$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Brak świateł przednich po regeneracji małej skrzynki
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak świateł przednich po regeneracji małej skrzynki
Autor Wiadomość
wojas3
[Usunięty]

  Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 18:24   Brak świateł przednich po regeneracji małej skrzynki

Scorpio tak bardzo chce jeździć że postanowił iż nie będzie gasł ...

A stało się to tak:
- jeździł normalnie, ale byl już słaby akumulator, więc wstawiłem na próbę inny, przy okazji robiąc reset tak jak : http://ford-scorpio.pl/fo....php?t=3541jest opisany.
Po resecie nie było żadnej różnicy, na " nowym" aku scorpio cały dzień ( wczoraj ) bezproblemowo jeździł ale czuć było że ledwo daję radę żeby go odpalić ( za mało Ah )

- dzisiaj rano przed szkołą, wsiadłem do scorpia jednak nie udało mi się go zapalić, kręcił kręcił ale słabo aż całkiem padł, więc szybko założyłem z powrotem ten aku co był wcześniej ( wszystko podłączone tak jak trzeba ), ale dziwne bo bez gazu nie chciał odpalić, dałem trochę gazu i od razu odpalił i pojechałem do szkoły

- stanąłem na parkingu, daje kluczyk na pozycje zero a on dalej chodzi :shock: , myślę może coś mu się pomyliło albo nie zaskoczyło,więc zgasiłem dławiąc go na biegu i hamulcu, jednak dalej było słychać pracującą pompe paliwa, więc odłączyłem kleme + i poszedłem do szkoły z myślą że się na nowo zresetuje i będzie wszystko ok

- po szkole podpiąłem kleme, ciężko zapalał ale odpalił i pojechałem odwieźć kolegów ( był zamulony, choć nie było tragedii ), a potem do mechanika: odpiął kabel od czujnika pompy i dopiero przestała chodzić więc żeby go zgasić trzeba było odpiąć albo kabel od pompy, albo odpiąć aku albo całą wiązke od silnika.

- odpalał tylko po zdjęciu i ponownym założeniu klemy, dodatkowo nie świeciła się kontrolka świec, dopiero po tym jak rozrzusznik ruszył na chwilę się zapalała

- po kilku próbach odpalania, padł ( 13 letni ) akumulator, pojechałem więc kupić nowy - używany, ale w dobrym stanie, wyjęty z passata, troszkę mocniejszy od mojego. Jednak nic nie pomógł poza tym że lepiej kręci i odpala, aha i dostał mocy, już się trochę odmulił i szedł bardzo dobrze ale paliwo spadało w oczach.

- mechanik też nie wiedział co to jest, mówił żeby do jakiegoś elektryka podjechać i tam pierw sprawdzić ( nie da się go podłączyć pod komputer )


Wszystko wygląda jakby mu zaszkodziła wymiana akumulatora :/ , dziwne bo podczas wymiany nie zrobiłem żadnego spięcia i wszystko było podłączone jak trzeba, kolejne resety nie pomagają.
Co to może być ? komputer ?
Ostatnio zmieniony przez wojas3 |21 Sty 2011|, 2011 22:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
radekgora 
SMI 5M57



Auto: '95 2.5 TD VM kombi
Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Lip 2010
Skąd: Łaziska Górne
Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 18:29   

skrzyneczki do regeneracji i czyszczenia i możliwe że wiązki do przejrzenia
_________________
jest Peugeot Boxer 2,2 hdi 2002
jest Renault Master 2,8 DTI 2001
jest Ford Scorpio kombi 2,5 TD 1995
jest Ford Galaxy 2,0 lpg 1997
 
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 18:38   

Czyli taki zbieg okoliczności ze akurat po wymianie akumulatora to się stało ?
A zapomniałem napisać, gdy chodził ( już bez kluczyka ) nawet wyjęcie bezpieczników i tych pudełeczek małych ze skrzynek nic nie dało.
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Pomógł: 15 razy
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 18:39   

A czy fordowski ropol nie ma czasem zaworu odcinającego paliwo ???
Miałem tak w Choplu kadecie jak padł właśnie tez zawór ,pracował non stop bo zawór nie zamykał dopływu paliwa do pompy.
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 18:46   

?przy pompie jest jakis czujnik niby czy zawór do którego idzie jakiś kabel i gdy go odłącze to gaśnie, ale czemu po wyłączeniu zapłonu on nie gaśnie ?
 
 
neos64
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 18:53   

W VM masz dzyndzel do odciencia paliwa nie musisz zdejmować klem ! I zrób skrzynke bezpieczników tak jak wyżej kolega doradził, w każdej Scorupie puszka predzej czy pozniej dostaje na łeb i siada najprędzej od wilgoci. W III u mnie nawiew wariował załączał sie kiedy chciał i dygał aku - duża skrzynia do zrobienia.
 
 
brontozaur 



Auto: 1999 Audi A6 2,5 TDi FWD :(
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 19:12   

Kolego masz uwaloną elektrykę (skrzynki, wiązka) z dotychczasowych problemów jakie masz to jasno wynika. Na pompie masz elektrozawór który odcina paliwo i on często szwankował, ale skoro odpinasz go i gaśnie to znaczy że sprawny, może być jeszcze nastawnik na pompie, on też ma zawór odcinający. Pisałeś ze ci auto słabo jeździ więc obstawiam że jeździsz w trybie awaryjnym, włącza się on zawsze jak są problemy z elektryką odpowiedzialną za sterowanie paliwem. Musisz powoli eliminować problemy bo może być ich kilka i zapewniam cię że nie jesteś w stanie do nich dojść nie eliminując różnych rzeczy. Eliminuj skrzynki, wiązkę, elektrozawór, nastawnik, i inne. Jak możesz to podepnij go do WDSa i może się coś dowiesz. Tylko ślepo nie ufaj temu co komputer ci powie (poczytaj moje posty). Tylko te skrzynki, podstawa przy posiadaniu scorpio. Walcz.
_________________
Było:
Scorpio 1998 2,5 TD VM
Scorpio 1991 2,5 TD PSA
Alfa Romeo GTV 2,0 TB
W123 300D
3x FSO 1500
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Pomógł: 15 razy
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 19:15   

wojas3, jak co to mam obie skrzynki po regeneracji(nawet od VMa ,choć to bez różnicy), jedyny problem to ułamane trzy zatrzaski przy dużej.
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 19:35   

no rzeczywiście od jakiegoś czasu ( a dokładnie odkąd go zapowietrzyłem ) to słabiej jeździ, z tym że potem go odpowietrzyłem, jakiś czas było bdb a teraz znowu średnio, no ale 190km/h by w trybie awaryjnym jechał ? z tego co czytałem to max ~ 120km/h.

neos64 napisał/a:
W VM masz dzyndzel do odciencia paliwa nie musisz zdejmować klem !


Gdzie on dokładnie się znajduje ? Tylko pytanie czy aby na pewno tylko pompa pracuje po wyłączeniu zapłonu, czy coś jeszcze czego nie słychać ?

Więc komputer póki co odpada ?
Więc zaczne od skrzynek, chodź dziwne bo nie było jeszcze nigdy problemów z elektryka - z drugiej strony w końcu musi być ten 1 raz.

Adam73 napisał/a:
wojas3, jak co to mam obie skrzynki po regeneracji(nawet od VMa ,choć to bez różnicy), jedyny problem to ułamane trzy zatrzaski przy dużej.


Jaka cena ? A akurat chciałem dzisiaj do świebodzina jechac oglądać innego scorpio, a mój ojciec sam pojechał :/ A on akurat jest po regeneracji skrzynek i wiązek - by był w razie czego dawcą :D

Dzięki za odpowiedzi, ale jak wam coś jeszcze wpadnie do głowy to piszcie, potem zobaczę co sie najbardziej przydało i wynagrodzę :) Piwko na zlocie czy coś.
Ja poczytam i popytam o tych skrzynkach itp, do jakiegoś elektryka podjadę niech posprawdza, to jak już go porobie i wszystko będzie ok, to już chyba szybko z nim się nie rozstane...
 
 
neos64
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sty 2011|, 2011 19:43   

Cytat:
Gdzie on dokładnie się znajduje ?


Kolego u mnie w VM 93 znajdował się pod maską. Nie bede strzelał jak jest w nowych kastach. Ale zobacz w manualu książka serwisowa dokładnie wyjaśnia usytuowanie tego guzika oraz jak po wciśnienciu go odblokować. Ja osobiście nigdy z tego nie korzystałem.
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sty 2011|, 2011 17:22   

Jakoś go nie widze nidzie

Rozebrałem małą podłużna skrzynke i poza tym że na dole skrzynki było pelno wody i cała była mokra , aż krople ciekły z niej, to wszystko ok, wszystko czyste, nie pordzewiałe ani ośniedziałe :)
Wyszusze ją dokładnie, posprawdzam bezpieczniki i zakładam z powrotem i jutro spróbuje rozebrać dużą.
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Pomógł: 15 razy
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |18 Sty 2011|, 2011 17:28   

wojas3 napisał/a:
Rozebrałem małą podłużna skrzynke i poza tym że na dole skrzynki było pelno wody i cała była mokra , aż krople ciekły z niej, to wszystko ok, wszystko czyste, nie pordzewiałe ani ośniedziałe
a jak między płytkami ???? Bo to jest najważniejsze.
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
radekgora 
SMI 5M57



Auto: '95 2.5 TD VM kombi
Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Lip 2010
Skąd: Łaziska Górne
Wysłany: |18 Sty 2011|, 2011 18:18   

Adam73 napisał/a:
a jak między płytkami
tam dokładnie sobie wyczyść nawet jak będziesz widział że jest w miare czysto
_________________
jest Peugeot Boxer 2,2 hdi 2002
jest Renault Master 2,8 DTI 2001
jest Ford Scorpio kombi 2,5 TD 1995
jest Ford Galaxy 2,0 lpg 1997
 
 
 
adamf 



Auto: ford scorpio 2,5TD
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Mar 2007
Skąd: Lubaczów
Wysłany: |18 Sty 2011|, 2011 18:38   

Tutaj trzeba zarezerwować sobie więcej czasu i DOKŁADNIE KAZDY ELEMENT ROZBIERALNY ROZŁOŻYĆ NA CZYNNIKI PIERWSZE bo problem sie zemści z dużą siłą .
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Pomógł: 15 razy
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |18 Sty 2011|, 2011 18:45   

ale po co zaraz krzyczeć ,wystarczyło wytłuścić.
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group