$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - PYTANKO O KOMPATYBILNOSC AMORTYZATOROW
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PYTANKO O KOMPATYBILNOSC AMORTYZATOROW
Autor Wiadomość
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 08:48   

Dzieki VIK, ja na razie na szczescie nie potrzebuje a Ty janczi musisz szukac.......w dobrych sklepach gdzie sprzedawca wykaze troche checi.[/b]
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 14:55   

chhhwilka, o ile sie orientuje to nivomaty nie maja sprezarki!!! to są samopompujące amortyzatory, ktore same wyrownują opziom tylu, i nivomaty sa tylk w kombi i tylko na tyle i jest to co innego niz samopoziomowanie calego nadwozia systemem amortyzatorow powietrznych z ukłądem sprezarki!!! czy ja sie myle?
 
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 17:49   

chyba się mylisz ale nie do końca sprężarka (widziałem w XXXXXXX) czy tam jakieś użądzenie jest montowane w kombi ale nie ma czegoś takiego jak w citroenie BX czyli unoszenie i opuszczanie podwozia. Natomiast W scorpio jest to na zasadzie zwiąkszania i obniżania ciśnienia w amorkach celem wyrównanie właściwości jezdnych z obciążeniem i bez
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 18:44   

hmm o ile pamietam, to w prospekcie forda ktory posiadam zasada dzialania nivomatow jest opisana (i pokazana) w ten sposob ze ten amortyzator, po naladowaniu bagaznika normalnie usiada pod obciazaeniem, a w trakcie jazdy gdy kola chodza gora dol, i amortyzator tez, on sam siebie jakgdyby pompuje, poprostu jest tam taka konstrukcja ktora przelewa/nabija cisnienie az amortyzator dojdzie do zadanego poziomu, nie ma tam ingerencji zewnetrznej, czyli sprezarki - ale niech sie wypowiedza ci ci maja kombiaki z nivomatami - czy maja sprezarke czy nie co? a 2 sprawa to klasyczne poziomowanie całego nadwozie skorpio, wtedy sa czujniki obciazenia i z przodu i z tyłu, i owszem amortyzatory wtedy sa dopompowywane powietrzem ze sprezarki - ta konstrukcje widzialem na wlasne oczy, tyle ze w modelu do 92. U mnie natomiast w skrzynce jest cos od poziomowania nadwozia, ale czy jest to poziomowanie pneumatyczne ze sprezarka takie jak w starszym modelu, czy jakis specjalne amortyzatory - nie wiem, moze w cossich ktos ma? bo np w senatorze (oplu) mozna wybrac tryb pracy amorkow - komfortowy - sportowy moze w scorpiakach nowszych tez cos takiego bylo? tego nie wiem. Albo yla normalna sprezarka.
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |31 Lip 2004|, 2004 00:44   

Witam
Rafał A.(antek) w swoim nowy model combi posiadam nivomaty(samopoziomujące), a co do pompowanych to spotkałem się w przejściówce tylko tam sam sobie dopompowywałeś amorki.
A jeśli chodzi o poziomowanie całego samochodu to pierwszy raz słyszę że w scorpio coś takiego było bo nigdzie się z takim czymś nie spotkałem.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |31 Lip 2004|, 2004 04:52   

tzn moze nie caly, tył napewno, w starym modelu był poprzez pompowane amorki i sprezarke, ale kombi mial nivomaty ( tak reklamuje prospekt) nie sprezarke. a u mnie w skrzynce sa bezpieczniki od poziomowania nadwozia, tzn miejsca na nie wiec albo do sprezarki albo jeszcze do jakiegos innego wynalazku.

To ze sprezarka to mozliwe ze tylk tyl ma mozesz miec racje przodu dokladnie nie ogladalem ale wydawalo misie ze tez ma, XXXXXXX pod reka nie am wiec upierac sienie bede.
bede sie upierac ze sprezarka i nivomaty to 2 rozne rzeczy
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |31 Lip 2004|, 2004 09:52   

NIVO nie mają sprężarki, same się "pompują" od bujania nadwoziem :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
szamcio
[Usunięty]

Wysłany: |31 Lip 2004|, 2004 11:09   nivo

Z całym szacunkiem - NIVO nie ma żadnej sprężarki. To są amortyzatory olejowo-gazowe. Ciśnienie gazu powoduje wyciągnięcie tłoka amortyzatora do ustalonego, zadanego położenia. A co do zamienników - jak będziesz znał dokładnie, to wielu z nas (userów kombi scorpio) Cię ozłoci.
Szamcio
2,0kombi93
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |31 Lip 2004|, 2004 12:28   

jak chcecie to mogę poszukać tylko do przejściówki czy do wielorybnika
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |31 Lip 2004|, 2004 14:19   

no to-NIVO, gazówki, czy z regulacją w końcu??
z regulacją i sprężarką(nawiasem mówiąc-"troszkę" inna konstrukcja niż w BX), to nie nivo, a nivo, to nie zwykłe gazówki.
Powiadam: można założyć w miejsce NIVO-tych z rurką z boku-zwykłe amory gazowe.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |1 Sie 2004|, 2004 01:22   

Panowie przestańmy śnić o czymś co i tak jest tylk w naszych mażeniach że ktoś specjalnie dla Forda wypuści nivo jest to nie opłacalne sami widzicie jaka jest cena tego ustrojstwa a skorupek tak dużo w nowej budzie nie wyszło żeby otwierać produkcje bo same koszta przestawienia maszyn sądze żeby się nie zwróciły.
Tak więc pozostają oryginały albo kombinować jak by tu wsadzić zwykłe.
To tak jak się pokażały wachacze w podróbce i szybko się z nich wycofano bo było wiele reklamacji i co ztego że były 0 50% tańsze niż w oryginale jak można było życie stracić.
Tak więc najpierw przemyśleć sytuacje czy warto ryzykować życiem i zdrowiem pasarzerów kosztem podróbek tym bardziej że mówimy o zawieszeniu a to najważniejsza rzecz w samochodzie bo tu chodzi o bezpieczeństwo.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |1 Sie 2004|, 2004 21:00   

teraz, to nie trybię
kto się ma zabić, po wymianie amorów na NOWE?? tylko, że nie NIVO, i nie z regulacją, a zwykłe??
bez kitu
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 19:37   

tak jak mówiłem jest sprężarka do tych amorków jest w przejściówce i jest ta sama w wielorybniku sprawdzone na podstawie XXXXXXX znajduje się w sekcji poziomowania tylnego zawieszenia nr FINIS 6152370 a i specjalnie dla forda produkował zamienniki nivo Sachs innej firmy nie znalazłem
Ostatnio zmieniony przez lancer |2 Sie 2004|, 2004 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 21:25   

Sorry, ale XXXXXXX się używa, jak się chce oryginał, i kogoś stać, a tu sie chłopy pytają, co zrobić, żeby nie bulić w tysiącach za amory i jeździć, i wszelkie świecidełka na ekranie z numerkami katalogowymi do danego modelu mogą iść spać, więc mówię:
WYJĄĆ AMOR ZE SCORPIO KOMBI, jechać z nim do sklepu, gdzie mają rozmaitości w materii amorów (nie do serwisu forda i nie do sklepu z częściami do forda, tylko do sklepu z amortyzatorami), pokazać amorek, powiedzieć, Panie, chcę amor z takimi mocowaniami, ale, nie NIVO, nie regulowany, ot, zwyczajny, byle mocowania miał takie jak ten. I NA BANK ZNAJDĄ(moze nawet od sierry combi :wink: ). Pal sześć, ze bedize powiedzmy o 1cm krótszy bądź dłuższy. Ucha mocujące mają pasować, no i w kieszeni zostanie trochę :arrow: Wszystko.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 02:41   

Sądze że będzie duży problem ale może się mylę.
Może ktoś z kolegów już przerabiał na zwykłe amorki i może się wypowie bo gdzieś na forum jak się nie mylę był już poruszany ten temat i ktoś się chwalił że założył zwykłe.


Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group