$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Anuluj mandat
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anuluj mandat
Autor Wiadomość
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |2 Lut 2017|, 2017 15:58   

bednarowski napisał/a:
Czyli jak stoją i kontrolują trzeźwość to nie dmuchacie i jesteście przeciwni bo to niezgodne z prawem?


Też. Bo widzisz, nie można dla egzekwowania prawa łamać prawa. Jeśli pozwalamy na takie działanie policji, to legalizujemy bandyctwo. To, że bandyta nosi mundur niewiele zmienia.
Zamiast tego należy zmieniać prawo. Tyle, że zmiana prawa, a szczególnie stworzenie dobrych i jednoznacznych przepisów jest trudniejsze niż przymykanie oka na działanie policji zgodnie z zasadą 'nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi'. Dlatego też trzeba postawić opór tej drugiej opcji, aby jednak opcja 'tworzymy dobre, jednoznaczne prawo' była łatwiejsza od 'omijamy prawo, bo tak'.
Przypadek kontroli trzeźwości jest wręcz modelowy - policjant nie ma prawa zatrzymać pojazdu tylko po to, aby tylko skontrolować trzeźwość kierowcy. Owszem, ma prawo kontrolować trzeźwość, ale zatrzymywanie pojazdu może nastąpić tylko w kilku przypadkach do których 'zamiar przeprowadzenia kontroli trzeźwości' nie należy. Policja jednak leje na to, zatrzymuje bez uprawnień, a ewentualne skargi zarówno komendanci, jak i sądy zlewają. Tymczasem wystarczyłaby drobna zmiana w ustawie i dopisanie do dozwolonych powodów zatrzymywania pojazdu samej kontroli trzeźwości wyeliminowała by problem.
Tylko łatwiej jest udawać, że prawo jest przestrzegane.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |2 Lut 2017|, 2017 19:03   

I po co to wszystko?
Zdmuchnij świeczkę, nie rób korka i jedz dalej...
U mnie przy wyjeździe ze wsi a wjeździe do miasta czesto robia taka łapankę; lepiej niech robia to profilaktycznie i nie do konca zgodnie z prawem, niz ma we mnie wjechać jakis napruty 3pion (nie mylić i nie kojarzyć z tym Trzypionem), ktory pozjadał wszystkie rozumy, nie podda sie kontroli ale zabije kogos po pijaku...
Uwielbiam takich gupiomadrych pajaców, pajacujących dla pajacowania....
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |2 Lut 2017|, 2017 19:38   

Aviator,
masz 100% racje.Co kilka dni jadąc do pracy mam kontrole i dmucham.Czasem nawet dwa razy dziennie.Tak,wszystkich zatrzymują na jednej ulicy,na jednym i drugim pasie.Inaczej zapomnij,nie przejedziesz.Mam w dupie czy to legalne czy nie.Powiem inaczej.Jezeli przez taką nielegalna kontrole zatrzymają chociaz jednego naprutego to sam napisze do wojewodzkiej komendy zeby byly czesciej.
Dmucham,pan w mundurze mowi dziękuję i zamykam szybke.Koniec ,za rogiem zapominam.

Sztuka dla sztuki,byle udowodnic,ze sie da .
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |2 Lut 2017|, 2017 20:13   

Nie mam pojęcia gdzie jezdzicie ale ja nigdy niesłusznie nie dostalem mandatu a wręcz przeciwnie najpierw bylsnela vectra a nie pieprzryc o prawie.Jak dla mnie kontrole trzeźwości czy dokumentów to zaden problem.p będzie nagrywać,żebym zaczął hamować hehe i jeszcze opr za to że tak słabo wytracalem ją ,policja podeszla do tematu profesjonalnie ,prosta pusta droga i ograniczenie do 60 a ja ponad 130 z tym że to było poza terenem zabudowanym i nikogo w zasięgu wzroku oprócz vectry..Ale ja o czym innym chciałbym -uważam ze potrzeba znać z 10-15znaków wiedzieć która ręka jest prawa i rozróżniać zielony-żółty-czerwony a

[ Dodano: |2 Lut 2017|, 2017 20:14 ]
Ale się napisalo ,zaraz poprawię
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |2 Lut 2017|, 2017 20:21   

Kat, Aviator macie racje i wg mnie kazdy myslacy czlowiek ma podobne podejscie.
Wiadomo sa tacy co maja za duzo wolnego czasu i lubia robic gownoburze a do tego uwazaja ze kazdego kto nie jest pieniaczem za bezmyslne bydlo co sie karnie poddaje :-d

Mnie by bylo szkoda mojego czasu na takie kopanie sie po kostkach, akcja sluszna i bardzo dobre efekty przynosi wiec dlaczego bym nie mial dmuchnac i jechac dalej.
Prawo jest niedoskonale i miejmy nadzieje ze je poprawia ale przy obecnym stanie zatrzymanie mnie do kontroli trzezwosci w zaden sposob nie dziala przeciwko mnie i nie czuje sie pokrzywdzony.
Bardziej pokrzywdzony bym sie czul jak bym zamiast 30 sec siedzial tam 30 min i sie wymienial paragrafami i spieral z policjantem :-d

Tak samo jak mi sie jeszcze nie zdarzylo zeby jakikolwiek pomiar predkosci byl nieprawidlowy. Przekraczajac predkosc dozwolona jestem swiadomy ryzyka i za kazdym razem jak mnie zatrzymali to mieli ku temu podstawe a i wynik pomiaru byl zupelnie prawdopodobny wiec o co mam kruszyc kopie ?
Zlamalem prawo wiec dlaczego mam z siebie robic idiote i sie klocic o pomiary skoro sa OK.

Jakos takim podejsciem zaplacilem pewnie mniej mandatow niz ktos z postawa roszczeniowa :)
Ale co kto lubi, ja mam inne hobby na ktore wole poswiecac czas.
Jesli ktos ma kompleksy i sie chce dowartosciowywac w inny sposob, prosze bardzo :)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |2 Lut 2017|, 2017 20:34   

Takie podejscie do sprawy to dla mnie czyste wiejskie cwaniactwo .Moze sie myle ale tam gdzie ja jezdzilem nigdy nie dostalem mandatu bezpodstawnie,moze gdzies gnebia kierowcow w co za bardzo nie wierze bo troche lat smigam i kilometrow tezby sie nazbieralo( i nie jezdze na wsi wokol remizy ).Co do kontroli trzezwosci to popieram w calym zakresie Kata -tez niekiedy i2 razy dmucham zanim dojade do pracy i tak powinno byc jesli to pomoze wyeliminowac choc jednego pod wplywem.A pieprzenie o prawie o ruchu drogowym to jest czysta bzdura -nikomu sie nie dzieje krzywda oprocz nielicznych .Wedlug mnie jak znasz te10-15 znakow ,wiesz jak sa usytuowane swiatla w sygnalizacji i wiesz ktora to prawa reka to po co sie indyczyc?po co studiowac cos co jest do jazdy zbedne?po to zeby zablysnac "intelektem"?zeby wiecej wypadkow bylo ,wiecej ludzi ginelo???Kazdy sam sobie na to musi odpowiedziec ,czy po zmianie w prawie bede zatrzymywal sie do kontroli trzezwosci z usmiechem na twarzy?A zreszta to i tak sprowadza sie do jednego =do karmienia trolla ;)
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 00:54   

Tyle, że zaczyna sie od nielegalnego zatrzymania, żeby skontrolować trzeźwość, a potem mamy nielegalne użycie pały, broni, wlot na chatę. Prawo jest prawem, jesli państwo i jego służby nie przestrzegają go, to przestaje istnieć jakikolwiek fundament. I Pan władza może sobie robić co chce. Na przykład, tak w ramach czystego uprzykrzania życia - kontrolować trzeźwość co 10 metrów.
Albo przeszukiwać bagażnik (to moje ulubione u policjantów). Albo też wjeżdżać na chatę. Co z tego, że do tego potrzebny jest nakaz? Do przeszukania bagażnika też.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 07:40   

A masz cos do ukrycia? jak nie masz to otworz tez bagaznik pokaz gasnice,trojkąt i zycz paną przyjemnej pracy.Zaraz sie milej zrobi.

[ Dodano: |3 Lut 2017|, 2017 07:40 ]
*panom
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 08:49   

Kat, daj spokoj...
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
DANEK1403 
BoB



Auto: Volvo 2.0T ASB i 1.9T4 MSB
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Jar
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 09:33   

To brnie do nikąd
_________________
Najgorsze w słabych ludziach jest to ,
Że muszą upokarzać innych ,
By poczuć się silniejszymi ...
 
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 12:30   

kat napisał/a:
A masz cos do ukrycia? jak nie masz to otworz tez bagaznik pokaz panom gasnice,trojkąt i zycz paną przyjemnej pracy.Zaraz sie milej zrobi.

A potem 'A masz cos do ukrycia? Otwórz panom drzwi od domu i pozwól przeglądać bez powodu swoje rzeczy osobiste oraz zaglądać Ci w majty.

No własnie nie. Po to prawo ogranicza swobodę działań policji, aby policja nie mogła być wykorzystywana, ani sama działać przeciwko obywatelom. Jeśli obywatele uważają, że policja powinna być do czegoś uprawniona, to zapisują to w prawie (na przykład do zatrzymania pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli stanu kierującego, jestem jak najbardziej za tym).
Natomiast pozwalanie policji na naciąganie czy tez na łamanie prawa, nawet w szczytnym celu prowadzi do sytuacji takich, jak ostrzelanie niewinnego człowieka na skrzyżowaniu, bo się policjantowi wydawało, że to poszukiwany, groźny bandyta.
Formalnie policja nie ma prawa użyć broni jeśli nie ma sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Ale policjanci na te przepisy też leją.
Zaczyna się zawsze od małych naciągnięć, a potem przychodzą duże. Jak już przyjdą duże, to jest już za późno.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 13:32   

Nie można łamać prawa i jednocześnie karać za jego łamanie.
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 15:06   

trzypion napisał/a:
Albo przeszukiwać bagażnik (to moje ulubione u policjantów). Co z tego, że do tego potrzebny jest nakaz? Do przeszukania bagażnika też.


Nikt nigdy nie chcial mi sprawdzac bagaznika :-d
Mysle ze to kwestia Twojej upierdliwosci podczas kontroli i stad sie tak przyczepiaja.
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 15:30   

sobolaqe napisał/a:
trzypion napisał/a:
Albo przeszukiwać bagażnik (to moje ulubione u policjantów). Co z tego, że do tego potrzebny jest nakaz? Do przeszukania bagażnika też.


Nikt nigdy nie chcial mi sprawdzac bagaznika :-d
Mysle ze to kwestia Twojej upierdliwosci podczas kontroli i stad sie tak przyczepiaja.

Ja jakoś nigdy nie byłem upierdliwy ,rozczeniowy ani nie miły w stosunku do policjantów a zdarzały mi się nie przyjemne kontrole ,wszystko zależy od funkcjonariusza i jego stosunku do.pracy w danym dniu tak naprawdę ...
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Lut 2017|, 2017 15:50   

Jeżdżę już ponad 40 lat i tylko raz miałem nieprzyjemną sytuację z policjantami - jak się postawiłem i zacząłem sprawdzać, czy radar ma homologację :)
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group