$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Wyciek oleju z ASB
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciek oleju z ASB
Autor Wiadomość
Mc'Aron
[Usunięty]

  Wysłany: |13 Maj 2005|, 2005 01:37   Wyciek oleju z ASB

Kiedy pośmigam troszkę dłużej z prędkością pow. 130 km/h (ostatnio 50km na autostradzie) spod skrzyni bardzo mocno wycieka olej. Jeśli nie przekraczam 120 km/h wszystko jest ok. czyli żadnych wycieków. Jedyne co mi przychodzi do głowy to np. zapchany odpowietrznik skrzyni (jeśli takowy wogóle jest) powodujący nadmierne ciśnienie a w jego wyniku wypychanie oleju przez uszczelniacz.
Może orientujecie się co to może być ? Jeśli nie to muszę odwiedzić jakiś warsztat.
 
 
tomi503
[Usunięty]

Wysłany: |13 Maj 2005|, 2005 07:48   

Tak odpowiecznik istnieje z tyłu skrzyni u góry.
Ja miałem kiedyś wyciek z simeringu skrzyni miedzy skrzynią a silnikiem ale wtedy olej cały czas wyciekał.
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |13 Maj 2005|, 2005 07:48   

a w którym miejscu cieknie? przy misce olejowej czy przy łączeniu z silnikiem?
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Mc'Aron
[Usunięty]

Wysłany: |13 Maj 2005|, 2005 22:15   

Wyciek jest przy łączeniu z silnikiem. Raczej się nie mylę ale jutro sprawdzę dokładnie.
 
 
Arvin
[Usunięty]

Wysłany: |13 Maj 2005|, 2005 22:21   

Znając życie cieknie w miejscu łączenia skrzyni z silnikiem... jeśli mam racje to poszukaj na forum bo kiedyś pisalem już na ten temat (co i po co trzeba wymienić). I nie lekceważ tego wycieku jeśli chcesz cieszyć się automatem. Ja miałem to samo, czyli najpierw wycieki pojawiały się na trasie tak jak właśnie piszesz, z czasem nie było na to reguły, ciekło podczas każdego uruchomienia silnika kiedy tylko olej złapał odpowiednią temperaturę...
 
 
Arvin
[Usunięty]

Wysłany: |13 Maj 2005|, 2005 22:28   

Hehe, troche mnie wyprzedziłeś z tym postem, no ale zgadłem...
Poszukaj mojej odpowiedzi w tym temacie :
http://www.forum.ford-sco...ighlight=#11752
wtedy bedziesz wiedzial co zrobic.

Pozdrawiam!!!
 
 
Mc'Aron
[Usunięty]

Wysłany: |15 Maj 2005|, 2005 13:44   

Dzięki Arvin za info. Za dwa tygodnie czeka mnie wymiana oleju i filtra w skrzyni więc zwrócę mechanikowi uwagę na ten problem z uwzględnieniem Twojej sugestii.
 
 
Savie
[Usunięty]

Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 18:13   

ładne rzeczy...
ja po mojej osobistej, szczęśliwie wygranej walce z moją ASB pojechałem w małą podróż i po about 600km po szybkiej jeździe dym palonego na rurze wydechowej oleju. prawie zawał. w szale dolałem oliwy do skrzyni i już delikatnie, a tu leje sie i leje. hiehiehhh... dopiero po pewnym czasie wpadłem na pomysł, żeby się schylić i zobaczyć co to za olej (sam ASB robiłem więc naturalnie spękałem, że coś spieprzyłem i oczywistym było dla mnie że to skrzynia). olej okazał się silnikowy (ciekło właśnie z połączenia). odpowiedzialny był za to tylny uszczelniacz wału korbowego. jakby s....syn nie mogl wytaplać się wcześniej. musiałem kolejny raz zrzucać skrzynkę by tę cholerę wymienić. podejrzana też była chłodnica oleju silnikowego (2.9 12v), która przy okazji załapała przegląd i czyszczenie.
hmmm... to tak w kwestii tematu wycieków z tej okolicy ku przestrodze przed przedwczesnym zawałem ;) ;) ;)
pozdra
Maciek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group