$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Jakie letnie opony polecacie?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie letnie opony polecacie?
Autor Wiadomość
JacekM 



Auto: Sierra 1993, 2.0DOHC Sedan
Wiek: 46
Dołączył: 15 Wrz 2011
Skąd: Warszawa Bródno
Wysłany: |18 Mar 2015|, 2015 22:05   

mariusz_technik napisał/a:
Kurde, ja latem jeżdżę na Michelin Energy Saver +, a zimą na Goodyear Ultragrip 8. I jeździ mi się tak samo na tych i na tych. Nie widzę w normalnych warunkach żadnych różnic. Normalnie wsiadam i jadę. O co tu chodzi? :/ Źle jeżdżę?

Generalnie to UltraGripy 6, 7 i 8 to już nie są typowe zimówki. To taka opona "zimowa-uniwersalna" na mokry asfalt i błoto pośniegowe. Typowe to były UG-5 ;)
Natomiast Energy Saver to opona "eko". Miałem i przyczepnością nie porażały, szczególnie na mokrym. Dlatego pewnie nie widzisz różnic, bo ich zachowanie na mokrym (nie piszę o kałużach) jest generalnie dość podobne. Poza tym używasz ich w innych warunkach termicznych. Jakbyś obie testował przy 30stC to byś zauważył różnicę ;)
Miałem przez kilka lat Goodyear Eagle F1 na lato i UG-5 na zimę, to różnica była taka jak między kaloszami, a butami do halówki :-d
Ostatnio zmieniony przez JacekM |18 Mar 2015|, 2015 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mowad 



Auto: Scorpio III (na czesci ;))
Dołączył: 10 Kwi 2015
Skąd: Opole
Wysłany: |13 Kwi 2015|, 2015 09:22   

Czytalem ze te wszystkie eko opony co maja pomagac oszczedzac paliwo maja stawiac nizsze opory i podobno dziaaja, ae efektem ubocznym jest zawsze dluzsza droga hamowania. Ja najbardziej zadowolony jestem z continental contisportcontact3, dzialaly zarowno na suchym i mokrym, troche mniej zadowolony bylem z toyo t1r, ale nadal oceniam je pozytywnie, za to barum bravuris jak tyko popadalo byly totalnie beznadziejne i slizgaly sie przy kazdym hamowniu :/
_________________
www.mowad.opole.pl
 
 
piotr.b 


Auto: Scorpio 98 2.0 sedan
Dołączył: 12 Mar 2015
Skąd: Wrocław
Wysłany: |24 Kwi 2015|, 2015 08:14   

Szukam opon w rozmiarze 195/65R15. Mogę na nie przeznaczyć max 1k zł.
 
 
konrad85 
502 997 723



Auto: '95 2.9 COSS ASB GHIA sedan+LPG
Wiek: 39
Dołączył: 07 Gru 2012
Skąd: Lublin Swoboda
Wysłany: |24 Kwi 2015|, 2015 11:49   

http://www.oponeo.pl/dane...5-91-h#88131124
 
 
starek
[Usunięty]

Wysłany: |24 Kwi 2015|, 2015 13:44   

Tu masz praktycznie w tej samej cenie Nokian Line: https://www.motointegrato...ne-19565r15-91h
Też klasa premium, w rankingach są bardzo zbliżone do siebie pod względem parametrów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group