$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Ile km wytrzymuje VM ??
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile km wytrzymuje VM ??
Autor Wiadomość
Seba
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 17:34   Ile km wytrzymuje VM ??

Witam,
chce kupic Jeepa Cherokee z VM i gdzie nie pytac jak u Scorpiowcow :)
Duzo slyszy sie negatywnych opini o VM ,ale to roznie bywa - jak ktos kupi cos co ma 1 milion to nie dziwne,ze sie rozleci.
Auto ktore chce kupic ma prawdziwe 270tys - pojezdzi jeszcze??
 
 
karol MAŁY
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 17:45   

Moim skromnym zdaniem, poje żdzisz i to długo też nie byłem za Vmem a teraz nie chce nic innego mój miał niby 123tyś.ale z tego co pokazał kom.miał 100 cofniętą :evil: zrobiłem mu kape i teraz zastanawiam się czy nie wyzerować licznika wiem że niektórzy powiedzą że te silniki to szajs ale dla mnie to poezja i ten klank :-d
 
 
kondzio508 


Auto: Passat b7 12r. 1,6 TDI
Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lut 2008
Skąd: Białystok
Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 17:51   

karol MAŁY, to odpalił wkońcu ?
_________________
Passat b7 2012 1,6 TDI .
Touran 2004 1,6 FSI .
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 18:05   

Ja mam VM z niemiec z taxi :-d na liczniku 240tyś, nie wiem czy cofany i o ile, ale możliwe że nie. KUPILIŚMY go z ojcem 6 lat temu z przebiegiem 185tyś, wtedy jeszcze pracował prawie jak benzyna, powyżej 200 już trochę głośniej ale i tak o wiele ciszej niż 1,9TDI i mercedesy diesle. Przez te 6 lat większych awarii nie było, jak już to osprzęt, a sam silnik ok.
Jeśli te 270tyś km to prawdziwy przebieg to śmiało można brać o ile zadbany.
Ostatnio zmieniony przez wojas3 |19 Gru 2010|, 2010 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 18:45   

wojas3 napisał/a:
Ja mam VM z niemiec z taxi :-d na liczniku 240tyś, nie wiem czy cofany i o ile, ale możliwe że nie. Kupiłem go 6 lat temu z przebiegiem 185tyś, wtedy jeszcze pracował prawie jak benzyna, powyżej 200 już trochę głośniej ale i tak o wiele ciszej niż 1,9TDI i mercedesy diesle. Przez te 6 lat większych awarii nie było, jak już to osprzęt, a sam silnik ok.
Jeśli te 270tyś km to prawdziwy przebieg to śmiało można brać o ile zadbany.
Dziwnie sie to czyta ;) :) ja napradwe nic przeciw!!!ale usmiecham sie , jak to 12latek kupuje auto i jeszcze pamieta jaki mialo klank :690: Wojas bez urazy...ale ilekroc takie teksty czytam to zaraz ktos pyta sie co smiesznego znalazlem? :) napisalem to tylko z powodu tych zapytan o banana :)
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
Seba
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 18:55   

No przebiegu jestem pewny,ale gorzej ,ze auto jest z hiszpani a wiadomo jest tam cieplo ... Chociaz z drugiej strony dobre to dla budy bo jest zdrowa :)

A teraz jeszcze techniczne pytanko - rozrzad - pasek/lancuch??
Ostatnio zmieniony przez Seba |19 Gru 2010|, 2010 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
radekgora 
SMI 5M57



Auto: '95 2.5 TD VM kombi
Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Lip 2010
Skąd: Łaziska Górne
Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 19:08   

ekipa ze Ślaska slyszała moją histirie ze skorpio ;)
ale bla nie wtajemniczonych w skrucie:
potrzebowałem na wakacje samochodu ma wyjazd z rodziną,pojechałem do komisu,oglądałem przejechałem sie i kupiłem 235 tyś km miał
pojechałem na wakacje wróciłem jezdzilem jeszcze troche i potem sie zalogowałem tak na serio na forum i ...... przeczytałem cały dział dizel i na innym forum http://forum.tdi-tuning.p...80b3298f6282896
całą noc siedziałem i czytałem o 6 rano zapałki w oczy i dalej czytałem z rekami na głowie i mówiąc CHŁOPIE COŚ TY KUPIŁ,NIE TO JEST JAKIŚ PECHOZOL...po 2 dniach ochłonołem i nie zamienił bym tego auta na nic innego po moich przejściach z Ducato i Masterem powiedziałem sobie BEDZIE DOBRZE lubie wyzwania

teraz wsiadam i jestem pewny że pojedzie
_________________
jest Peugeot Boxer 2,2 hdi 2002
jest Renault Master 2,8 DTI 2001
jest Ford Scorpio kombi 2,5 TD 1995
jest Ford Galaxy 2,0 lpg 1997
 
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 19:24   

Zrobisz ze dwie głowice, zmienisz zdanie.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 19:30   

masa300789 napisał/a:
wojas3 napisał/a:
Ja mam VM z niemiec z taxi :-d na liczniku 240tyś, nie wiem czy cofany i o ile, ale możliwe że nie. Kupiłem go 6 lat temu z przebiegiem 185tyś, wtedy jeszcze pracował prawie jak benzyna, powyżej 200 już trochę głośniej ale i tak o wiele ciszej niż 1,9TDI i mercedesy diesle. Przez te 6 lat większych awarii nie było, jak już to osprzęt, a sam silnik ok.
Jeśli te 270tyś km to prawdziwy przebieg to śmiało można brać o ile zadbany.
Dziwnie sie to czyta ;) :) ja napradwe nic przeciw!!!ale usmiecham sie , jak to 12latek kupuje auto i jeszcze pamieta jaki mialo klank :690: Wojas bez urazy...ale ilekroc takie teksty czytam to zaraz ktos pyta sie co smiesznego znalazlem? :) napisalem to tylko z powodu tych zapytan o banana :)
_________________



A to nie wiesz że może mam ojca i że może on kupił scorpia ? a niedawno ja go odkupiłem. nie rozumiem takich ludzi co wszystko dosłownie biorą :| Wiadomo że jeśli pisze kupiłem to chodzi mi ogólnie że został kupiony przez moją rodzinę. Przebieg nie trudno zapamiętać, a jak chcesz się pośmiać to powiem jeszcze że sam go znalazłem w Niemczech, na mobile.de, zobaczyłem zdjęcia opis itp, a dopiero potem pokazałem tacie, spodobał się mu i pojechaliśmy go oglądać i kupić :)


Seba napisał/a:
A teraz jeszcze techniczne pytanko - rozrzad - pasek/lancuch??


Rozrząd ponoć na kołach zębatych ? Czy źle słyszałem ? W najgorszym wypadku łańcuch.
Ostatnio zmieniony przez wojas3 |19 Gru 2010|, 2010 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamf 



Auto: ford scorpio 2,5TD
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Mar 2007
Skąd: Lubaczów
Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 19:30   

witam ja chyba jestem jedynym posiadaczem vma od początku jego zlecenia zamówienia po odbiór z fabryki i kolejne lata byłem przy nim i w końcu kupiłem go z francji mam go do tej pory 210tys. przejechane i zapewniam że żadna śruba przy silniku nie była odkręcana pomijając rolki , pasek , filtry (nie zamienię się za żaden inny).
 
 
radekgora 
SMI 5M57



Auto: '95 2.5 TD VM kombi
Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Lip 2010
Skąd: Łaziska Górne
Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 19:34   

wojas3 napisał/a:
ponoć niezniszczalny
nie wierz w takie rzeczy nic nie jest niezniszczalne

poczytaj forum z linka wyżej który dodałem to zobaczysz
_________________
jest Peugeot Boxer 2,2 hdi 2002
jest Renault Master 2,8 DTI 2001
jest Ford Scorpio kombi 2,5 TD 1995
jest Ford Galaxy 2,0 lpg 1997
 
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 19:44   

A jest na kołach zębatych ( samych ) czy na łańcuch ? Bo byłem pewny że na samych kołach ( nie wiem czemu ) a jednak patrze to jest łańcuch.

Niezniszczalny napisałem bo myślałem że są koła zębate, a one w stosunku do łańcuch a w szczególności do paska były by niezniszczalne :)
A jakiś czas temu w siostry escorcie 1,8D cały silnik się rozleciał bo pasek pekł ..., dlatego jakoś tak wyczulony na to jestem.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 19:56   

Tak ogólnie to:

1) nie pyta się na forach czy portalach w ten sposób - odpiszą ci przecież tylko ludzie którzy obecnie mają VM (albo cosworthy, dohce, ohce, czy o co tam zapytasz) i są zadowoleni. Uważasz, że tych 10 czy 15 kolegów którzy przez ostatnie 5 lat sklęli VMy na forum i IRL, po czym pożegnali się ze Scorpio, nagle zalogują się, i opiszą swoje przejścia z tym czy owym? no wątpię.

2) co to za powszechna magia z tym pytaniem o rozrząd na łańcuchu czy na pasku??? Rozrząd albo jest dobry, albo zły (nietrwały, kosztowny, itd itd), a na czym zrobiony, to przecież drugorzędne. Na przykład - BOA ma "dobry rozrząd" bo na łańcuchu?? OHC zły bo na pasku??

W szczególe, to ja parę VM w chryśkach i jeepkach widziałem i słyszałem, parę objechałem, i jak dla mnie to wszystkie były zepsute. Wiem, wiem, to taki urok i klekocik. No ale przy ostatnich poszukiwaniach granda/cheeroki ostatecznie wchodziły w grę tak naprawdę tylko 4.0 benzyny, podobno najtrwalsze, daleko przed V8 i dieslami.
I jakby to powiedzieć, w moim świecie nalot 200-300kkm dla diesla to powinno być dotarcie, a nie powód do dumy ;) bo wybaczcie, ale praktycznie każdy mk1 2.9 na forum ma 300kkm albo i lepiej, i nikt z tego nie robi och i ach.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Seba
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 20:08   

Boni napisał/a:
Tak ogólnie to:

1) nie pyta się na forach czy portalach w ten sposób - odpiszą ci przecież tylko ludzie którzy obecnie mają VM (albo cosworthy, dohce, ohce, czy o co tam zapytasz) i są zadowoleni. Uważasz, że tych 10 czy 15 kolegów którzy przez ostatnie 5 lat sklęli VMy na forum i IRL, po czym pożegnali się ze Scorpio, nagle zalogują się, i opiszą swoje przejścia z tym czy owym? no wątpię.

2) co to za powszechna magia z tym pytaniem o rozrząd na łańcuchu czy na pasku??? Rozrząd albo jest dobry, albo zły (nietrwały, kosztowny, itd itd), a na czym zrobiony, to przecież drugorzędne. Na przykład - BOA ma "dobry rozrząd" bo na łańcuchu?? OHC zły bo na pasku??

W szczególe, to ja parę VM w chryśkach i jeepkach widziałem i słyszałem, parę objechałem, i jak dla mnie to wszystkie były zepsute. Wiem, wiem, to taki urok i klekocik. No ale przy ostatnich poszukiwaniach granda/cheeroki ostatecznie wchodziły w grę tak naprawdę tylko 4.0 benzyny, podobno najtrwalsze, daleko przed V8 i dieslami.
I jakby to powiedzieć, w moim świecie nalot 200-300kkm dla diesla to powinno być dotarcie, a nie powód do dumy ;) bo wybaczcie, ale praktycznie każdy mk1 2.9 na forum ma 300kkm albo i lepiej, i nikt z tego nie robi och i ach.


1) pytanie bylo proste - ile wytrzyma VM bez remontu srednio ,a nie czy sie psuje,ale jesli ktos cos sobie dopisze od siebie - dla mnie nie problem,przeczytac moge.
2) mam swoje jakies zdanie na temat lancuch/pasek i interesuje mnie tylko odpowiedz lancuch/pasek - reszte sobie sam wydedukuje.


Gdybym chcial benzyne to bym nie pytal o diesla. Kazdy kto nosi glowe na karku wie,ze srednio min 20-30tys rocznie razy wiek auta wychodzi tak a nie inaczej. A znam przypadki 200tys na rok ... Skrecone po trzech latach do 80tys i idiota sie cieszyl z zakupu a pozniej na forum jakims pisal ,ze co za gowno,ledwo 150 przebiegu a rozlecialo sie juz wszystko ....
Dlatego wlasnie pytam o przebieg realny tych silnikow, mimo ,ze jestem swiadom tego,ze 80% urzytkownikow wierzy w to co licznik pokazuje a nie to co na prawde auto przejechalo.
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2010|, 2010 20:25   

Jeśli o rozrząd chodzi to nie tyle co lepszy/gorszy, ale wiadomo że na łańcuchu wytrzymalszy, co jest plusem szczególnie dla zapominalskich ( moja siostra ).

Dokładnie, np. mercedesy diesle i nie tylko diesle miały pierwsze poważne awarie po 800 000km i było to ok 20 lat temu. 500k km to był jeszcze bardzo dobry przebieg, a teraz to każdy patrzy czy ma już ponad 200tyś - w autach do 5 - 10 lat i czy ponad 300tyś w autach powyżej 10 lat, jeśli tak to myślą że już zajechane i nie warto brać, wola kupić takie co na liczniku ma 160tyś,w drugim przypadku 250tyś i myślą że mają bardzo dobre auto.

Gdyby mój ojciec jeździł scorpiem od nowości to miałby najechane dopiero 120tys km :-D , w zwyklego niemca też uwierze, jedynie co mnie martwi to to że na taxi jeździł, a wiem ile w 2 lata na taxi można przejechać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group