$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - silnik dławi się przy dodawaniu gazu
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik dławi się przy dodawaniu gazu
Autor Wiadomość
ataschee
[Usunięty]

Wysłany: |27 Gru 2011|, 2011 15:23   silnik dławi się przy dodawaniu gazu

Problem mam taki.Silnik dławił sie przy dodawaniu gazu tak samo na LPG jak i na benzynie.Gdy wszedł na obroty było ok.Na wolnych obrotach też OK.Jak na razie przeczyściłem kopułkę i jakby na benzynie objaw minął.Na gazie pozostaje do momentu jak raz przygazuję na maxa to wtedy też już jest ok.Co może być przyczyną?

A więc sam napiszę co było przyczyną w moim przypadku.Wszystkie sugestie jakie czytałem w necie i usłyszałem od znajomych mechaników to problem miał dotyczyć elektryki czyli świece kablem lub cewka.kopułke przeczyściłem.Przyczyna wyszła na jaw po tym jak zabrakło ogrzewania i padł obieg cieczy chłodzącej.Gumowe rury nadymały sie ,a płyn trysnął zbiorniczkiem.
Po prostu padła pompa wody.Wirnik z łopatkami który powinien tkwić na sztywno na osi poluzował się i przesuwał po niej.Jak widać po śladach na łopatkach wirnik dochodził do ścian bloku silnika docierając równocześnie do mniej wyrobionej części osi co powodowało jego ponowne obracanie się jednak blokował się o blok zatrzymując całą pompę a przy tym powodował szarpanie silnikiem poprzez pasek czyli jak pisałem objaw dławienia się.Gdy dodawałem gazu wirnik albo wracał na wyrobione miejsce na osi albo luzował się w miejscu gdzie był.Po wymianie pompy silnik pracuje teraz prawidłowo.Dodam jeszcze ,że wcześniej miałem sygnały ,że coś sie dzieje z temperaturą jednak nie pomyślałem,że to ostatnie dni pompy.Pozwoliłem sobie na długi post aby podzielić sie swoim doświadczeniem nie prosząc tym razem o pomoc chcąc jedynie dać wskazówkę innym aby nie bagatelizowali wahań temperatury silnika i nie szukali tylko problemu w termostacie czy czujniku.A szarpanie silnika nie zawsze świadczy o problemach z elektryka
Ostatnio zmieniony przez ataschee |31 Gru 2011|, 2011 14:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group