$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Linka sprzęgła
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Linka sprzęgła
Autor Wiadomość
ebastian
[Usunięty]

Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 00:06   Linka sprzęgła

Witam
Scorpiak od tygodnia dziala co raz lepiej.
Przez 2 dni walenelem z narzeczoną 500km - zapraszałem rodzine na swoje wesele :D
Wstawiam dzis samochod do garazu, odpalam, 1,2, trach - zerwana linka sprzęgła

zanim sie do niego dobiore moze ktos pomoze jakims krotkim poradnikiem co, gdzie i jak.
na szybko zdjolem tylko dywanik, wyjelem resztke linki i zobaczylem przy pedale dziwna konstrukcje - samoregulatr jak sie domyslam...przejechalem reka po tym, i wyczułem ząbkowanie na koncu - czy to oznacza ze on sie reguluje w jedna strone a w druga ma jakas zapadke? znaczy ze jak zaloze nowa linke musze regulator zdjac z zapadki i do gory podjechac ?
no i ogolnie jakby ktos mial cos ciekawego do powiedzenia w tym temacie tak na szybko bylbym wdzieczny... ja z mechanika nie mam nic wspolnego - prosty humanista jestem ale pogrzebac czasam lubie - dlatego lubie tez wiedziec jakie problemy moge napodkac podczas samodzielnej wymiany wyzej wymienionego elementu :D
z gory THX za porady :]
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 00:23   

Jest tutaj:
http://www.forum.ford-sco...inka+sprz%EAg+a
Najlepiej jak niechcesz często wymieniać to kup orginał 8)
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 02:38   

tyyyylko oryginał
inna ciezko chodzi i zrywa sie ponadprzecietnie szybko ( w rok wydasz wiecej niz na oryginal) zmiana jest banalna, 10 minut pracy bez kanału , nic nie demontujesz.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
ebastian
[Usunięty]

Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 10:04   

szit az mi gupio ze tym razem nie poszukalem po postach :|
ale coz za bardzo mnie ta sytuacja zdenerwowala :]
Dzieki wielkie, jade zaraz po linke i sie obaczy...
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 20:59   

Cytat:
2 dni walenelem z narzeczoną 500km - zapraszałem rodzine na swoje wesele


..... amy to co ??? ..... nie rodzina ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: uważa abyś delegacji nie miał :!: :!: :!:
 
 
ebastian
[Usunięty]

Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 21:34   

no rodzina rodzina :]
ale ja to dopiero noworodek jestem :P

Co do tematu :
zly jestem jak jesna cholera - kupilem linkie - zamiennik - założyłem i tak gowno ciezko chodzi za az zal d**e sciska :/
dodatkowo nie załapuje regulator - spada ciagle jeden ząbek i zeby bieg wbic trza dwa razy wysprzęglać, wtedy załapie a przy kolejnej zmianie znowu 2 razy na pedał za linke w salonie forda dalem 37 zeta... zeby nie bylo szukałem najpierw orginału ale nikt w moim zasięgu nie posiadał.
teraz kurna mam dylemat - czy da sie kupic sam mechanizm regulujący - ale wtedy i tak bedzie ciezko chodzilo gó**o, czy może zostawic ta line na zapas i sie postarac z tym orginałem... ehh a juz sie cieszylem amochodem :cry:
ile może kosztowac orginalna linka i takowy mechanizm ?
a moze jest jakas 3 droga typu - wywal samoregulator i zrob prowizore ??
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 21:57   

NIE ZAKŁADAJ PODRÓBKOWEJ LINKI SPRZĘGŁA!!!!!
U mnie próby z zamienikami (w OHC) skończyły się wynikiem:
6 linek do reklamacji (wszystkie uznane, zwrócili pieniądze), z czego chyba 3 urwane a 3 zacięte.
Dodatkowo doszło jeszcze rozbieranie wycisku, skrzyni, wymiana łapy, powrót z Pyrzowic do Tarnowa bez sprzegła (w nocy na szczęście więc względnie komfortowo), kilka godzin dłubania pod blokiem przy rozpieprzonym kogutku (samoregulatorze), absencja na zlocie (zacięła się p&*$%^$%$da w pozycji wysprzęglonej), złamany pedał sprzęgła.
Starczy? Mi starczyło - po konkretnym opiórkowaniu przez FST założyłem oryginał, zrobiłem na nim kilkadziesiąt tysięcy i ktoś jeszcze na pewno drugie tyle zrobi.
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
ebastian
[Usunięty]

Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 23:30   

ktos sie orientuje w cenach orginalnej linki i regulatora ??
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 23:31   

Mówic do nich i jak o ściane. nie zakłąda sie tego w podróbie bo efekty jak widać. Długośc sie nie zgadza, linka ciezko chodzi , i jeszcze nie pasuje na samoregulator.
Nie jestem wogole pewien czy nie sprzedali ci przypadkiem wogole złej linki, bo niektorych nie robia w podrubie. Pozatym jak masz takie efekty to rozwalisz za moment samoregulator, wykonczysz synchronizatory w skrzy ni i rozwalisz sprzęgło :) koszt znacznie przewyższy zakup linki.

A co do twoich pytan, samoregulatora nie wymienisz bo nie ma innych, zdjac sie go nie da bo nie wyregulujesz sprzegła, innych patentow na to nie ma, jest to prosty mechanizm jak konstrukcja cepa, prosciej byc nie moze wystarczy kupic dobrą linke... A ze nie było wystarczyło komus z forum powiedziec to by ci wysłał za pobraniem, albo puscic przelew, obojetne i juz, mialbys na 2 dzien dobrą linke.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 23:32   

linka oryginalana ca 130zł a regulator po co chcesz wymieniać?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
ebastian
[Usunięty]

Wysłany: |14 Cze 2005|, 2005 15:25   

linka raczej dobra.
wydaje mi sie ze winny jest samoregulator - jak podciagne go recznie o pare zombkow to wszystko dziala jak powinno ale gowno sie zaraz ześlizguje i znowu lipa


i co w takim wypadku robic ???
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |14 Cze 2005|, 2005 16:05   

eh , sam sie nagel zepsuł... jak zeby ma cale i sprezyna dziala to tam nie ma co sie popsuc raczej
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |14 Cze 2005|, 2005 20:10   

Mogło się kilka ząbków obok siebie obmielić i taki będzie objaw - albo już nie chce trzymać ta mała przesuwająca się zapadka.
Samoregulator powinien podejść od Sierry (w MkI na 1000% podchodzi), kosztuje ca. 30 złotych ale naprawdę daj sobie spokój i kup fordowską oryginalną linkę - nie żebym Ci źle życzył ale na tych podróbkowych linkach najdłużej jeździłem jakieś dwa miesiące a najkrócej trzy dni :[
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
ebastian
[Usunięty]

Wysłany: |14 Cze 2005|, 2005 21:05   

linka linką a padł samoregulator
zeby stwierdzic ze poszly ząbki musialem zdjecie zrobic aparatem trzymając nad pedałem lusterko bo inaczej nie szlo sprawdzic... i fakt akurat pare jest zjechanych tak ze z dolu jak patrzylem wydawalo sie ze są całe a tu kibel - zapadka tez jest zjechana bo nie trzyma
czyli mechanizm do wymiany - - zapodaje w dziale KUPIE
duzo problemow ze zdejmowaniem pedalasty ??
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |14 Cze 2005|, 2005 22:52   

Nie szukaj używki bo to bez sensu - nowy kosztuje ca. 30-40 zł tylko o Sierrę pytaj bo wtedy jakoś cena jest lepsza ;D

Co do ściągania pedałów - współczuję. Spróbuj wykorzystać oryginalne tulejki tefloowe (z tymi, co były w komplecie z samoregulatorem do Sierry występował jakiś mały problem rozmiarowy).
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group