$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - jakie jest zuzycie gazu w waszych autkach??
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie jest zuzycie gazu w waszych autkach??
Autor Wiadomość
Adaś
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lip 2004|, 2004 19:32   jakie jest zuzycie gazu w waszych autkach??

zamierzam zmienic dieselka na benzyne/gaz i zastanawiam sie jaki motorek wybrac.pytanie brzmi: jakie jetst zuzycie gazu i benzyny w waszych skorupkach??
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lip 2004|, 2004 19:56   

ok 100-110 km\h -9,6 do 10,5 l lpg
130-160-ok16l lpg
miasto 18l i więcej
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |27 Lip 2004|, 2004 21:31   

Nie napisałes jaki silnik cię interesuje.
Ja mam 2.0 DOHC, trasa 120 - 140 km/h plus butowanie przy wyprzedzaniu - bierze zawsze okoł 10 ltr. LPG, z klima 11.
Miasto - 13 ltr/100 km plus troche benzyny.
Auto dosyc ciezkie bo to kombik.
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |28 Lip 2004|, 2004 10:12   

Witam

A moje 2,9 czy lato czy zima to tak do 140 km/h zadowala się 12 litrami

Pozdrawiam
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Lip 2004|, 2004 13:19   

Moje 2.4 podobnie jak się jeździ spokojnie to i mniej potrafi zeżreć ale jeździj na trasie 90km/h takim autem jak Scorpio :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Adaś
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lip 2004|, 2004 17:05   

dzieki bardzo. nie napisalem o jaki silnik mi chodzi bo od tego ile bedzi mi pil zalezy jego pojemnosc. jak byscie mogli jeszcze dopisac jakie instalacje macie zamontowane.
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 15:15   

Witam

Moj testowany na spokojnej jezdzie spalil 11,51
Jazda byla spokojna jednak w cyklu miejskim
Pozdrawiam
Wąski
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |31 Lip 2004|, 2004 12:13   

Moj 2.9 na trasie z przyczepka i zaladowanym bagaznikiem spalil ok. 12 literkow LPG. Miasto nawet do 20 litrow. Instalacja gazowa TOMASETTO.
PS. Jaki moze byc powod spalania benzynki razem z gazem ?
 
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 07:24   

Pershing napisał/a:
Jaki moze byc powod spalania benzynki razem z gazem ?

Zakładam, że nie chodzi ci o te ilości zużywane przy odpalaniu :twisted:
Pewnikiem będzie popuszczał elektrozaworek odcinający benzynkę. Druga możliwość to gubienie gdzieś na powrocie ale smród by się wtedy wytwarzał konkretny i wyczuwalny.
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 11:56   

No wlasnie nie chodzi tu o odpalanie bo odpalam go na gazie i jezdze na gazie a benzyny ubywa. Co ciekawsze jak go odpalam to czuc zapach benzyny. Bylem u gazownika i pytalem o elektrozawor ale ten powiedzial ze to nie ma nic do rzeczy i ze prawdopodobnie wtryski puszczaja benzyne z tym ze jakim prawem skoro na gazie sa odciete :!: :?:
Ma ktos jakis pomysl co to moze byc ?
 
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 13:59   

Pershing napisał/a:
Bylem u gazownika i pytalem o elektrozawor ale ten powiedzial ze to nie ma nic do rzeczy...


Co on pierdzieli????!!! Elektrozawór ma odciąc dopływ paliwa do maszynerii. Jeżeli przepuszcza to auto będzie kradło benzynę.
Kolejne możliwości to nieszczelności złączy (mikropeknięcie przewodu?) na powrocie benzyny. Musisz odpalić maszynę, łeb pod maskę i węszyć jak pies gończy a w przypadku jakiegokolwiek podejrzanego zapaszku czysta szmatka, paluchy i macawszy. Możliwe, że niektóre miejsca będzie lepiej zdiagnozować z kanału :(
I nie ma śmiacia, bo można z dymem puścić automobil :(
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 15:03   

Nie nie to nie jest raczej pekniecie ktore powoduje wyciek paliwa. Chodzi o zapach benzyny ktory czuc z rury wydechowej po odpaleniu samochodu. Odpalam w pozycji "gaz" a spaliny czuc benzyna a nie gazem. Moze faktycznie elektrozawor ? Jest to najprostsza instalacja z mozliwych (bez komputera i innych czarow marow) 1gen. wiec nie za bardzo jest sie co popsuc. Jaka jest cena takiego zaworu moze ktos kupowal ? A moze cos inszego moglo sie spierdzielic np. lejace wtryski ? Nadmienie ze jest tak od kad kupilem samochod. Z poczatku nie przywiazywalem do tego uwagi ale teraz irytuje mnie znikajace paliwo i jazda na 2 gazach :wink:
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 23:35   

Dzieki Lancer za sugestie chyba zrobie tak jak mowiles - zrobie odciecie pompy paliwa i po klopocie. Nawiasem mowiac mozliwe jest to ze pali benzyne przez to ze wtryski nie trzymaja i leja ? Zagladelem i zadnych wyciekow nie zauwazylem....
Pozdrawiam
 
 
 
Sław
[Usunięty]

Wysłany: |8 Sie 2004|, 2004 01:14   spalanie gazu

mam scorpiaka z silnikiem 2.0 i z tego co czytam zaczynam się martwić:(.Byłem na regulacji gazu, jest już zdecydowanie lepiej, ale jeszcze na trasie Szczecin - Pogorzelica (jakieś 120-130 km) bierze zdecydowanie ponad 15 l. gazu. Więc zastanawiam się co jeszcze mogę podregulować? może ktoś miał podobny problem i mi podpowie. Byłbym wdzięczny za pomoc.
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |8 Sie 2004|, 2004 10:24   

a jak długo masz gaz założony jak nie dawno to wszystko ok na początku zawsze bierze więcej później zużycie będzie lepiej. Nie wiem dlaczego tak jest ale miałem tak przy założeniu gazu palił nawet 20 litrów a potem historia powtóżyła się ze zmianą silnika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group