$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - szyberdach (ale nie cieknie tylko skrzypi)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szyberdach (ale nie cieknie tylko skrzypi)
Autor Wiadomość
zajcev
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2005|, 2005 15:26   szyberdach (ale nie cieknie tylko skrzypi)

obszukalem chyba juz cale forum i widze posty na temat szyberdachow ale tylko o tematyce ich ciekniecia. coprawda w moim Scorpio nic nie cieknie (jak narazie, ale zapobiegawczo te odplywy chyba poszukam i przeczyszcze) ale za to cos mi skrzypi i trzeszczy jakos tak dziwnie i tylko wtedy jak po dziurach jade, tzn. caly czas.
a w momencie jak reka "wycisne" szybke troszke w gore juz nie skrzypi, tylko ciezko jezdzic i prawa reka trzymac szyber zeby nie trzeszczal.
pytanie jest do uzytkownikow czy moze byc to kwestia jakich srubek czy chodzic moze o plastik jakis?
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |10 Maj 2005|, 2005 15:28   

taka ramka jest wokół na kilku wkrętach - zobacz czy to jest przykręcone dobrze.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
zajcev
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2005|, 2005 15:41   

sprawdze popoludniu, superowo by bylo jakby to tylko to, jutro dam znac na czym stanelo i czy dalem rade, dzieki i pozdroowka. acha, kupowalem dzisiaj pasek wielorowkowy do swojego pędzidełka: Gates, cena: 60 PLN-ów
przeplacilem? czy w granicach rozsadku?
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |11 Maj 2005|, 2005 00:17   

cena paska ok
a co do szyberdachu to mi czasami pokapuje woda z włacznika :-) (szyber elektryczny) co znalazłeś na ten temat bo jakoś ni mom czasu zeby gruntownie przetrzepac forum.....
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
zajcev
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2005|, 2005 08:21   

Wegus chopaki pisza ze przedewszystkim to trzeba te odplywy z szyberdachu przeczyscic, mialem sie za to wczoraj zabrac, ale jakos juz nie zdazylem. sa jeszcze pmysly, zeby cos silikonem uszczelnic, ale nie wiem sam jak to pozniej wyglada.
mam dzisiaj z lekka luzny dzionek z praca i czasu troche to pozniej cos poszperam wiecej i zapodam link do jakiegos posta, gdzie jest opis co z czym sie je :)
pozdr
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |11 Maj 2005|, 2005 08:54   

Może poluzuj tą ramkę, cofnij ją do tyłu. Sama szyba jest przykręcona na 4 srubkach, popuść je , wyreguluj i nie powinno trzeszczeć.
 
 
zajcev
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2005|, 2005 13:54   

Wegus, poszukalem cos, znalazlem tak:
http://www.forum.ford-sco...topic.php?t=530 - Struna mowi co i jak i chyba to jedyne rozwiazanie tak na szybko bez wiekszego majstrowania.
Jeszcze moze tez byc cos z uszczelka, kolega IGLOO pisal w styczniu br. ze mial uszczelke dziurawa i mu zaciekalo - http://www.forum.ford-sco...opic.php?t=1320
i to by chyba bylo na tyle co znalazlem, mam nadzieje, ze cos sie tym pomoge (chociaz tyle) :) pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group