$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - 2.3 16v problem ze sprzęgłem po regeneracji
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2.3 16v problem ze sprzęgłem po regeneracji
Autor Wiadomość
k_maro01 



Auto: '97 2.3 MSB sedan +LPG
Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2009
Skąd: Szczecinek
Wysłany: |31 Maj 2016|, 2016 11:23   2.3 16v problem ze sprzęgłem po regeneracji

Witam wszystkich.

Beznadziejna sytuacja. Auto do odbioru u "mechaników".
Oddane z problemem ślizgającego się sprzęgła, ciężko wchodzącym wstecznym i jedynką. 2 próby, 2 sprzęgła regenerowane i dalej ten sam problem z wysprzęglaniem. Od początku. Zaczęło się od ślizgania sprzęgła, postępującego, do stanu, że podczas ruszania na jedynce już miał problemy. Byłem przed wyjazdem w długą trasę, w akcie desperacji kupiłem używane, kompletne sprzęgło, z tarczą w nieco lepszym tylko stanie. Założyłem sprzęgło kompletne, tak jak kupiłem. Złożyłem, jazda próbna, i... Już przy wbiciu jedynki pojawił się problem, wsteczny to samo i lekkie uślizgiwanie na 4 biegu. Podbramkowa sytuacja. Zaryzykowałem podróż do UK. Dojechało i z powrotem, bez problemów. Auto po prawie półrocznym postoju w Polsce, zbliża się urlop, więc oddałem stare kompletne sprzęgło do regeneracji. Wymiana okładziny, szlifowanie docisku i zamachu. Auto odstawione do mechaników. Po zamontowaniu, okazało się, że wogóle nie wchodzą biegi. Decyzja, drugie sprzęgło. Tym razem bez dwumasy. Nie wysprzęgla do końca, dalej problem z 1 i wstecznym. Nie chcę dłużej trzymać tam auta, stoi za długo, nie rzetelne podejście do klienta. Nie chce mi się wierzyć, że to ciągle wina sprzęgła. Skoro stare sprzęgło tylko się uślizgiwało, a po wymianie, jeszcze przeze mnie na używane, już pojawił się problem z nie wysprzęglaniem. Uwaga jeszcze taka. Że po owej, pierwszejnwymianie przeze mnie, zauważyłem większe wibracje lewarka na jałowym, po przejechaniu przez garby, wibracja, stukot, drganie z okolic skrzyni i ponpołożeniu ręki na lewarku i delikatnym wciskaniu go w dół, podobne objawy.
Czy mieliście podobne problemy, doświadczenie przy regeneracji. Dodam, że auto fabrycznie miało automat, kupiłem go z manualem, dziwnie nieproporcjonalnie wyżej zamontowane pedałybsprzęgła i hamulca. Odpowietrzany był po mojej wymianie, w tym za pomocą urządzenia i naturalnie teraz po wizycie u mechanika. Zauważyłem jeszcze postęoujący wpadający pedał hamulca, stojąc na światłach z wciśniętym hamulcem, wcześniej nie zauważyłem tego, a ostatnimi czasy kiedy wpadał, popuszczał hamulec. Czy ma to jakiś związek.
_________________
Smoke tires not drugS ;]
 
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |31 Maj 2016|, 2016 18:44   

Wymienić wyprzęgnik, odpowietrzyć, zapomniec.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
mario d 



Auto: 96 2.3 MSB sedan +LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 03 Kwi 2015
Skąd: wojkowice
Wysłany: |31 Maj 2016|, 2016 21:54   

może plyn pita i wysprzeglik lapie powietrze dlatego biegi nie wchodzą ,zbiorniczek o ile się nie myle wspólny jest na pompie i od sprzegla i hamulcy
_________________
Ford Scorpio mk3 2.3 16v 1996r.
Warszawa 223 2.9 EFI 1970r.
Warszawa M20 1957r.
Komar 1967r.
 
 
k_maro01 



Auto: '97 2.3 MSB sedan +LPG
Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2009
Skąd: Szczecinek
Wysłany: |3 Cze 2016|, 2016 13:53   

Tak jak mówisz, ale mechanicy prawdopodobnie podmieniali wysprzęglik, bo ich o to prosiłem. Chyba zostawię sprawę do mojego przyjazdu..
_________________
Smoke tires not drugS ;]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group