$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - audio by wojas3
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
audio by wojas3
Autor Wiadomość
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |16 Gru 2010|, 2010 18:19   audio by wojas3

Też mi się od czasu do czasu zachciewa porządnego audio, ale samemu nie chce mi się tego robić a też nie lubie tych nowych radioodtwarzaczy , jakoś nie pasują mi do scorpia.

Co do auta to już wygląda i jest ok, ale dziwi mnie to że przy takim przebiegu ( prawie że zerowym ) tyle rzeczy wymieniłeś.
 
 
sirmica 



Auto: scorpio 95 2.0 manual kombi
Dołączył: 27 Lip 2009
Skąd: częstochowa
Wysłany: |16 Gru 2010|, 2010 19:43   

wojas3 audio to kupujesz wzmacniasz zeby po zmostkowaniu mial minimum 250 RMS i jakis subwoofer minimum 250 RMS radio z osobnym wyjsciem na subwoofer i sprzet sadzi jak u jadzi. Nie wiem jak w sedanie ale w kombi jest niski bagaznik i nie wejdzie duzy glosnik chyba ze bez rolety wtedy mozna przebierac i wybierac.
Ostatnio zmieniony przez sirmica |16 Gru 2010|, 2010 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |16 Gru 2010|, 2010 22:49   

Myślałem nad tym, ale sam subwofer lub tuba kojarzy mi się trochę z wiejskim tuningiem jeśli ktoś nie ma porządnego radia i głośników. U mnie w mieście jezdzi troche takich aut że tylko bass i trzeszczenie rejestracji słychać.
Z drugiej strony bardzo lubię bass ale jednak podstawa to dobre głośniki, niby oryginalne nie są złe a raczej by nie były, gdyby nie to że na 30vol grają tak samo jak na 20vol :|

Bym chciał zostawić te radio co jest, tylko do tego wzmacniacz jakiś porządny, w miejsce oryginalnych głośników wstawić tej samej wielkości ale lepsze i mocniejsze i potem ew. subwoofer do bagażnika, taki że jak będe chciał to włoże, jak nie to nie :-D Byle by nieco głośniej grały i czysto i mi to wystarczy, nie musi bić rekordów.

W sumie jak bym nawet sprzedawał scorpia tego, to wyjmę i wsadzę do następnego scorpia :)
Jednak inzynierowie troche za mało miejsca na głośniki zrobili, z przodu nie cale 10cm z tyłu 15 i to owalne ... .


Co do audia TomiGra, dużo dało te wyciszenie i wygłuszenie ? Jest sens to robić ?

EDIT: W końcu znalazłem to co szukałem, radio tego typu : http://allegro.pl/radio-c...1363079005.html czyli duże które by akurat zakryło dziurę po starym radiu :) i poza firmą to wszystko niby ma ( jak nie te to kilka podobnych jeszcze znalazłem ) i przy takim nic nie trzeba robić, ew. głośniki świeższe trochę mocniejsze i powinno grać wystarczająco ?
Ostatnio zmieniony przez wojas3 |16 Gru 2010|, 2010 23:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
stachu 
511 99 1234



Auto: Alfa 156 2.4 JTD
Wiek: 34
Dołączył: 12 Wrz 2008
Skąd: Włocławek :)
Wysłany: |17 Gru 2010|, 2010 00:45   

Nie pogra zbyt dobrze, słaby wzmacniacz, słaby (niskiej jakości) przetwornik. Przypuszczam, że fordowskie gra lepiej jakościowo. Mocowo pewnie podobnie.
_________________
Projektowanie i tworzenie WWW
Jak napisać CV - baza wiedzy, porady
 
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |17 Gru 2010|, 2010 12:12   

TomiGra, sory za OT ale już kończe :)

stachu, Ok, w takim razie póki co zostawiam oryginalne radio ( zresztą takie miałem plany ) kupię nowe głośniki, spróbuje wymienić i się zobaczy jak będzie, jak nic to nie da to się pomyśli ew. nad radiem lub wzmacniaczem.

Co do głośników nie oczekuję nie wiadomo czego, chce tylko żeby trochę głośniej grały i trochę czyściej, znajdę coś takiego w cenie 100-150zł za kpl na przód i w tej samej cenie kpl na tył ?
Ponoć w takich cenach ciężko dobre kupić, no ale któreś muszą być lepsze od reszty :)

PS. Chodzi mi o głośniki które grają normalnie tzn każdy rodzaj tonów: niskie średnie i wysokie ( jak oryginalne ), bo nie chce kupić takich co tylko bass grają :) chodź dobrze by było gdyby tylne miały nieco lepsze niskie tony.
Więc mam szukać takich co mają częstotliwość od jak najniższej np 45Hz do np 24000Hz żeby miały dobry bass ?
Ostatnio zmieniony przez wojas3 |17 Gru 2010|, 2010 12:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sirmica 



Auto: scorpio 95 2.0 manual kombi
Dołączył: 27 Lip 2009
Skąd: częstochowa
Wysłany: |17 Gru 2010|, 2010 22:45   

wojas3 napisał/a:
Myślałem nad tym, ale sam subwofer lub tuba kojarzy mi się trochę z wiejskim tuningiem jeśli ktoś nie ma porządnego radia i głośników. U mnie w mieście jezdzi troche takich aut że tylko bass i trzeszczenie rejestracji słychać.


Nie wiem jak tam maja tamte samochody co jezdza u ciebie po miescie ale to co ja mam u siebie chodzi swietnie. Jest bas jest sopran jest piekny dzwiek. Co do rejestracji to wsadzilem jakas gabeczke zeby nie trzeszczala ;-)
 
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |17 Gru 2010|, 2010 23:15   

No nie watpie że Ty masz lepiej, chodzi mi o to żeby pierw mieć dobry dzwięk normalny czyli wysokie tony, średnie tony i potem dołożyć tubę i gabeczke :) a u mnie jeżdżą takie co radio maja 1x15W, głośniki byle jakie i wzmacniacz z tuba jak najmocniejszą i jak jeżdżą to wszystko trzeszczy w tym aucie :-d

Tube tez chętnie bym wsadził, ale podstawa dla mnie to dobre głośniki wewnątrz, i żeby każde tony były dobre. I nie znam się zbytnio na elektryce a nie chce w aucie nic namieszać więc chyba sobie odpuszcze jakieś lepsze audio.
Ostatnio zmieniony przez wojas3 |17 Gru 2010|, 2010 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |17 Gru 2010|, 2010 23:29   

wojas3, nie dyskutuj tutaj co Ty byś wsadził do swojego gdybyś mógł tylko ewentualnie o tym co autor tematu wsadził do swojego
zamysł tego forum to ewentualna dyskusja na temat auta prezentowanego w danym temacie o czym przypominam
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
stachu 
511 99 1234



Auto: Alfa 156 2.4 JTD
Wiek: 34
Dołączył: 12 Wrz 2008
Skąd: Włocławek :)
Wysłany: |17 Gru 2010|, 2010 23:29   

Generalnie montując głośniki szerokopasmowe, nie oczekuj poprawy jakości. Ewentualna poprawa głośności może w takim wypadku wynikać z podbić częstotliwości w okolicach 2...4kHz, zwykle tak podbijają szerokopasmówki. Z głośników szerokopasmowych nie uzyskasz ani dobrego basu, ani sopranu, a tony średnie będą miały poszarpaną charakterystykę.

Najlepszym rozwiązaniem w tych pieniądzach jest poszukanie używanych głośników Tonsil dwudrożnych, tzn. połączone w jednym: głośnik średnioniskotonowy i głośnik wysokotonowy. Absolutnie nie pakuj się w nową chińszczyznę typu boschmann, 888, 999. Mooooooże jedynie Alphard, nie wiem jak tam u nich teraz, ale dawniej nie mieli zbyt rewelacyjnego sprzętu.

Jutro coś więcej mogę napisać, bo dzisiaj mnie choroba rozkłada...
_________________
Projektowanie i tworzenie WWW
Jak napisać CV - baza wiedzy, porady
 
 
 
Zysio 
LKR 55077



Auto: '06 Citroen C8 2.0 HDi 136KM
Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |17 Gru 2010|, 2010 23:49   

->elektro gadżet lab - subforum mamy
_________________
Tomek (Żysio)
------------
Jest:
'06 Citroen C8 2.0 HDi
Było:
'03 Yamaha TDM 900
'99 W210 E430
'05 Volvo V70 2.4 D5
'88 2.9 V6 Ghia + LPG
 
 
 
wojas3
[Usunięty]

Wysłany: |3 Lut 2011|, 2011 17:39   

Dzięki za przeniesienia tematu ;)

Z przodu są już głośniki Alpine ( http://allegro.pl/alpine-...1372633502.html ) niby jest poprawa, czyściej grają, wysokie i średnie tony niby ok, bass lekko czuć, ale jak pojeździłem trochę ojca mercedesem to stwierdziłem że brak bassów i ogólnie niższa jakość. Dlatego myślę o tym żeby dodać bassu i myśle nad 2 rozwiązaniami:
Zaznaczam że nie liczę na nie wiadomo co, np. oryginalne nagłośnienie w mercedesie w203 mi w 100% wystarcza :)

1. Zamiana tylnych głośników na niskotonowo-średniotonowe - jakie by były dobre ? chodzi o dobry bass i średnie tony, no i w normalnej ( niskiej ) cenie
2. Wsadzenie skrzyni basowej ( jakiejś nie za dużej, głosnik ok 20cm) oraz wzmacniacza, z tym że sygnał musiał bym wziąć z któregoś tylnego głośnika więc stracił bym 1 głośnik tak jakby, ale za to miał porządny bass.

Co polecacie ? Chodzi mi o tani a w miare dobry sprzęt.
 
 
Kaban 



Auto: Volvo S80 2.9 T6 Jaguar XJR 4.0 Supercharged
Wiek: 37
Dołączył: 05 Wrz 2007
Skąd: Rzeszów/Świlcza
Wysłany: |4 Lut 2011|, 2011 19:09   

Jeśli chcesz poprawnie zrobić audio, mieć satysfakcje z wykonanej roboty i nie wyrzucać kasy w błoto powinieneś zacząć od wymiany głośników z przodu, bo ogólnie takie rzeczy zaczyna się od przodu i na tym można zaprzestać, być zadowolonym i czuć zdecydowaną poprawę jakości dźwięku. W Scorpio w zupełności wystarczy wsadzić w przednie drzwi głośniki 165mm + wytłumienie drzwi, reszte zostawić i czujesz, że gra. Z tańszych polecam te http://allegro.pl/hertz-d...1434379782.html Wymiana tyłu lub dołożenie skrzyni nie wiele Ci da bez zrobenia podstawy. Taka rada. Jeśli Ci nie zależy na jakości to kup skrzynie za rozsądne pieniądze ;) ale nie zbliżysz się tym do w203. Będzie dudniło w bagażniku i to wszystko
 
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |4 Lut 2011|, 2011 19:14   

primo to dziwne radio nie bardzo podejdzie do konsoli i trzeba ciąć tu i tam . po drugie taka niebieska dyskoteka to by się jedzenie cofało . poczciwe FORD 7000 zagra tak samo jak nie lepiej . radio firmy "kszak" za 230 zeta to szkoda kasy .

z ciekawych fabrycznych rozwiązań to :

FORD 9000 VNR - gra ładnie , Blaupunkt travelpilot też nieźle i ma wyjście na wzmaka jak dobrze pamiętam .

niefabrycznie : kup radio 1 DIN takie co ma wyjście na wzmacniacz . Kup Drewienko z dziurą 1 DIN . Reszta zależna od zasobności portfela , wiedzy ,wykonania , sprzętu .


policz też że sprzęt może być skradziony .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
Mysza 
508303797



Auto: mk1 h-b 2.9 GL '88 MT75 + Blos
Wiek: 47
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Płock
Wysłany: |5 Lut 2011|, 2011 21:03   

gufer-posepny, nie wiesz czy ten FORD 9000 VNR dziala z pilota w scorpio mk3 na oryginalnym rimie z duzego radia?

wojas3 napisał/a:
2. Wsadzenie skrzyni basowej ( jakiejś nie za dużej, głosnik ok 20cm) oraz wzmacniacza, z tym że sygnał musiał bym wziąć z któregoś tylnego głośnika więc stracił bym 1 głośnik tak jakby, ale za to miał porządny bass.
Sygnal trzeba wziac z obu glosnikow i podlaczyc do wzmacniacza, nie rezygnujac z normalnego funkcjonowania tych glosnikow. Kupujac wzmacniacz wybierz taki z wejsciem z glosnikow. Jak bedzie mial tylko chinch, to bedzie trzeba dolozyc konwerter sygnalu. Masz wtedy porzadny bas, na tyle porządny ze odciążasz oryginalne glosniki ustawiajac korekcje niskich tonow na zero, lub nawet na minus. Mozesz wtedy znacznie bardziej podglosic, gra to razem bardzo przyzwoicie, nie trzeba zmieniac glosnikow w drzwiach. Najtansza opcja to jest z najlepszym efektem.
_________________
2.0 CL '87
2.0 GL '89
2.9 GL '90
2.9 CLX '96
2.8 GL '85
2.9 24v Ghia '96
2.9 Ghia '96
2.0 CLX '95
2.0 16v Ghia '95
2.0 DOHC '94
 
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |5 Lut 2011|, 2011 21:11   

Mysza napisał/a:
gufer-posepny, nie wiesz czy ten FORD 9000 VNR dziala z pilota w scorpio mk3 na oryginalnym rimie z duzego radia?


Działa bo miałem je .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group