$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Cieknie woda
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cieknie woda
Autor Wiadomość
skandal4
[Usunięty]

Wysłany: |17 Maj 2005|, 2005 12:33   Cieknie woda

Witam!
Na początku przyznam, że użyłem opcji "szukaj" ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem.
A ten przedstawia się następująco. Już od kilku tygodni przecieka mi uszczelka nad tylnymi prawymi drzwiami. Podsufitówka już ma ogromną plamę na pół samochodu. Nie miałem czasu ostatnio, więc olałem temat czekając na jakieś słoneczne drzwi żeby zaatakować uszczelkę silikonem,pozbyć się problemu, a następnie uprać podsufitówkę.
Jednak dziś rano, po nocnych opadach, kiedy ruszałem samochodem usłyszałem głośny plusk nad głową z prawej właśnie strony a potem zobaczyłem jak z podsufitówki cieknie woda po prawym słupku. Po prostu woda mi tam stoi!
Moim zdaniem nie obędzie się bez zdjęcia całej podsufitówki tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Czy plastiki w słupkach dają się zdjąć? W jaki sposób posufitówka jest przyczepiona do samochodu?? No i czy ta uszczelka nad szyberdachem również jest zdejmowalna?
Dodam, że chodzi o scorpio 2,0 DOHC z 1991 roku, wersja CL.
Dzieki wszystkim za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam.
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |17 Maj 2005|, 2005 13:16   

Po pierwsze uzupełnij opis, po drugie wyczyść odplywy z szyberdachu - szukaj - szyberdach, bylo na forum
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |17 Maj 2005|, 2005 16:57   

podsufitka z tego co pamietam to siedzi generalnie na uchwytach bocznych na rece, przy kierowcy to te dwie zaslepki, plastiki ze slupkow sa na zatrzaski wiec poradzisz sobie- jak wywalisz szyberek i podsufitke to wszystko masz jak na dloni- inaczej sie do tematu nie zabieraj
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |18 Maj 2005|, 2005 14:26   

.... napisałeś :

" usłyszałem głośny plusk nad głową z prawej właśnie strony a potem zobaczyłem jak z podsufitówki cieknie woda po prawym słupku "

...woda Ci nie schodzi przez odpływy - jaka to wersja nadwozia ? jak LB to podnieś tylną klape i z dachu wychodzą dwa czarne wężyki - to one są zapchane ...
 
 
skandal4
[Usunięty]

Wysłany: |18 Maj 2005|, 2005 22:29   

Witam!
Już uściślam swój post.
Otóż między dachem a podsufitówką gromadzi mi się woda. Już mam całą podsufitówkę w plamach, i tak jak pisałem wcześniej woda zaczęła mi się w pewnym momencie lać do środka. Do tej pory myślałem, że jest to wina jakiejś uszczelki między karoserią samochodu a drzwiami tylnymi z prawej strony, ale po lekturze postów doszedłem do wniosku, że to jednak szyberdach przecieka: rzeczywiście jest to wersja LB i ma dwie takie gumowe rurki nad klapą tylną. Oglądając je dziś stwierdziłem, że obie są zapchane jakimś czarnym syfem. W dodatku przez wiele lat użytkowania odkształciły się i są pofałdowane i nierówne. Pozostaje więc oczyścić je jakimś cienkim drucikiem. Czekam tylko na słoneczną pogodę bo w Lublinie pada prawie od tygodnia.
Inna sprawa, że podsufitówkę tak czy siak trzeba będzie reanimować. Dziś widziałem na allegro nową za 100 złociszy ale chyba będzie taniej ją uprać.
Dzieki wszystkim za podpowiedzi, przede wszystkim adminowi za cierpliowść. Scorpio to moje nowe autko o którym w momencie kupna miałem raczej blade pojęcie ale dziś już wiem, że to dobry wybór! Mimo cieknącego szyberdachu.
Pozdrawiam!
 
 
KOREK
[Usunięty]

Wysłany: |18 Maj 2005|, 2005 22:39   

Zrób to pomimo deszczu. 5 min. roboty i po sprawie a deszcze wypłucze Ci resztki syfu. No i bedziesz widział czy nadal nie cieknie. Szkoda by było poplamić na wstępie nowokupioną podsufitkę.
A odkształceniami tych gum sie nie przjmuj. To normalne, byle pod górę nie były zadarte
:D (żart)
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 07:35   

i zrób jeszcze mały trick - jak widzisz te gumki są zakończone dość mocnym zwężeniem, weź nożyk tapicerski i utnij jeszcze tak 0,5cm, aby końcówki tych rurek miały przelot. Nie będzie Ci się zapychało w przyszłości. Co do czyszczenia, to w przednich rogach szyberdachu też są odpływy, dobrze będzie jeśli przy okazji też je wyczyścisz. Do czyszczenia zastosuj pancerz linki ssania od malucha, najlepiej sie sprawdza do tego celu.
i UZUPEŁNIJ OPIS
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 08:47   

... a tylne gumki łatwo wyjmiesz i kłopotu z zamontowaniem też nie ma ... do roboty :mrgreen:

Szyber musiałbyś wyregulować ,... odkręć korbkę , baw się tak długo aż ustawiasz szybę równo - wyczujesz to delikatnie kręcąc korbką , potem ustaw korbkę na wieloklinku tak aby była prosto i dokręć srubkę - po robocie i nie cieknie :mrgreen:
 
 
qba1pl
[Usunięty]

Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 11:40   

Świetnie, że poruszacie ten temat.
Proszę o poradę jak udrożnić, a właściwie gdzie szukać odpływów w wersji kombi :?:
Ja u siebie nic w okolicach klapy nie znalazłem.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 13:43   

w kombi pewnie jak w sedanie, szukał bym za boczkami tapicerki, tzn w bagazniku po bokach, za tapicerka, taj kak schodzi nadkole
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group