$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Zglaszac zamowienia na auta z Niemiec prosze :-)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zglaszac zamowienia na auta z Niemiec prosze :-)
Autor Wiadomość
Julek 
510 571 845



Auto: '91 2,9 LSD,
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: |16 Sty 2013|, 2013 15:30   

Nie ma już tak dobrze, auto na 1 przeglądzie musi mieć ważne blachy. Albo oryginalne - swoje, albo czasówki ważne, a jak nie ma to zapraszamy po czerwone polskie do WK.
_________________
Tak to jest normalne, że nie gadasz z bandytami. Nie zapraszasz ich do domu, nie odwiedzasz ich samych. Kto z kim przystaje, takim się staje...
 
 
KubusWariat 


Auto: Scorpio Cossi, '93, srebrna hbta :D
Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2005
Skąd: Wrocław
Wysłany: |16 Sty 2013|, 2013 16:14   

racja.. slyszalem ze poopaprancy wymyslili ostatnio czasowki
_________________
cosworth BOA
 
 
 
rafalski 



Auto: scorpio mk2, smax mk1, volvo v70
Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2010
Skąd: Krajno
Wysłany: |16 Sty 2013|, 2013 18:39   

KubusWariat napisał/a:

w grudniu zalatwilem policyjne mkII dla Rafalski-ego


Potwierdzam i jestem zadowolony. Auto wypatrzyłem na ebay-u i po zdjęciach stwierdziłem, że mi się podoba. Kuba pogadał z Niemcem czy zdjęcia odzwierciedlają stan faktyczny i za jakie pieniądze jest gotowy oddać auto. Ten potwierdził stan i podał swoją kwotę, która i mi odpowiadała więc zdecydowalem, że biorę. Przelałem Kubie ustaloną kwotę i załatwił resztę spraw związaną z załatwieniem zjazdówek oraz kupnem auta i transportem do Wrocławia. Przy odbiorze mój człowiek rozliczył się z Kubą. Kasa dla niego za fatygę, on oddał to co urwał od Niemca. I tak bez ruszania się z domu zanabyłem samochodzik.
 
 
Julek 
510 571 845



Auto: '91 2,9 LSD,
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: |16 Sty 2013|, 2013 20:50   

No i bardzo w porządku, mi taki kontakt się przyda bo sam nie mam czasu kulać się po auta, a czasem aż żal...
_________________
Tak to jest normalne, że nie gadasz z bandytami. Nie zapraszasz ich do domu, nie odwiedzasz ich samych. Kto z kim przystaje, takim się staje...
 
 
Rafał1973 


Auto: 2xsierracoupe 2.0, 318 i touring 98
Dołączył: 22 Sty 2013
Skąd: KIELCE
Wysłany: |24 Sty 2013|, 2013 15:48   

zanim zdecydujesz sie na 'usługi; pana Zielinskiego czyt KubusWariat zastanów sie ,wiecej pw albo
http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=36391
Ostatnio zmieniony przez Rafał1973 |25 Sty 2013|, 2013 15:43, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
KubusWariat 


Auto: Scorpio Cossi, '93, srebrna hbta :D
Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2005
Skąd: Wrocław
Wysłany: |26 Sty 2013|, 2013 18:47   

i znowu to samo, tym razem tutaj, ale z mojej strony nie mam nic innego do powiedzenia jak to, co pisalem na poczatku wrzesnia na sierrafan.. Sprzedalem koledze auto, za ktore umowilismy sie, ze zaplaci jak uzbiera.. i tak mijaly misiace, az wreszcie przypomnialem sobie o zaleglosci.. w koncu przelew dotarl!!! W miedzyczasie ustalilismy, ze jak bede pracowal w DE pomyslimy o handlu na wieksza skale, ale tak wyszlo ze po pracy ok 19 godziny juz nie w glowie mialem jazdy za autami po Berlinie (kwestia odleglosci, czasu itd..).. Nie wiem i nie rozumiem tylko skad ta zawisc "kolegi".. Nici ze wspolnego handlu to fakt, ale od dawna ma moj drugi nr tel dlatego niech sie powstrzyma, ze robie jakies uniki.. Handlem postanowilem zajac sie sam, jak zapoczatkowany post i tyle w temacie..
_________________
cosworth BOA
 
 
 
Rafał1973 


Auto: 2xsierracoupe 2.0, 318 i touring 98
Dołączył: 22 Sty 2013
Skąd: KIELCE
Wysłany: |26 Sty 2013|, 2013 19:13   

KubusWariat napisał/a:
i znowu to samo, tym razem tutaj, ale z mojej strony nie mam nic innego do powiedzenia jak to, co pisalem na poczatku wrzesnia na sierrafan.. Sprzedalem koledze auto, za ktore umowilismy sie, ze zaplaci jak uzbiera.. i tak mijaly misiace, az wreszcie przypomnialem sobie o zaleglosci.. w koncu przelew dotarl!!! W miedzyczasie ustalilismy, ze jak bede pracowal w DE pomyslimy o handlu na wieksza skale, ale tak wyszlo ze po pracy ok 19 godziny juz nie w glowie mialem jazdy za autami po Berlinie (kwestia odleglosci, czasu itd..).. Nie wiem i nie rozumiem tylko skad ta zawisc "kolegi".. Nici ze wspolnego handlu to fakt, ale od dawna ma moj drugi nr tel dlatego niech sie powstrzyma, ze robie jakies uniki.. Handlem postanowilem zajac sie sam, jak zapoczatkowany post i tyle w temacie..

ty sprzedałes mi auto jak uzbieram kase ???/co Ty wogóle piszesz , zobacz to moje gg przyznajesz sie do tego otwarcie ,nie masz honoru za grosz juz wiem dlaczego wszyscy tak cie traktowali, bizmesnen sie znalazł waz w kieszeni i kupe długów
[2012-04-08 21:30:58] Miś Gogo: Fazi wiem ze zawalilem po calosci
[2012-04-08 21:31:05] Rafał i Marta: masz kase
[2012-04-08 21:31:24] Rafał i Marta: pozyczyłes
[2012-04-08 21:31:36] Miś Gogo: gdybym mial z miejsca robilbym przelew
[2012-04-08 21:31:45] Rafał i Marta: robson?
[2012-04-08 21:31:57] Miś Gogo: tam nie bo jak sie okazalo to nie robson a ktos z jego roboty
[2012-04-08 21:32:06] Rafał i Marta: i
[2012-04-08 21:32:30] Miś Gogo: ale akurat co mial to juz puscil w obieg dlatego z tamtego zrodla nici
[2012-04-08 21:32:47] Miś Gogo: jutro czeka mnie rozmowa z dziadkiem
Ostatnio zmieniony przez Rafał1973 |1 Lut 2013|, 2013 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KubusWariat 


Auto: Scorpio Cossi, '93, srebrna hbta :D
Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2005
Skąd: Wrocław
Wysłany: |18 Lut 2013|, 2013 23:29   

ostatnio jakos brakuje ciekawych aut..
_________________
cosworth BOA
 
 
 
Piotr 


Auto: daimler 88 + e46 compact
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2007
Skąd: Gorzow Wlkp
Wysłany: |27 Lut 2013|, 2013 18:12   

Witam ,odnośnie żółtych tabliczek kosztują około 65-75 Euro z "zieloną kartą" i uprzedzam kolegów że można na nich poruszać na terenie de (są to tablice wewnętrzne niemieckie) w razie nieszczęśliwego zdarzenia można oberwać po tyłku. czerwone idzie zrobić w podobnej kwocie ale macie spokój... w razie pytań chętnie odpowiem
_________________
Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego
 
 
Julek 
510 571 845



Auto: '91 2,9 LSD,
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: |27 Lut 2013|, 2013 22:06   

Nie rozkminiam, zawsze zdawało mi się że jest dokładnie odwrotnie. Nigdy nie miałem problemu z poruszaniem się na żółtych choćby po Polsce, w ubezpieczeniu też wyraźnie stoi że ważne dla całej UE. Więc co to za nowość o tych "wewnętrznych" tablicach.
_________________
Tak to jest normalne, że nie gadasz z bandytami. Nie zapraszasz ich do domu, nie odwiedzasz ich samych. Kto z kim przystaje, takim się staje...
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |27 Lut 2013|, 2013 23:10   

kiedyś nie można było - teraz dają ubezpieczkę na całe UE a poza tym nie kosztuje to już tak tanio jak wyżej kolega pisze - płaciłem już nawet za żółte 120 eur :)
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Piotr 


Auto: daimler 88 + e46 compact
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2007
Skąd: Gorzow Wlkp
Wysłany: |28 Lut 2013|, 2013 09:36   

kosztuje co tydzień kupuje ;) zależy od regionu Niemiec ....generalnie kolonia i okolice to trzeba nastawić się na 120 Euro i od razu pytają się o markę oraz vin auta ...no i jeśli ktoś nie chce pofatygować do "zulassungsstelle" to płaci myto dla pośrednika....
Generalnie urząd to 10,50 lub 13,10 oraz ubezpieczalnia z tłoczeniem blach to od 60 euro
A odnośnie jeżdżenia na " gelbe kennzeichen " to sprzedawcy ubezpieczalni często nawet o tym informują , .....generalnie podkreślam jeszcze raz że to są wewnętrzne blachy niemieckie .Można założyć na auto które niema tuv, brak badań emisji, jest niesprawne technicznie , .......U nas w kraju Policja tego nie sprawdza ale przejedź inną granicę a zobaczysz jak dostaniesz druczek od mundurowego z kwotą 100 Euro i zacznie straszyć lawetą.

W razie czego bardzo często przebywam w Niemczech ;) i mogę podzielić wiedzą cenny i nietylko
_________________
Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |28 Lut 2013|, 2013 19:57   

to wtedy im wyskakujesz, że jeśli czymś można jezdzić w jednym kraju to w drugim też bo to UE i niech się dokształcą - w Polsce działa a to najważniejsze
w Polsce też nie możesz jechać autem bez przeglądu niby a urzędy wydają "próbne" żeby pojechać na przegląd - to jest dokładnie taka sama sytuacja jak z żółtymi więc dlaczego Policja ma się czepiać identycznego rozwiązania tylko "made in RFN" :D
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
KubusWariat 


Auto: Scorpio Cossi, '93, srebrna hbta :D
Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2005
Skąd: Wrocław
Wysłany: |5 Kwi 2013|, 2013 07:35   

ups
_________________
cosworth BOA
 
 
 
KubusWariat 


Auto: Scorpio Cossi, '93, srebrna hbta :D
Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2005
Skąd: Wrocław
Wysłany: |25 Maj 2013|, 2013 22:55   

albo opcja, ze najpierw kontaktuje sie z kilkoma Niemcami, ustalam szczegoly i jade z Klientem :-)
_________________
cosworth BOA
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group