$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Gaz w skorupie 2.3 `98 POMÓŻCIE, BO BIG PROBLEM !!!
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz w skorupie 2.3 `98 POMÓŻCIE, BO BIG PROBLEM !!!
Autor Wiadomość
cagney
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 13:53   Gaz w skorupie 2.3 `98 POMÓŻCIE, BO BIG PROBLEM !!!

Witam! Mam problem ze skorupą 2.3 z 98 roku - kupiłem ją z gazem, ale w starym, tzn mieszalnikowym systemie. Poprzedni właściciel bryczki zakładał tę instalację (widać było mu taniej), a ja nie wiedziałem, nie mając wcześniejszych doświadczeń z gazem, jak się do tego odnieść. Przez rok gaz chodził idealnie (pomijając - podobno normalne dla mieszalnika - drobne problemy na zakrętach, hamowaniu i ruszaniu z miejsca, ale zmieniłem przyzwyczajenia stylu jazdy i było OK). Ale od dwóch miesięcy mam zafundowany niezły horror: po okresowej regulacji (zresztą w autoryzowanym serwisie producenta instalacji) silnik mi "strzelił" i rozwalił kolektor (2 000 w plecy). Po wymianie znów pojechałem na regulację, gdzie Pan Monter i Regulator stwierdził, że muszę wymienić świece i przewody wys.napięcia (kolejne 300). Gdy to zrobiłem, nastąpiła Wielka Regulacja, po której samochód w ogóle nie chce mi jeździć na gazie: Po hamowaniu gaśnie (co ciekawe nie w trakcie, tylko po fakcie - jak w reklamie 2KC), nie trzyma obrotów na jałowym, falując od 300 do 2 000 obr/min, "strzela", na szczęście delikatnie, ale już kilka raze wypchnął mi jakąś rurkę z kolektora, mimo, że w kolektorze powinno być podciśnienie - a tu, co za niespodzianka, pojawia się właśnie ciśnienie i to spore, skoro wypycha tę cholerną rurkę. Wszystko to mija jak ręką odjął po przełączeniu na benzynę. Pojechałem do innego zakładu (podobno najbardziej renomowany w Łodzi), gdzie Pan Wszystkowiedzący - O - Gazie stwierdził, że moja stara instalacja w ogóle nie nadaje się do tego typu silnika i trzeba albo jeździć tylko na benzynie, albo montować sekwencję (za kolejne 4 000). Przy czym stwierdził, że żadne regulacje w mieszalnikowej nie pomogą, bo i tak nie będzie działać poprawnie (podobno jako tako funkcjonują tylko nowe). P O R A D Ź C I E , C O R O B I Ć ? ? ? Jeżdżę dożo, bo ok. 35 000 rocznie, prawie wyłącznie w mieście. Zakładać czy nie??? Jak się sprawuje taka instalacja? Jak wpływa na to, co dzieje się z samochodem podczas jazdy (bo jak wpływa na silnik - przynajmniej mieszalnikowa, to wiem - w ogóle nie wpływa)? I czy jest bardzo głośna: ogłądałem pracujący model na tablicy reklamowej u gazera, strasznie waliły wtryskiwacze, ale mówił, że to rezonuje tablica, a poza tym, jak samochód jest dobrze wyciszony...(co to znaczy DOBRZE WYCISZONY ??? Czy Scorpio jest wyciszony? Czy dobrze wyciszony on jest???). Bardzo proszę o poratowanie informacją !!! cagney. Maile do mnie można wysyłać na adres: wszystko@buziaczek.pl
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 14:06   

co do wtryskowej to dobrze chodzi, ale czasami zdarza sie, ze padają listwy wtryskami, wsyzstko jest w wątku o gazie do cosworth'a, weź tam poszukaj
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 14:14   

BLOS rulez - nic nie pada :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 16:20   

Koles cię chce naciąć na przeróbkę instalki. Ja w swoim 2.0 8V z 98 roku tez miałem zwyklą instalke i nie miał prawa nawet probować strzelić, nie mówiąc o jakimś gaśnięciu czy czymś takim.
Rafantek cos o instalkach wie, więc niech się wypowie/obejrzy lub wyreguluje, też jest z łodzi.
 
 
cagney
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 20:44   

Witam! Dzięki za info o konieczności przejrzenia wątku o consworth`cie, tam nie szukałem, bo z tego co się orientuję, różnice pomiędzy nim a moim 2.3 są znaczne. cagney.
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 21:54   

Witam,
Ja do swojego sekwencję wrzuciłem od razu.
Mimo że to sekwencja do wymiany poszła sonda lambda bo juz trup był, przewody (heh te króciótkie a nie cewki), no i świece wymieniam na NGK. Fabryczne motorcrafty muszą mieć podobno przerwę - równe 1.
Jeżeli instalacja drugiej generacji jest dobrze podregulowana, a ty dbasz o filtr, świece i przewody nie będzie ci strzelała. Mi w starym Scorpio strzeliła raz, jak świece były do kitu.
Ogólnie mój gazownik stwierdził że do 2.3 lepiej sekwencję, ale i II generację się da zrobić, tylko ryzyko uszkodzenia kolektora większe.
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |27 Cze 2005|, 2005 07:14   

na zwykłej instalce te silniki się ładnie kulają, tylko jak do babaruchów jeździsz to tak masz. To że założyli nie znaczy że się znają. a przeciwwybuchy masz założone?
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Cze 2005|, 2005 09:21   

witam, wypowiem sie, widziałem toto , problem polega na tym ze instalacja ma juz X kilometrow, i ma strasznie wolny komputer ktory nie nazdaza zmieniac parametrow, stad te problemy. A konstrukcja kolektora jest taka ze antywybuch niewiele daje niestety, niestety trzeba przynajmniej zmienic elektronike sterowania tym zeby to jako tako chodzilo, albo wstawic sekwencje.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group