$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - PS3 czy Xbox360
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PS3 czy Xbox360
Autor Wiadomość
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 08:54   PS3 czy Xbox360

Nie wiem co wybrać, ma służyć dla małego i dużego dziecka, co bardziej polecacie, może jakieś ciekawe oferty??
 
 
gorgo 



Auto: '96, 2.9 24V, ASB, kombi, LPG
Wiek: 37
Dołączył: 10 Paź 2010
Skąd: Kraków/Czaple
Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 09:46   

Ja miałem do czynienia tylko z PS3 jak dla mnie bomba co do jakości gier, obrazu (gry w fullHD :) ) Ale o Xbox też dużo dobrego słyszałem od znajomych. Osobiście miałbym duży dylemat co zakupić...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ncTPHk0VcfI Lampy LED w moim 309
tel. 662 760 770
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 10:19   Re: PS3 czy Xbox360

Jankes napisał/a:
Nie wiem co wybrać, ma służyć dla małego i dużego dziecka, co bardziej polecacie, może jakieś ciekawe oferty??


Miałem też ten dylemat.

Ostatecznie zdecydowałem się na PS 3 m.innymi ze względu na to, że czyta płyty BLU RAY
no i można ściągać dużo demo gier i jest to chyba najbardziej popularna konsola (?)

Sprzęt leży i czeka do 24.12 także nic praktycznego nie napiszę :-)
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 10:33   

wegus,gdzie kupowałeś, jakiś sklep internetowy/allegro?? z kontrolerami??
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 10:47   

Jankes napisał/a:
wegus,gdzie kupowałeś, jakiś sklep internetowy/allegro?? z kontrolerami??


W Media Expert http://www.mediaexpert.pl/ (nie ma w Warszawie -> jest w Sochaczewie) nie mylić z Media Markt :-)

na konsolę (w zestawie jeden Pad) wraz z grą FIFA 2012 była w tym tygodniu cena 1150 zł - trudna do osiągnięcia nawet dla sklepów internetowych ale w sklepie tej firmy jest:
http://www.electro.pl/pro...491897,474.html

Do tego sprzedawali kontrolery w cenie niższej o VAT np. czyli np. bezprzewodowy Pad za 139 zł czy move bodajże za 118 zł.
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
Ostatnio zmieniony przez wegus |11 Gru 2011|, 2011 10:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 10:55   

myślałem o czym takim http://allegro.pl/sony-ps...1988484314.html
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 11:00   

Jankes napisał/a:
myślałem o czym takim http://allegro.pl/sony-ps...1988484314.html


Bardzo dobry zestaw !
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Julek 
510 571 845



Auto: '91 2,9 LSD,
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 11:02   

Jankes, powiedz jeszcze czy konsola będzie miała w miarę szybki dostęp do bezprzewodowego internetu w miejscu montażu?
_________________
Tak to jest normalne, że nie gadasz z bandytami. Nie zapraszasz ich do domu, nie odwiedzasz ich samych. Kto z kim przystaje, takim się staje...
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 11:06   

raczej nie, jedynie 4 mega
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 12:50   

ja polecam xboxa :)
posiadam takie cos, wielu znajomych tez ma i jakos mnie bardziej xbox odpowiada.

moze jestem troche negatywnie nastawiony do Sony jako do firmy(glownie jesli chodzi o konsole) tak ze moze i jestem subiektywny :) ale zaliczyli sporo wpadek na poczatku jak wprowadzali PS3 i sie zrazilem.

w ps3 jakos nie pasuje mi chociazby pad :) jest jakis w moim odczuciu badziewny i zle sie na nim gra.

ale generalnie to kazdy sam musi ocenic, same konsole porownujac jakosc gier jest obecnie chyba podobna(na poczatku producenci gier mieli mocne problemy z pisaniem gier na PS3 i jakosc grafiki byla o wiele gorsza niz na PC czy Xbox) teraz chyba sie to wyrownalo.

Tak ze patrz na to co Ci pasuje z gier, kazda konsola ma jakas serie gier ktora wystepuje tylko na dana konsole i na innej jej nie dostaniesz(np na Xboxa Forza a na PS3 Gran Turismo :)
kwestia tego czy chcesz ja przerabiac czy nie(obecnie chyba juz tez zlamali PS3 ale wczesniej byly problemy, zreszta teraz znowu MS z Xboxem kombinuje i jest coraz trudniej z tego co slysze ale nadal mozliwe)
Ceny gier... podobne na obie platformy.

Argument ze PS3 ma Blu Ray nie przamawia do mnie wogole.
Napedy Blu Ray sa juz naprawde tanie wiec wolalbym miec dedykowany sprzet do ogladania filmow z Blu Ray niz korzystac z konsoli :)
ale to tez kazdemu wg potrzeb

BTW
Wegus - tez mozna sciagac dema na xboxa :)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Niesiu
[Usunięty]

Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 18:54   

ja też polecam x-boxa. grałem na pleyu a teraz gram na x-boxie więc mam jakieś porównanie. o ile jeśli chodzi o zwykłe gry to nie ma jakiejś różnicy o tyle jeśli chodzi o ps3 move i kinetic x-boxa to moim zdaniem kinetic jest dużo lepszy.
i jest pozbawiony pilota. czujnik sam odczytuje ruchy całego ciała. całkiem ciekawie się w ten sposób można pobawić.
 
 
Julek 
510 571 845



Auto: '91 2,9 LSD,
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lut 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 23:16   

4 mega spokojnie wystarczy.
Powiem szczerze, że ja użytkuję konsole Sony od czasu, kiedy pojawiły się na rynku i zawsze byłem z nich mega zadowolony, tak jest i z trójką.
Nie wiem, o jakich wpadkach Sony pisze sobolaqe, ale ja pamiętam te, które dotyczyły grzejących się xpudeł:) Pad Sony to moim zdaniem również absolutny ideał ergonomii... w przeciwieństwie do mało poręcznych wynalazków billa g.

Aktualnie mania gier prawie całkowicie mi przeszła i ps3 robi u mnie głównie za kombajn multimedialny, niż maszynka do gier. Nie wyobrażam sobie przeglądania zdjęć, oglądania divxów i blue-rayów na innym sprzęcie, w takiej cenie, przy takiej jakości i łatwości obsługi. Sony w pełni supportuje też Polaków w serwisie online, w przeciwieństwie do Microsoftu, który kładzie laskę na nasz dziwny kraj pod tym względem.

Co do różnic między kinectem, a psmovem - nie wypowiem się, nie używam.

Aha, moim zdaniem gry exclusive na playstation są po prostu lepsze, kto twierdzi inaczej nie grał w Uncharted :D
_________________
Tak to jest normalne, że nie gadasz z bandytami. Nie zapraszasz ich do domu, nie odwiedzasz ich samych. Kto z kim przystaje, takim się staje...
Ostatnio zmieniony przez Julek |11 Gru 2011|, 2011 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |11 Gru 2011|, 2011 23:49   

Julek napisał/a:
Nie wiem, o jakich wpadkach Sony pisze sobolaqe, ale ja pamiętam te, które dotyczyły grzejących się xpudeł:)


wiesz co, niechce mi sie teraz grzebac w histori ale mieli sporo wpadke PRowych ze mowili jedno a robili drugie :) to mnie mocno zrazilo bo to bylo klamanie w zywe oczy komus kto ma od nich kupic cos za niemale pieniadze(wtedy konsole sony byly sporo drozsze niz MSa)
moze ja przeczulony jestem ale cos takiego mnie mocno negatywnie nastawia.

a xpudla i 3 diody smierci to inna sprawa, pierwsza seria byla mocno wadliwa to fakt ;)
2 kolegow z pracy kupilo zaraz na poczatku xboxy i obydwaj mieli 3 czerwone diody :)
ale pozniejsze serir byly lepsze.

Julek napisał/a:

Pad Sony to moim zdaniem również absolutny ideał ergonomii... w przeciwieństwie do mało poręcznych wynalazków billa g.


ilu polakow tyle opini :)
o gustach sie nie dyskutuje :)
wg mnie pad do PS3 jest lipny, i badziewny :)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |12 Gru 2011|, 2011 10:34   

sobolaqe napisał/a:
(na poczatku producenci gier mieli mocne problemy z pisaniem gier na PS3 i jakosc grafiki byla o wiele gorsza niz na PC czy Xbox) teraz chyba sie to wyrownalo.

Skąd te informacje? Z tego co wiem to mało tego, że się nie wyrównały, to właśnie xbox jest nadal daleko w tyle za PS3. Rzeczywiście, różne można spotkać opinie nt wyższości jednego nad drugim, ale nie spotkałem się jeszcze w żadnym teście czy porównaniu ze stwierdzeniem, że PS3 nie nadąża za xboxem jeśli chodzi o grafikę - bo wszyscy są zgodni, że kładzie xboxa na łopatki. Wystarczy odpalić pierwsze lepsze porównanie grafik.

sobolaqe napisał/a:
Wegus - tez mozna sciagac dema na xboxa

Owszem, ale są płatne. Na PS3 są za darmo.

Przerabiałem temat bardzo intensywnie jakieś 3 tygodnie temu, kiedy wybierałem sobie konsolę do domu. Przekopałem chyba calusieńki internet. Mnóstwo porównań itp. Kopałem też na anglojęzycznych stronach. Tak jak wyżej pisałem - wszyscy recenzenci są zgodni co do wyższości grafiki PS3 nad xboxem. Powiedzmy, że estetytka może być sprawą drugoplanową, ale dla mnie akurat dość istotną - również PS3 wygrywa. Jak już ktoś wyżej wspomniał - Blue Ray tylko w PS3. Z tego co wyczytałem, xboxy są stanowczo za głośne (ponoć dotyczy tylko wersji 4GB). Jedyne przewagi xbox'a, o których rzeczywiście przeczytałem w kilku miejscach, to większa ilość gier oraz dużo łatwiejsze nawiązywanie gier on-line z graczami z całego świata. Mnie osobiście również lepsze wydawało się rozwiązanie Kinect xboxa niż move PS3. Doczytałem się jednak, że move jest znacznie precyzyjniejszy i po dłuższym czasie znacznie, wbrew pozorom, wygodniejszy.

Ostatczenie zdecydowałem się więc na PS3 320GB i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Niby kupiliśmy na move'a tylko Fitness dla Agi ale okazało się, że pod tym hasłem kryje się również boks, wyciskanie i masa ćwiczeń aerobowych, w które cisnę bez przerwy. Pady są rzeczywiście bardzo precyzyjne - wychwytują nawet najdrobniejszy obrót ręki. A ja od dwóch tygodni nie mogę doleczyć zakwasów :D
_________________
pozdrawiam, Seba
Ostatnio zmieniony przez Shogun |12 Gru 2011|, 2011 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |12 Gru 2011|, 2011 12:01   

Shogun napisał/a:
Skąd te informacje?


pisalem wyraznie ze wypowiadam sie o poczatkach jak s360 i PS3 sie pojawily na rynku
wystarczylo odpalic pierwsze lepsze porownanie grafiki na PC,Xbox i PS3 i widac bylo ze PS3 bylo mocno w tyle(chociazby Splinter Cell ktory mnie wtedy interesowal)

Shogun napisał/a:

Z tego co wiem to mało tego, że się nie wyrównały, to właśnie xbox jest nadal daleko w tyle za PS3. Rzeczywiście, różne można spotkać opinie nt wyższości jednego nad drugim, ale nie spotkałem się jeszcze w żadnym teście czy porównaniu ze stwierdzeniem, że PS3 nie nadąża za xboxem jeśli chodzi o grafikę - bo wszyscy są zgodni, że kładzie xboxa na łopatki. Wystarczy odpalić pierwsze lepsze porównanie grafik.


to ze PS3 jest mocniejsza platfroma nie przeklada sie jednoczesnie na jakosc grafiki w grach :) PS3 od poczatku byla ciezka dla developerow i narzekali ze platforma jest mocna ale ciezko im ja zmusic do wspolpracy.

Jak jest teraz to niewiem, ale jakos nie sadze zeby wszyscy byli zgodni ze PS3 kladzie Xboxa na lopatki. wg mnie obie konsole na chwile obecna sa porownywalne jesli chodzi o jakosc grafiki.

Shogun napisał/a:
Jak już ktoś wyżej wspomniał - Blue Ray tylko w PS3.


dla mnie jak pisalem to nie argument, czytniki sa juz tanie wiec do filmow wole miec czytnik Blu Ray a nie konsole :)
wiec dla mnie to nie argument ale kazdy wybiera wg wlasnych kryteriow.

Shogun napisał/a:

Z tego co wyczytałem, xboxy są stanowczo za głośne (ponoć dotyczy tylko wersji 4GB).

Shogun napisał/a:

Ostatczenie zdecydowałem się więc na PS3 320GB


:) widze pewna roznice miedzy 4 GB a 320 GB :)
ja mam xboxa 250GB i niemam problemow z glosnoscia napedu, generalnie prosta sprawa.
majac 4 GB dysku nie da sie zainstalowac zadnej gry wiec naped ciagle doczytuje(slychac go i wczytywanie gier jest troche dluzsze)
zakup konsoli z wiekszym dyskiem rozwiazuje ten problem, mysle ze podobnie jest na PS3


Generalnie to niechce nikogo do niczego przekonywac, wyrazilem tylko swoja opinie.
Jak ktos chce walczyc na argumenty to w internecie co drugie forum jest pelne dyskusji co lepsze czy PC czy Xbox czy PS3 :)

opisalem tylko swoje doswiadczenia i nie jestem przedstawicielem MS wiec nie bede nikomu na sile nic wciskal. kazdy sam musi podjac decyzje
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
Ostatnio zmieniony przez sobolaqe |12 Gru 2011|, 2011 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group