$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - a może by tak nowa zakładka w dziale, tylko którym?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
a może by tak nowa zakładka w dziale, tylko którym?
Autor Wiadomość
wieloryb 
KR 501 HU



Auto: '95 2,3 16V, MSB, Ghia, kombi + LPG
Wiek: 45
Dołączył: 05 Lut 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: |10 Gru 2010|, 2010 09:44   

adi-kostrzyn napisał/a:
wieloryb napisał/a:
adi-kostrzyn napisał/a:
.. a tak na serio to kształcić się najlepiej na zlotach w gronie Swoich lub samemu po drogach mało uczęszczanych. Ja osobiście prowokuję sytuację non stop jak tylko nie ma nikogo w pobliżu, tylko prędkość trzeba mieć odpowiednią żeby w razie czego nie narobić szkód zbyt dużych.

też tak robię :)
powinni na kursach uczyć poślizgów, bo później jest jak na filmiku w you tube ,,górka w Szczecinie" gdzie hamulec jest trzymany a koła zblokowane i czemu nie skręca.

tylko wiesz, wtedy kursy trwały by nie 30h, a pewnie ze 60 i to by nieco więcej kosztowało. Niemniej pomysł jest jak najbardziej słuszny.
_________________
Pozdrawiam,
wieloryb :)

KOBI Mobilny Serwis Rowerowy www.kobiserwis.pl
606-857-942
Team 4 Gary
 
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |10 Gru 2010|, 2010 10:24   

adi-kostrzyn napisał/a:
powinni na kursach uczyć poślizgów,
no to ja musze dziękować bozi za mojego instruktora.
Kurs miałem w zime '91,najpierw była to "późna jesień" ale potem zima odrobiła swoje i nawaliło tego białego czegoś ;)
I wtedy mój instruktor zamiast uczyć jak obecni (jak slizgo to zwolnij) kazał jechać na ulice mało uczęszczaną ale za to z 4 zakrętami,jak juz byliśmy to to kazał szybko wcisnąć hamulec ze niby ktoś wyskoczył. Lądowanie 125 w rowie pamiętam do dziś (wypychanie tym bardziej).
Potem kazał jeździć po łukach z różnymi prędkościami i w różnych momentach wciskać gaz lub hamulec.
Na koniec uczył mnie wychodzenia z poślizgu.

Koledzy i koleżanki życze wszystkim takiego instruktora ,to był człowiek starej szkoły (obecni młodzi nie maja nawet 10% jego doświadczenia) który wiedział ze od poprawnego parkowania po łuku ważniejsza jest praktyka. I dzięki takim instruktorom "zielony" kierowca jakim byłem nie miał stracha wsiąść samodzielnie do auta tym bardziej że moim pierwszym autem był Tarpan .
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
wieloryb 
KR 501 HU



Auto: '95 2,3 16V, MSB, Ghia, kombi + LPG
Wiek: 45
Dołączył: 05 Lut 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: |10 Gru 2010|, 2010 10:43   

Adam73 napisał/a:
adi-kostrzyn napisał/a:
powinni na kursach uczyć poślizgów,
no to ja musze dziękować bozi za mojego instruktora.
Kurs miałem w zime '91,najpierw była to "późna jesień" ale potem zima odrobiła swoje i nawaliło tego białego czegoś ;)
I wtedy mój instruktor zamiast uczyć jak obecni (jak slizgo to zwolnij) kazał jechać na ulice mało uczęszczaną ale za to z 4 zakrętami,jak juz byliśmy to to kazał szybko wcisnąć hamulec ze niby ktoś wyskoczył. Lądowanie 125 w rowie pamiętam do dziś (wypychanie tym bardziej).
Potem kazał jeździć po łukach z różnymi prędkościami i w różnych momentach wciskać gaz lub hamulec.
Na koniec uczył mnie wychodzenia z poślizgu.

Koledzy i koleżanki życze wszystkim takiego instruktora ,to był człowiek starej szkoły (obecni młodzi nie maja nawet 10% jego doświadczenia) który wiedział ze od poprawnego parkowania po łuku ważniejsza jest praktyka. I dzięki takim instruktorom "zielony" kierowca jakim byłem nie miał stracha wsiąść samodzielnie do auta tym bardziej że moim pierwszym autem był Tarpan .


To przemianujmy temat na: jak to było na moim kursie prawa jazdy i niech się dalej rozwija. Moderatorów proszę o wyrażenie się na ten temat i jeśli będą w zgodzie, to niech przeniesą go do Ogólne/Hyde Park-u.
_________________
Pozdrawiam,
wieloryb :)

KOBI Mobilny Serwis Rowerowy www.kobiserwis.pl
606-857-942
Team 4 Gary
 
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |10 Gru 2010|, 2010 12:01   

jestem na NIE :) jak Speedo napisał - założyć temat w HP i można dyskutować - co z tego wyniknie to się okaże
pozdro
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group