A4LD można samemu z wozu i na wóz. I to nawet z konwertorem ( bez specjalnych podnośników i innych ułatwień )
Jedynym minusem jaki dzisiaj dostrzegam to jest to że się dwa razy prawie zesrałem :shock: .
Raz jak ją wyciągałem a drugi odwrotnie. No i cały tydzień kolejny dochodziłem do stanu używalności :lol: .
No ale ja tu chciałem o czym innym
Stwierdziłem że w wielorybie może cieknąć oczywiście wszystko, ale jeżeli chodzi o ASB
- może wyciekać z kosza konwertora - PRZEJEBANE
- może lecieć z pod uszczelki SPOKO
- u mnie cieknie też z dzwigni zmiany biegw i kick-down I TO TEŻ JEAST DO BAŃKI ( są tam oringi które należy wymienić
I tu ogłaszam konkurs w którym funduję "KONIA z ASB :mrgreen: " temu kto da radę będzie umiał i podpowie jak WYCIĄGNĄĆ BOLEC blokujący dzwignię zmiany biegów w korpusie skrzyni (jest on widoczny od strony uszczelki zaraz pod tą dzwignią .
Ja nie ciągnołem go już chyba tylko zębami i ZWIERACZEM ODBYTNICY - słaby dostęp dla tych intrumentów i brak wiary w powodzenie. :mrgreen:
Będę wdzięczny dla tego KOGOŚ i będę się kłaniał aż po pas ( nie chce mi się tego rozwiercać ) bo w końcu doczyszczę zafafluniony chodnik przed domem ( a wszystko przez ten TRZPIEŃ )
No to wystarczy tego monologu

POZDRAWIAM
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Lip 2005|, 2005 00:30   

Cytat:
Chciałbym zapewnić wszystkich niedowiarków i innych słabego ducha
że jednak A4LD można samemu z wozu i na wóz. I to nawet z konwertorem ( bez specjalnych podnośników i innych ułatwień )


... no to gratuluję krzepy ! ale myslę, że po takich działaniach dołączysz do klubu, którego honorowym prezesem jest kolega Oli (zamów sobie kilka kół zamachowych na zapas :) )

Cytat:
jak WYCIĄGNĄĆ BOLEC blokujący dzwignię zmiany biegów w korpusie skrzyni (jest on widoczny od strony uszczelki zaraz pod tą dzwignią .


... o jakiej dźwigni zmiany biegów mówisz ?... czy chodzi o dźwigienkę przełącznika (tę z "kogucikiem" ) ??
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
ETER
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lip 2005|, 2005 10:39   

Witam

Dzwignia która przestawia zawór manualny ( w środku kogucik na zewnątrz podczepiona przez popychacz do drążka w kabinie )


POZDRAWIAM
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lip 2005|, 2005 10:58   

:D noooooo, zostałem nawet honorowym Prezesem klubu - nie wiedziałem :D Adamie.
W takim razie też powinienem też mieć żarówki, a raczej kółka..

Poprośzę o nie.
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Lip 2005|, 2005 10:59   

No... tak też myślalem :))
Kurde, wyciągałm toto, żeby zmienić uszczelnienia, ale już za cholerę nie pamiętam jak to było zabezpieczone... to było jakieś 7-8 lat temu !! :))
Poszukam w dokumentacji :)
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
m_luty
[Usunięty]

Wysłany: |8 Sie 2005|, 2005 18:49   

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :P :P :P :P :P :P :P
Wszysto się udało!!!!!!!!
W Nadarzynie pod warszawą znalazłem tani i co się pozniej okazało całkiem solidny warsztat za zdjecie doszczelnienie skrzyni i wymiane sprzegła na nowe po regeneracji (sprzegło sciagane z Kanady regenerowane podobno polskie sprzegła po regeneracji do niczo sie nie nadaja) zapłaciłem 1600zl, gdzie samo sprzegło 800zł . Za robocizne w niektórych warsztatach krzyczeli mi 1800zl bez czesci. Tu zapłaciłem za wszystko 1600zł super
Co do prętkościmoerza i drogomierza doszedłem dzieki waszym wskazówka że to prądniczka. po wymianie jej na sprawna urzywana jest ok wszystko.
Wskazania są ok i 4 zaczeła sie juz dobrze zapinać jeżdzi jak mażenie.
Jak ktoś będzie chciał namiar na warsztat to prosze o kontakt polecam koleś od ładnych paru kat zajmuje sie regeneracja skrzyń i naprawde nie jest drogi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group