$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Do posiadaczy FS z automatyczną przekladnią????
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do posiadaczy FS z automatyczną przekladnią????
Autor Wiadomość
tomas
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 15:37   Do posiadaczy FS z automatyczną przekladnią????

Co myslicie o tej skrzynce (A4LD),ja mam od niedawna i mam pozytywne odczucia ale boje sie awaii,moje auto ma dopieo 120tys km przbiegu wiec chyba przez najblizszy czas nic niepowinno sie zdarzyc,aczkolwiek mam dwoch skrajnych kumpli ktory zrobił na skrzynce jednej dokladnie 145tys km a drugi zrobił 600tys bez naprawy glownej(chodzi o czywiscie o FS).
Co jest z tymi skrzyniami,nadmienieajac kolega obiacy 145tys dlbał o wymiany oleju i kompleksowe regulacje.
Jakie wy macie przebiegi na swoich skrzyniach,czego one nielubią,ja mam troche zapendow sportowych i lubie sie troszke poobracac autkiem,tylko niewiem czy skrzynia temu podoła....
Answer please everyone!!!
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 17:04   

Jak będziesz dbał o wymiany oleju i filtrów to powinna śmigać. Chociaz SieraRS1 na zlocie opowiadał o swoich perypetiach ze skrzyniami aut. to aż mi się odechciało automatu.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
Ostatnio zmieniony przez Struna |20 Lip 2004|, 2004 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 20:20   

Jak mash zapedy sportowe to wypedz z auta automat .............
Automat jest b wygodna rzecza szczegolnie jak jezdzish duzo w miescie w korkach ale niestety traci sie CALA zabawe "sportowa", a krecic z automatem to sie najlepiej na lodowisku :)))))

p.s.
jeszce istotne pytanie ..jaki mash motor?
pzdr
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 20:34   

Tomas to ma taki sam engine jak Asia w swojej GHIA. 2.0 OHC EFI ( tak to się chyba zwie ) wiec zapędy sportowe to niestety mogą pozostać raczej tylko zapędami :(
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 20:54   

No to pozostaje czekac na zime............
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 20:55   

Hehehe ano dokładnie :D :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 21:37   

I do tego trzeba jeszcze zostawić opony letnie :D . Jazda przednia (raczej boczna :D ), wiem coś na ten temat :D .
A do ostrej jazdy automat raczej się nie nadaje :( .
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
tomas
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 22:38   

Śmiejcie sie,smiejcie,zaden problem automatem sortowo pojezdzic,tylko wystarczy recznie pomachac biegami,raz mi sie zdazylo zapiąc na pozycje "2" z "n" :evil: i taką pizde pociagną ze niktby nieuwierzył ze to OHC,oczywiscie zapinalem przy 6500RPM,ale juz tak niezobie o ten automat to raczej slaba konstokcja (chociaz jednoznaczniej odpowiedzi nie dostalem od niekogo)

Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 22:53   

Rzeczywiscie ten typ skrzyni nalezy raczej do slabych punktow Scorpio. Jezeli dziala jezdzi sie swietnie, ale ze statystyk wynika ze najczesciej pada kolo 200 tys km. Pewnie zalezy to od wielu czynnikow (regularnosc wymiany filtra i oleju, styl jazdy, itp.) ale jedno jest pewne - jezdzac tak jak napisales rozwalisz ja w bardzo krotkim czasie! U mnie skrzynia padla przy 205 tys km. Remont z gwarancja kosztowal 2 tys. I poki co jezdze dalej. I nie zamienil bym jej na manual. Inna sprawa ze 90% mojej jazdy to zakorkowana Warszawa. Jezeli bedzie to mozliwe moje nastepne Scorpio to bedzie Cosworth z automatem.
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 22:53   

Skrzynie potrafią juz padać przy 100 tys. przy nieodpowiednim obchodzeniu sie z nią. Mój ojciec miał przy stanie 130 tys. wymianianą skrzynię na nową.
Są 2 główne grzechy których trzeba się wystrzegać.
Nie wolno na biegu jałowym kręcic silnikiem więcej niż 3000 obr.- tzn. bez obciążenia.
Nie wolno dodawać gazu zanim skrzynia w 100% włączy bieg na postoju.
 
 
tomas
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 22:57   

Dlaczego niemozna krecic silnika na biegu jalowym powyzej 3000RPM,wytłumacz mi to :roll: :)
Pozzdrawiam
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 23:04   

Witam
Zgadzam się z kolegami z forum automat nie jest do szaleńst bynajmniej przy starcie bo szybko ją wykończysz, a jeśli chodzi o serwis kontrolowany to nie ma na to reguły jak ma paść to i tak padnie nie strasząc kolegi.
A tak wogóle to co sie będe rozpisywał automat wymyślono z myślą o komforcie a nie o szaleństwie.:)

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
tomas
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 23:11   

automat wymyślono z myślą o komforcie a nie o szaleństwie.:)

To jest chyba to:))) kurcze ale mnie nastrasszyliscie,kurcze mercedesowskie automaty chodzą chodzą bez konca,czemu fordowskie są takie slabe eehhhhhhhhh:(((
Moze poprostu z fordem w czasie jazdy trzeba rozmawiac i cały czas mu słodzic :roll: :)
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |20 Lip 2004|, 2004 23:34   

Już jeden był tu taki co tak robił (Pershing)
Moze poprostu z fordem w czasie jazdy trzeba rozmawiac i cały czas mu słodzić

już się coś długo nie odzywa 8)
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |1 Sie 2004|, 2004 13:06   

Zbyszku juz jestem. Na Mazurkach nie mialem dostepu do internetu a do kafei to raczej chodzil nie bede :wink:
Apropos slodzenia to zaczne slodzic bo i mnie chyba czeka wymiana skrzynki (MT75) bo slychac dziwne dzwieki przy hamowaniu silnikiem na 2 i 3 biegu :(
Oplaca sie reperowac skrzynie czy tez lepiej kupis uzywke ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group