$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Dobry aparat
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry aparat
Autor Wiadomość
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |2 Wrz 2012|, 2012 09:37   

Shogun, trzasnąłeś wywód....że cho... cho...
W zasadzie nie lubię wyrywać zdań z kontekstu, ale żes tak ładnie sie rozwinął zamiast użyć sformułowania "pełna klatka"
Shogun napisał/a:
Czy wiesz, że tylko najdroższe teraz (Np. EOS 1D) cyfrówki, mają matrycę wielkości kliszy, zakładanej do KAŻDEJ "starej/prostej" lustrzanki analogowej, nawet takiej sprzed kilkudziesięciu lat? Czy wiesz jakiej wielkości plakat można wydrukować z fotografii ze "starego/prostego" lustra?

A czy wież jaka tapetę wydrukujesz z canona 350d czyli ze starego dobrego lustra z 8 mln matrycą, a jaka tapete wydrukujesz z nowego napakowanego lustra z 18 mln matrycą np 60d
Osobiście posiadam 400d i tylko kilka miesięcy pofociłem na kitowym obiektywie. Obecny zestaw to
http://www.optyczne.pl/in...=13&typ=0&moc=0
http://www.optyczne.pl/in...=26&typ=0&moc=0
http://www.optyczne.pl/in...w=8&typ=0&moc=0
plus oczywiście, filtry, statywy, baterie
Czy jest to zestaw docelowy ? Nie. Nie mówiąc o zestawie marzeń.
Po płaskim to moge tachać całą tą torbę , ale w góry to mam zawsze dylematy.
Reasumując panie Julek jak chcesz się bawić fotografią to zacząć od dobrej "puszki" np 60d i obiektywu np Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM
potem zmiany pójdą intuicyjnie.
Jeżeli nie to weź CANON SX230 HS GPS , ale to nie zgodne z twoimi ambicjami. Kompromisem może być http://allegro.pl/canon-p...2593317468.html
Kiedyś chciałem go mieć ale kupiłem lustrzankę ;) .
Ostatnio zmieniony przez Srebrny |2 Wrz 2012|, 2012 09:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |2 Wrz 2012|, 2012 11:45   

Tak się składa, że wież ;)

Bawi mnie jak słyszę, że szkoda kasy na stare lustro za kilka stówek, albo że aby "zacząć bawić się fotografią" trzeba kupować korpusy za kilka tysięcy. Od razu 1D. Jak się bawić, to się bawić :)

Julek - jak chcesz to wpadnij kiedyś, pożyczę Ci jakieś starsze albo nowsze lustro analogowe z jakimś ciekawym obiektywem, pobawisz się sprzętem i sam ocenisz, czy Ci to odpowiada. Mojego Staruszka już poznałeś - od 40 lat zawodowo zajmuje się fotografią, był prezesem ZPAF, teraz prowadzi własną szkołę fotografii i uczy w innych. Zadzwoń i zapytaj, jakie lustro jest Ci potrzebne i czy musisz wydawać od razu (albo w ogóle) kilka tysięcy na korpus ;)

I przepraszam, że nie użyłem sformułowania "pełna klatka". Przepraszam, że cho... cho... :-d
_________________
pozdrawiam, Seba
Ostatnio zmieniony przez Shogun |2 Wrz 2012|, 2012 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |2 Wrz 2012|, 2012 12:37   

A ta pełna klatka to co to takiego ?
_________________
Scorpio forever
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |2 Wrz 2012|, 2012 12:57   

Wielkość materiału światłoczułego. Dawniej określało się tym mianem 3 wielkości kadru, w zależności od formatu aparatu. W cyfrówkach jest to rozmiar 36*24mm, czyli standardowy rozmiar starej, poczciwej i znanej wszystkim kliszy 35mm (przeznaczonej do tzw aparatów małoobrazkowych).
_________________
pozdrawiam, Seba
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |2 Wrz 2012|, 2012 13:54   

Rozmiar filmu, filmu panie, klisze były szklane :) dlatego pękały :-d Błony z resztą też :690:
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |2 Wrz 2012|, 2012 18:28   

Zgadza się, ale film, czy błona to potocznie też klisza ;)
_________________
pozdrawiam, Seba
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |2 Wrz 2012|, 2012 22:15   

Cytat:
I przepraszam, że nie użyłem sformułowania "pełna klatka". Przepraszam, że cho... cho... :-d
_________________

No bo po wklejasz wywód o pełno klatkowej cyfrówce tłumacząc na poziomie przedszkola. To nie jest "Forum dla idiotów" :)
Z drugiej strony Ford2fast jakby wklepał "pełna klatka" w Google miałby odpowiedź w trzy sekundy. Jakby wydedukował i wklepał "matryca wielkości kliszy" też by cos miał w trzy sekundy(umowne).
Ja żałuje, że zacząłem od słabej "puszki", bo byłem zdecydowany rozwijać tę pasję (na poziomie amatorskim oczywiście).
Teraz nie mogę przeskoczyć, bo jak nie rozrząd, to jakieś okna, łazienki, nowe meble... ;)
Ostatnio zmieniony przez Srebrny |2 Wrz 2012|, 2012 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |2 Wrz 2012|, 2012 22:17   

Shogun napisał/a:

Czy potrafisz napisać, czym się różni "nowe/dobre" lustro od "starego/prostego" lustra?


Zużyciem. Ty proponujesz Julkowi-amatorowi-zabieganemu-biznesmenowi ;) wejście w 7 czy 6 letnią zajeżdżoną lustrzankę, z przypadkowymi szkłami, na padniętych bateriach itd itd, i to za tysiaka. Serio?

Shogun napisał/a:

Obstawiam, że nie ;)


Generalnie, ja wierzę, że masz wielką, może aż zbyt wielką wiedzę w temacie, i może z tego powodu wyraźnie brakuje ci rozeznania w potrzebach klienta ;) na przykład, o ile pamiętam, ten polecany przez ciebie 350D nie robił filmów, tudzież nie czyścił matrycy. Ciekawe co Julek na takie features gratis, w cenie tysiaka.

Shogun napisał/a:

A idioteny ZAWSZE będą tylko próbować przypominać lustrzanki.


Pewnie. A teraz rozważ, że nie każdy potrzebuje robić plakaty, super wyczesane zdjęcia w ciemnym kościele białej panny młodej, czy lansować się z analogowym Zenithem czy cyfrowym EOSem. Moim zdaniem duży kompakt, z jasnym dobrym szkłem, i garścią ręcznych nastaw (plus ew. wybranymi cechami, np. ja chciałem "w cenie" dobre makro i mam dla mnie wystarczające: http://bsblog.blox.pl/resource/4listna.JPG a Julek może woli lepszy zoom, a może coś jeszcze innego) to jest optimum dla amatora jak my, i tyle. Bo może ci umknęło, ale nikt nie mówił że to LEPSZY aparat niż lustro, ja tylko mówię, że np. nowy finepix za 800zł to jest dla mnie optimum, w porównaniu ze starą walizą pełną gratów EOSa za 1000.

[ Dodano: |2 Wrz 2012|, 2012 23:23 ]
Srebrny napisał/a:

Reasumując panie Julek jak chcesz się bawić fotografią to zacząć od dobrej "puszki" np 60d i obiektywu np Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM


Plus oczywiście filtry, baterie, statywy. I najlepiej jeszcze pare obiektywów. A może przeczytajcie jeszcze raz o co Julek pytał, bo pytał o "dobry aparat" a nie jak wielki kontener gratów ma kupić :P ;)

[ Dodano: |2 Wrz 2012|, 2012 23:26 ]
janp napisał/a:
Boni
A tak na marginesie zapytam, jak wygląda sprawa z finepix s, bo miałem swego czasu finepixa a600 i był tam problem z bateriami. Potrzebował on napięcia 1.5 v więc akumulatorki odpadły ze swoim 1.2 volta.


Nie pamietam jakichkolwiek problemów, chyba chodził krócej na aku niż na markowych bateriach, ale niewiele krócej.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |3 Wrz 2012|, 2012 13:06   

Boni napisał/a:
Zużyciem. Ty proponujesz Julkowi-amatorowi-zabieganemu-biznesmenowi wejście w 7 czy 6 letnią zajeżdżoną lustrzankę, z przypadkowymi szkłami, na padniętych bateriach itd itd, i to za tysiaka. Serio?

Acha, czyli proste=zajechane. Ok.

Tak, zajeżdżoną, utopioną, spaloną i zmiażdżoną. Lustrzanka to nie kompakt ani Daewoo Matiz, który pada tuż po okresie gwarancji (jeśli dobrze pójdzie). Z powodzeniem używam lustrzanek czasem nastoletnich, co ciekawe na oryginalnych akumulatorach (które BTW kosztują 40 złotych). Itd itp nie odnotowałem. Serio.

Boni napisał/a:
Generalnie, ja wierzę, że masz wielką, może aż zbyt wielką wiedzę w temacie, i może z tego powodu wyraźnie brakuje ci rozeznania w potrzebach klienta na przykład, o ile pamiętam, ten polecany przez ciebie 350D nie robił filmów, tudzież nie czyścił matrycy. Ciekawe co Julek na takie features gratis, w cenie tysiaka.

Ani zbyt, ani wielką. 350D rzeczywiście nie robi ani filmów, ani nie czyści matrycy. Przyznaję, nie zauważyłem, że Julek wspomniał o tych funkcjach (przypuszczalnie właśnie z powodu braków w rozeznaniu w potrzebach klientów). BTW 400D już czyści matrycę. A czyszczenie ręczne to koszt baterii. Raz na...

Boni napisał/a:
Plus oczywiście filtry, baterie, statywy. I najlepiej jeszcze pare obiektywów. A może przeczytajcie jeszcze raz o co Julek pytał, bo pytał o "dobry aparat" a nie jak wielki kontener gratów ma kupić

Tak, i F-16 do zdjęć w ruchu. Bez tego ani rusz.
_________________
pozdrawiam, Seba
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |3 Wrz 2012|, 2012 13:22   

Shogun napisał/a:
Z powodzeniem używam lustrzanek czasem nastoletnich
bez serwisowania ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |3 Wrz 2012|, 2012 14:54   

Struna napisał/a:
Shogun napisał/a:
Z powodzeniem używam lustrzanek czasem nastoletnich
bez serwisowania ?


Mi pewien kolega półprofi też tak sprzedawał lustro, bodaj że też EOSa, "stary, to jest super lustro, ja tym zrobiłem 50tys super zdjęć"... podobny fail to chyba tylko jak mi kiedyś Explo chłopek próbował sprzedać "panie, to super 4x4, poprzednio leśnik zrobił nim 100tys km" ;)

[ Dodano: |3 Wrz 2012|, 2012 16:14 ]
Shogun napisał/a:
Acha, czyli proste=zajechane. Ok.


Nie, skoncentruj się na "stare" może.

Shogun napisał/a:

Ani zbyt, ani wielką. 350D rzeczywiście nie robi ani filmów, ani nie czyści matrycy. Przyznaję, nie zauważyłem, że Julek wspomniał o tych funkcjach [...]


Ja chcę wyjąć aparat i trzaskać zdjęcia, a nie zastanawiać się gdzie mam naładowany aku, lampę, czy już nie trzeba wyczyścić matrycy, co ja paczę na 1.8 cala maleńkim ekraniku, i czy może jednak inny obiektyw nie byłby lepszy, itd itd. A filmiki, nawet marnej jakości, bywają urocze.
A wiesz co ciekawego jeszcze zauważyłem, w kontekście tego co Julek mówił? mój zdupny finepix sprzed lat ma jaśniejsze szkło i fajniejszy zoom niż kitowy 18-55mm od 350D, też sprzed lat. Więc znowu, choć sprawny i "dozbrojony" EOS jest wielostronnie lepszy, bo oczywiście ten wielki CMOS jest nie do pobicia, to już niekoniecznie w 1000zł i aspektach które interesują normalnych zjadaczy internetu.

Ogólnie, mniejsza. Lajkonikom jak ja jednak polecam duży kompakt z dobrym szkłem, obecnie może być ekwiwalent tego co mam zabytkowego, czyli zdaje się finepix S4500
http://www.recenzje.net.p...finepix_s4500.1
800zł nówka, i jeśli jakość nie spadła drastycznie od czasów mojego finepixa, to jest bardzo dobrze wydane 8 stów (a już szczególniej jak kogoś interesuje makro). A jeśli ktoś chce, to niech wchodzi w zacne lustra, z walizkami sprzętu, i kompletowaniem dream-setu, przecież nie zabraniam. EOT.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
Ostatnio zmieniony przez Boni |3 Wrz 2012|, 2012 15:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |3 Wrz 2012|, 2012 16:19   

Struna napisał/a:
Shogun napisał/a:
Z powodzeniem używam lustrzanek czasem nastoletnich
bez serwisowania ?

Tak. Analogową 300tkę Canona mam od 1999. Bez usterek. Cyfrową 350tką fociłem od 2005 do ubiegłego roku. Teraz foci kumpel z pracy. Do dziś bez usterek. No ok, w 20 letnim Pentaxie ułamał mi się zatrzask obiektywu po tym, jak mi się sturlał ze schodów.

Boni napisał/a:
Mi pewien kolega półprofi też tak sprzedawał lustro, bodaj że też EOSa, "stary, to jest super lustro, ja tym zrobiłem 50tys super zdjęć"... podobny fail to chyba tylko jak mi kiedyś Explo chłopek próbował sprzedać "panie, to super 4x4, poprzednio leśnik zrobił nim 100tys km"

Tak Boni. Naprawdę bardzo podobny. Nie mam więcej pytań.

EDIT:

Boni napisał/a:
z walizkami sprzętu

I koniecznie wspomnianym F-16.
_________________
pozdrawiam, Seba
Ostatnio zmieniony przez Shogun |3 Wrz 2012|, 2012 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |3 Wrz 2012|, 2012 17:16   

Shogun napisał/a:
Tak. Analogową 300tkę Canona mam od 1999. Bez usterek. Cyfrową 350tką fociłem od 2005 do ubiegłego roku. Teraz foci kumpel z pracy. Do dziś bez usterek.
a kojarzysz mniej więcej ile toto mogło zdjęć wykonać ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |3 Wrz 2012|, 2012 18:34   

Cyfrówką zrobiłem niecałe 15 tysięcy. Analogiem ok 30.
_________________
pozdrawiam, Seba
 
 
rangiz 


Auto: `92 2.0 sedan+lpg
Dołączył: 30 Wrz 2008
Skąd: pila
Wysłany: |7 Wrz 2012|, 2012 15:39   

Wiadomo, że lustrzanki dają najlepszą jakość. Ale jak potrzebuję poręcznego aparatu na szlak w góry, to nie targam lustrzanki. W takich warunkach klamot jest niepraktyczny.
Kupujemy najlepszy aparat według potrzeb, a nie ogólnie najlepszy. Jak ktoś nie ogląda zdjęć pod mikroskopem, różnicy w jakości nie zauważy. Poza tym jak już ktoś chce się bawić fotografią i robić "swoje" zdjęcia, to kompakty klasy pro, oprócz auto, mają pełny manual i dają możliwość robienia zdjęć w raw-ach. Wielką matrycę lustrzanki, takie aparaty nadrabiają w znacznym stopniu bardzo jasnym obiektywem /f2,0 a najnowsze nawet f1,4/. do lustrzanki tak jasne obiektywy są bardzo drogie. itd. itd. eleboraty napisano o tym na forach foto. Generalnie najlepsza rada, to kupić taki aparat, jaki się potrzebuje, żeby potem nie żałować, że na wycieczkę targamy klamota.
Ostatnio zmieniony przez rangiz |7 Wrz 2012|, 2012 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group