$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Jakie różnice w wale napędowym?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie różnice w wale napędowym?
Autor Wiadomość
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |30 Maj 2005|, 2005 19:05   Jakie różnice w wale napędowym?

Witam!

Mam pytanko - wiecie może o ile się różni długością wał napędowy od 2.9 w automacie i w zwykłej skrzyni MT75? Okazało się, że polscy fachowcy wymieniając automata na manuala nie wymienili wału tylko dorobili jakąś gumę w miejscu gdzie się wały łączą... No i ta guma jest wykrzywiona i wał bije sobie, oczywiście im szybciej tym bardziej... Jeździłem tak rok nie będąc o tym świadomym... Szukam wału do 2.9 do zwykłej skrzyni ale na razie bez rezultatu. Tak więc rozważam zrobienie jakiegoś "rękodzieła" ale tym razem porządnie :) . I tu pytanie - o ile dokładnie wał od zwykłej skrzyni jest krótszy od wału od automatu?

PS. Jakby ktoś miał wał od 2.9 zwykła skrzynia to z rozkoszą się zainteresuje :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |30 Maj 2005|, 2005 20:20   

dzwoń do kumpla ma 0606-322-416 (pod koniec tygodnia) we Wrocku
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |2 Cze 2005|, 2005 18:29   

No zadzwoniłem... Niestety kolega miał tylko wał do automatu... Powiedział, że mam mu dowieść na wzór taki wał jak potrzebuje to się coś wymyśli... :) . No ale ja nie podjadę do Wrocławia bo to kawał drogi, a poza tym to nie mam z czym, bo przecież nie mam wału od zwykłej skrzyni... :D .
Tak więc pytanie wciąż aktualnie....

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |4 Cze 2005|, 2005 09:51   

Przedni kawałek wału, o ile dobrze pamiętam, jest krótszy w automacie o ok. 10 cm. Tylny jest taki sam.
Jak Ci dowalili gum, nie dość, że masz bicie, to na pewno wielowpust wału siedzi zbyt płytko na wałku zdawczym skrzyni. Sam chciałem tak kiedyś oszukać, ale doszedłem do wniosku, że to będzie kicha.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |4 Cze 2005|, 2005 19:54   

Dzięki za odpowiedź! Chyba moje problemy się kończą bo znalazłem na allegro wał od 2.9 od zwykłej skrzyni :) .

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group