$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - GHIA/EXECUTIVE mk1/2
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GHIA/EXECUTIVE mk1/2
Autor Wiadomość
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 15:08   

Czyli prawdopodobnie jednak sedan nie jest "wyjątkowy"? Hm, to zmienia postać rzeczy.
Znalazłem VIN ( http://imgur.com/a/2IMZ9 ), ale tam jednak nie ma nic co wskazywałoby na "executive". Więc pozostaje książka serwisowa... Tylko to nie wyjaśnia powodu używania tego przydomku.

[ Dodano: |28 Mar 2017|, 2017 15:11 ]
Patrząc na broszurkę z ebaya, to jest tam napisane jaki poziom wyposażenia daje przydomek "executive". Jest to w zdjęciach widoczne.

[ Dodano: |28 Mar 2017|, 2017 15:30 ]
Być może ta strona coś więcej wyjaśni: http://www.automobile-cat...sedan/1992.html
W każdym razie łącząc wspomnianą już broszurkę z ebaya z ww. stroną wychodzi na to, że "zwykła" Ghia to za mało.
Musi być dopasiona Ghia (czyli V6, skórzana tapicerka, tempomat, pakiet elektryczny, pakiet alarm, alufelgi) żeby otrzymać przydomek "Executive". Jak się mylę, to proszę mnie poprawić.
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
bednarowski 



Auto: 91 Škoda Favorit
Wiek: 32
Dołączył: 23 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 15:36   

Wg tej broszury z ebaya to jedyne po czym będzie można poznać executive to siedzenia z dodatkowymi regulacjami (dodatkowa regulacja w oparciu, regulacja oparcia ud i któryś z bocznych poduszek w fotelu zdjęcie 3 w aukcji) dodatkowo siedzenia te nie mogły być wyposażone w grzanie.
_________________
If it ain't broke you ain't trying hard enough
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 15:46   

Jaroz i PiotrekGran tez mają cos takiego w nazwie,ale stolki w pełnym prądzie.

Dlatego chce zobaczyc nazwe w papierach.


Zeby bylo ciekawiej.
Ford nigdy nie oferował mozliwosci dokupienia osobno znaczka "Executive",bo takowego nie było ,a tylko Ultima i dotyczylo to mk3.
Wiec albo ja mialem przewidzenia albo mój sen.

Mam swój typ skąd nazwa
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 16:02   

Dla mk1 (o mk2 i 3 nie mam pojęcia) nigdy nie widziałem ori czy fabrycznych stwierdzeń o Executive; tak jak w mojej tabelce, były różne pakiety "exclusive", może się ludziom pozajączkowało z wielorybowym Executive. Dla "exclusive" żadnych wyróżników czy napisów w mk1 o ile mi wiadomo nie było, no poza odhaczeniem gdzieś w serwisówce czy na wlepkach, że wózek ma takie a takie opcje "exclusive", jakiś korbenszyber w CLu czy felgi RS w GLu.

BTW bo zapomniałem, ten dopisek na mojej tabelce - że NAPIS Ghia na słupku, to jest niezłym wyróżnikiem dla zakresu czasowego danych z tej tabelki, czyli gdzieś między miniliftem mk1 z 1988 czy tam kiedy był (wejście sznytów na maskę itp. i przeniesieniu napisu Ghia z bagażnika na słupek) a znaczkiem Ghia z koroną, jak ori miało moje UFO czy zielony haczbak Kevina.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 16:06   

kat napisał/a:
ale stolki w pełnym prądzie.
to po prostu jakby lepsze wyposażenie (swego rodzaju"przepustka"), więc nie wpływało na podstawy przyznawania "Executive". Wg mnie.
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
bednarowski 



Auto: 91 Škoda Favorit
Wiek: 32
Dołączył: 23 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 16:10   

Nie czytasz jaroz, znowu.
_________________
If it ain't broke you ain't trying hard enough
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 16:20   

kat napisał/a:

Mam swój typ skąd nazwa


Z granady, znaczy tej sprzed scorpio? Bo chyba w granadach była i ghia i executive, czy jakieś tam podobne kombinacje.

[ Dodano: |28 Mar 2017|, 2017 16:28 ]
Skądinąd, radzę bardzo ostrożnie podchodzić do kwestii "stołki mające to czy tamto oznaczają że wypas jest X czy Y", w fordzie w latach '80-'90 to prawie nic nie znaczyło, fotele nie były zintegrowane zbyt mocno z resztą, wiec zmieniali i wsadzali co popadnie i gdzie popadnie. Lusterka, szybry, oczywiście silniki itp. no można podyskutować, że coś tam jest niemożliwe a coś możliwe w danym wypasie, ale o elektryce czy wykończeniu foteli np. w drugiej połowie mk1 nie warto rozmawiać czy brandzlować się, zmiany (czy przechylany na 1 czy na 2 silnikach, czy plecki na gruchę czy ele, czy skóra była możliwa w GLu czy nie, itd itp.) były moim zdaniem ciągle i nie są do ogarnięcia paroma "opcjami" w małej tabelce.

Burdel mieli po prostu, ew. "ciągłe ulepszanie".
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 17:16   

bednarowski napisał/a:
Nie czytasz jaroz, znowu.
nie możesz wytrzymać?

[ Dodano: |28 Mar 2017|, 2017 17:20 ]
Boni napisał/a:

Burdel mieli po prostu, ew. "ciągłe ulepszanie"
ogólnie można by się z tym w ostateczności zgodzić. Jednak jakiś klucz do nadawania, bądź co bądź musiano mieć w Fordzie. Warto by się więc pokusić by zebrać dane, np. wg VIN i porównać je. Wówczas wyjdzie co się powiela w wyposażeniu i będzie można (jako tako) dojść do determinowało użycie takowej nazwy - "executive".
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 17:21   

mam dwa typy w takim razie zbiegające sie w jedna całosc

zwazywszy na to,ze wyposazenie raczej nie ma nic do rzeczy( oprócz tego ,ze powinno jednak wykraczać poza przecietne) i ze wklejony link do broszury prowadzi do UK,a na tej broszurce jest jednak napis "Executive" mozna przyjąc:

-jak napisał Boni,sama nazwa z Granady,a jak wiadomo u angoli nasze scorpiomk1 i mk2 bylo granadą,bo....bo jako scorpio sie nie sprzedawało,wiec wrocili do nazwy granada,a co za tym idzie...
-chwyt marketingowy

dobrze myslę?

[ Dodano: |28 Mar 2017|, 2017 17:29 ]
mam jeszcze jeden typ patrzac na ta broszure i szukając znaczenia słowa Executive
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
bednarowski 



Auto: 91 Škoda Favorit
Wiek: 32
Dołączył: 23 Maj 2014
Skąd: Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 17:45   

znalazłem na fejsie takie foto
_________________
If it ain't broke you ain't trying hard enough
 
 
 
Zysio 
LKR 55077



Auto: '06 Citroen C8 2.0 HDi 136KM
Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 17:46   

Otototo, te właśnie wlepki miałem na myśli!
_________________
Tomek (Żysio)
------------
Jest:
'06 Citroen C8 2.0 HDi
Było:
'03 Yamaha TDM 900
'99 W210 E430
'05 Volvo V70 2.4 D5
'88 2.9 V6 Ghia + LPG
 
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 17:58   

Kat, mi się wydaje, że jednak sam marketing to za mało, żeby używać bądź co bądź regularnej nazwy, którą próbujemy tu rozgryźć. Weź też pod uwagę, że auta z tym przydomkiem były oficjalnie sprzedawany w całej europie i nie trzeba było uderzać w sentyment do Granady (jak to być może zadziałało by w UK).
Myślę, że wytłumaczenie jest banalne i po części już to tutaj zasugerowaliśmy. Należy popatrzeć co tak naprawdę oznacza ów przydomek - executive - http://translatica.pl/slowniki/po-polsku/executive
Idąc tym tropem wracamy do broszurki z ebay`a - tą nazwą opatrywano pewien poziom wyposażenia, który zapewniał poczucie komfortu, wyjątkowości i ekskluzywności (w latach 80- takie wyposażenie wzbudzało sensację i nawet dzisiaj potrafi zażenować niejedno nowoczesne auto, a co dopiero wtedy, kiedy szczytem luksusu było: power steering czy ABS, albo power windows), jakiej zaznawali ludzie z wyższych sfer, np. prezesi firm, dyrektorzy, itd. I tuu upatrywałbym genezy tejże nazwy, którą próbujemy wyjaśnić. A dopóki nie ma jednoznacznej definicji, np. ludzi z Forda, czy broszury, artykułu, to możemy tylko stawiać tezy.
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 18:01   

Patrzac na wszystko co wskakuje w wyszukiwarke przy wklepywaniu nazwy Scorpio Executive itp,
patrzac na to co sie otwiera i jakie zdjecia,gdzie jest uzyta nazwa Executive ,a sa to z reguly Scorpiaki z bardzo duzym wyposazeniem
( skóra,klima,automat,elektryka ,tempomat) niekoniecznie pełnym ,doszedłem do pewnego wniosku

-sama nazwa Executive nie ma odpowiednika w j.polskim,ale jest jedno okreslenie - "cżłowiek na wysokim stanowisku" i to okreslenie tak wypasionego auta moze sie do tego odnosic

Zauwazcie,ze okreslenie Executive zostaje uzyte z reguly na folderach i broszurach.

Co za tym idzie...miales kase,byles dyrektorem,byles bizesmenem to miales wypasione scorpio z wodotryskami,nie miales kasy?-miales tylko ABS i fotele ze szmaty

Tym samym Executive nie jest zadna wersją scorpio czyli wracam do mojego poprzedniego postu "chwyt marketingowy"

Dobrze gadam?
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 18:05   

Kat, pisaliśmy w jednym czasie, po części to samo myśląc :) I w tym samym momencie tym samym tokiem polecieliśmy. Natomiast jeśli chodzi o chwyt marketingowy, to musiało to być coś więcej, skoro wpisywano to regurnie w papiery, czyli jakiś tam (być może umowny w Europie) stały poziom wyposażenia (i w górę), który upoważniał do wpisania w papiery owego "executive" :)
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 18:14   

uwazam ze:

-Executive nie jest zadna wersja wyposazenia,a tylko dopiskiem do wersji GHIA i oznaczającym tyle co zostalo wyzej napisane
-Ghia to wersja wyposazenia,ktora okresla nam co mamy na pokladzie ( nie zawsze do konca) bo Ghia Ghii nie rowna
-nazwa Executive zostawała dopisywana do papierów z braku swiadomosci i wiedzy sprzedających,ewentualnie zeby jednemu z drugim podniesc ego i dowartosciowac,ze maja cos wyjatkowego

coś troche jak ST i ST Line
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group