$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Dysk sieciowy
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dysk sieciowy
Autor Wiadomość
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
  Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 14:46   Dysk sieciowy

Muszę się rozeznać w domowych dyskach sieciowych. Macie jakieś w użytkowaniu?
Czy możecie się podzielić jakimiś za i przeciw jeśli chodzi o wasze magazyny danych? :)
Wszelkie opinie mile widziane :)
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 15:00   

We fabryce używany NAS-a Zyxel-a (NSA310) - ładnie się spisuje, pracując non-stop od jakich 2 lat (a może i więcej).
Szybki transfer (1Gb/s) robi robotę.
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 15:59   

Cokolwiek na USB i podpiąc do Raspberry Pi ;)
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 16:36   

trzypion napisał/a:
Cokolwiek na USB i podpiąc do Raspberry Pi ;)

Mam w domu - Pi działa wyśmienicie jako odtwarzacz MM, ale transfer plików po LAN-e jest tragiczny ;/
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
WieSiu 


Auto: Thunderbird MN12 4.6 V8
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 18:09   

uzywam Synology DS212J, teraz jest jego nowsza wersja DS215J. Nie zamienilbym tego na nic innego bo nic wiecej mi nie potrzeba. 2 dyski w Raid 0 (mirror) daja jako taka pewnosc zachowania danych. Szybki transfer z i na dyski.

Dla mnie najwazniejsze to:
-DLNA
-galeria zdjec przez www
-dostep do tego przez telefon
-chmurka
-VPN

Wiecej raczej nie uzywam,ale mozliwosci ma sporo ponad to co mi potrzebne. Mimo tego ze moj model jest juz troche stary i wolny,to i tak chodzi to wystarczajaco dobrze jak na warunki domowe, nie mam przycięć. Najwiekszy plus to aktualizacje,ktore sa cały czas robione, a nie tak jak w telefonach,ze rok, moze poltora od premiery i koniec poprawek i ulepszeń.

Mysle ze warto na ten sprzet wydac nie mala kase,bo jest on wart swojej ceny. A jak posiada sie wiekszy budżet to mozna pomyslec o wyzszym modelu,choc do domu te podstawowe wystarczaja.

Sa tez wersje 1 dyskowe,ale jak dla mnie taka odmiana,to troche bezsens, niby soft fajny,ale nie umialbym zrezygnowac z dublowania danych na drugim dysku, lepiej kupic 2 dyskowy i zainstalowac narazie jeden dysk, z czasem wrzucic drugi.

tu troche o mozliwosciach:

https://www.synology.com/pl-pl/dsm/5.1/features
Ostatnio zmieniony przez WieSiu |13 Lut 2015|, 2015 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 19:30   

Zalezy czego sie oczekuje ;) Film się ładnie odtwarza, dokumenty sie ładują. Choć i tak lepiej by było, jakby uzyc jakiejś małej płyty z SATA - tym bardziej, że sofware'owy mirror ma parę zalet, choćby bezproblemowe odzyskanie danych kiedy sypnie się płyta ;)
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
maciejtca 


Auto: '97 2.3 kombi
Dołączył: 24 Kwi 2013
Skąd: Trzebnica
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 19:57   

pablo19, najważniejsze pytanie to co od takiego dysku oczekujesz oraz czy łączysz się po WiFi czy po kablu
 
 
WieSiu 


Auto: Thunderbird MN12 4.6 V8
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 20:06   

trzypion napisał/a:
Choć i tak lepiej by było, jakby uzyc jakiejś małej płyty z SATA - tym bardziej, że sofware'owy mirror ma parę zalet, choćby bezproblemowe odzyskanie danych kiedy sypnie się płyta


a kto powiedzial ze tam jest sprzetowy mirror ??? Nie sadze aby takowy byl. A tworzenie systemu z malej plyty to owszem dobry pomysl,ale dla kogos kto ma czas i chce sie bawic/eksperymentowac i oczekuje jakichś niespotykanych w NASach funkcji. W przypadku porzadnych typowych NAS placisz za to zeby system byl prosty, wygodny i w miare niezawodny.
 
 
maciejtca 


Auto: '97 2.3 kombi
Dołączył: 24 Kwi 2013
Skąd: Trzebnica
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 20:07   

trzypion napisał/a:
Zalezy czego sie oczekuje ;) Film się ładnie odtwarza, dokumenty sie ładują. Choć i tak lepiej by było, jakby uzyc jakiejś małej płyty z SATA - tym bardziej, że sofware'owy mirror ma parę zalet, choćby bezproblemowe odzyskanie danych kiedy sypnie się płyta ;)


oj chyba nie wiesz o czym piszesz...
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 22:59   

Wiem co piszę - padnicie jednego dysku z mirrora i często nie ma danych. Znaczy są, ale niedostepne, bo macierz zgłasza bład i dla bezpieczeństwa jest odmontwana. Przebudować się da, owszem, ale tylko na identyczny dysk - a takich juz nie ma w sprzedaży. I ból.
Albo inny przypadek - sprzętowy RAID poległ razem ze sterownikiem IDE/SATA. I znów trzeba identyczny sterownik, bo nic nie ugryzie danych.
Pewnie nie w kazdym przypadku tak jest. Jednak tyle, ile się osobiście spotkałem z takimi numerami wyleczyło mnie z rozwiązań zamknietych. Wolę cokolwiek na otwartym linuksie z soft raidem.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 23:08   

maciejtca napisał/a:
pablo19, najważniejsze pytanie to co od takiego dysku oczekujesz oraz czy łączysz się po WiFi czy po kablu

To ma stać przy stacjonarnym kompie i z tego co kojarzę to nie ma tam lapa w domu, więc zakładam tylko kabel. :)
Na pewno ma mieć możliwość dostępu z poza domu :)
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
maciejtca 


Auto: '97 2.3 kombi
Dołączył: 24 Kwi 2013
Skąd: Trzebnica
Wysłany: |13 Lut 2015|, 2015 23:15   

trzypion napisał/a:
Wiem co piszę - padnicie jednego dysku z mirrora i często nie ma danych. Znaczy są, ale niedostepne, bo macierz zgłasza bład i dla bezpieczeństwa jest odmontwana. Przebudować się da, owszem, ale tylko na identyczny dysk - a takich juz nie ma w sprzedaży. I ból.
Albo inny przypadek - sprzętowy RAID poległ razem ze sterownikiem IDE/SATA. I znów trzeba identyczny sterownik, bo nic nie ugryzie danych.
Pewnie nie w kazdym przypadku tak jest. Jednak tyle, ile się osobiście spotkałem z takimi numerami wyleczyło mnie z rozwiązań zamknietych. Wolę cokolwiek na otwartym linuksie z soft raidem.


no to moje wieloletnie doświadczenie z macierzami, serwerami danych widać ustępuje Twoim rzeźbą na Linuksie ;) Dobrze że normalny świat ma inne rozwiązania

[ Dodano: |13 Lut 2015|, 2015 23:17 ]
pablo19 napisał/a:
maciejtca napisał/a:
pablo19, najważniejsze pytanie to co od takiego dysku oczekujesz oraz czy łączysz się po WiFi czy po kablu

To ma stać przy stacjonarnym kompie i z tego co kojarzę to nie ma tam lapa w domu, więc zakładam tylko kabel. :)
Na pewno ma mieć możliwość dostępu z poza domu :)


Pablo, tak jak Wiesiu Ci polecił tak i Ja mogę polecić Synology, dobry sprzęt.
Z domowych rozwiązań to jeszcze Lenovo ze swoją serią iX.

Mają wszystko co potrzebujesz.
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |14 Lut 2015|, 2015 00:55   

maciejtca napisał/a:
no to moje wieloletnie doświadczenie z macierzami, serwerami danych widać ustępuje Twoim rzeźbą na Linuksie ;) Dobrze że normalny świat ma inne rozwiązania


Ej, ej, nie porównuj rozwiązań serwerowych z macierzami, gdzie masz do sprzetu gwarancje supportowe, w tym na dostepność części i komponentów z domowymi NAS-ami, gdzie często producent pcha do środka co ma.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
Ostatnio zmieniony przez trzypion |14 Lut 2015|, 2015 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |8 Lis 2015|, 2015 04:40   

Jestem po testach Toshiby Canvio i nie polecam. Na szczęście nie ja wybierałem, nie ja płaciłem i nie ja będę z niego na co dzień korzystał, także Uff. Oprogramowanie producenta śsie i nie może połączyć się z jego serwerem, żeby zapewnić dostęp z internetu. Na szczęście w opcjach DDNS ma możliwość logowania do darmowego serwera DDNS, także uratowało to funkcjonalność tego sprzętu. Kolejna sprawa to niedziałające szyfrowane połączenie ftp. Być może trzeba by jeszcze przy tym posiedzieć, ale nie było czasu i jest jak jest. Cena czyni cuda ;)

Niedługo będę się bawił tym QNAP-em, z opisu wynika, że jest zylion razy lepszy od Toshiby ;) Muszę jeszcze jakiś dysk do niego wybrać, bo na razie będzie jedno dyskowy, a potem się zobaczy.

PS. Jeśli Adminy i/lub mody majo czas to mogo przenieść kilka ciekawych wypowiedzi z tematu o wrzucie, bo to jakby w temacie tego wątku :)
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
WieSiu 


Auto: Thunderbird MN12 4.6 V8
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: |8 Lis 2015|, 2015 08:29   

Dysk to chyba najlepiej WD Red, w niektórych sklepach masz na nie 3 lata gwarancji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group