$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Co w układzie wspomagania???
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co w układzie wspomagania???
Autor Wiadomość
Naimad
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 22:46   Co w układzie wspomagania???

Witam,
przymierzam sie do nabycia skorupy '91 2,9 24v Cosworth, ale jest pewien problem nie działa wspomaganie kierownicy, jak to zwykle w takich przypadkach koleś twierdzi że wystarczy wymienić pompę którą można kupić za 300 zł. Ale tak się zastanawiam czy nie padło tam coś więcej bo skoro to tylko 300 to czemu tego nie wymienił żeby sprzedać auto w pełni sprawne?? Dlatego pytam was może ktoś wie co wchodzi w skład układu wspomagania co mogło paśc i ile to może ewentualnie kosztować i jaka jest opinia doświadczonych użytkownikó Cosworth'a czy warto się w to pakować czy nie bo poza tym wspomaganiem wóz nie prezentuje się źle choć jeszcze go na drodze nie testowałem
Pozdrawiam
Naimad
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 23:11   

Najpierw go przetestuj. Opisz wrażenia.
 
 
Naimad
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 23:19   

Kurcze a co to znaczy że progresywne?? siła zależy od prędkości?? i jak mogę sprawdzić ze to tylko pompa padła a nie co innego i co to coś innego może być??
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 23:19   

no to jak tak to zrob tak jak piszesz. doplacisz mu 300zl do ceny samochodu i ma jezdzic. najlepsze wyjscie. a cossiego tak szybko nie sprzeda bo kazdy co sie nie zna marudzi panie 2.9 po co mi to? spotkalem takich co by nawet chcieli 1.6 w scorpio bo by mniej palil/czubki :lol: :lol: /. a ci co sie znaja dziela sie na kolejne 2 grupy tych co nie moga go kupic i tych co maja kase. Ale moze sie myle. ale ja bym probowal tak zrobic.
pozdrawiam
maciek
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 23:50   

Jechałeś nim? Kręciłeś kierą? Odpalałeś chociaż silnik? Masz jakiekolwiek wrażenia? Podnosiłeś maskę? Nie? To idź do wróżki!
Tak?
To opisz czy piszczy, czy buczy, czy paski się kręcą, jak chodzi kiera itp. itd. bo nie wiem jak inni, ale ja nie zamierzam tu produkowac się dla kogoś, kto nie zamieszcza minimum informacji.
Tyle.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 00:13   

Ano wlasnie. Z tego co napisales kolego to niewiele wynika. Co to znaczy ze "nie dziala wspomaganie" ? Kierownica sie ciezko obraca, jakies halasy spod maski ? Opisz problem najdokladniej jak mozesz bo nie dosc ze nikt nie widzi samochodu na oczy to stwierdzenie ze nie dziala niewiele wnosi do tematu i pomimo szczerych checi ciezko jest udzielic jakiejklowiek rady
 
 
 
Naimad
[Usunięty]

Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 07:34   

Macie racje, że bez podstawowych info to niewiele można powiedzieć ale silnika nie uruchamiałem - są wymieniane aktualnie uszczeliki pod pokrywami zaworów- gdybym mógł go uruchomić to mógłbym stwierdzić co jest nie tak pytam o najgorszą możliwość -tzn wszystkie elementy wchodzące w skład układu wspomagania są do wymiany- co i za ile, wiem że ciężko cos powiedzieć nawet nie zobaczywszy samochodu ale może ktoś wie dokładnie z czego składa się wspomaganie w cossim
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 08:04   

Dam ci dobrą radę, jeśli auto jest kombinowane, to odpuść sobie. Poszukaj w gazetach, allegro, itp, a napewno znajdziesz takiego w którego wsiądziesz i pojedziesz bez dokładania na dzień dobry.
 
 
Naimad
[Usunięty]

Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 08:08   

Tak naprawdę to wiem że masz rację i nawet już znalazłem inny ale ciężko zrezygnować z cossiego :cry:
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 08:17   

Może i ciężko, ale weź pod uwagę że do cossiego są najdroższe części, a mamy do czynienia z autem ponad 10 letnim.
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 08:24   

Wiesz powiem Ci szczerze co ja mysle. Nie mam pojecia jaki jest stan Twojego portfela i w sumie wogole mnie to nie interesuje. Jednak odnosze wrazenie ze skoro zastanawiasz sie nad kwota 300 zl i juz zaczynasz sie zastanawiac ile to moze kosztowac to pewnie nie masz ochoty (lub budzetu) zeby wkladac w auto. Jesli tak to po kiego grzyba pchasz sie w cossiego ?? Jest tyle roznych innych dobrych silnikow ktore nie sa tak kosztowne w eksploatacji.

A tak przy okazji powiedz cokolwiek wiecej. Czy to na automacie ?? Gdzie to wogole stoi ?? Moze jakis ling do ogloszenia zebysmy zobaczyli (no chyba ze to gdzies z gazety).
 
 
Naimad
[Usunięty]

Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 09:13   

tu nie chodzi o 300 zł ale skoro facet nie chce gonaprawić i sprzedać sprawnego to się zastanawiam czy ta niby pompa nie maskuje poważniejszych uszkodzeń, no i te 2tys za uszczelkę, mowy nie ma zeby ten koleś to wymienił za te pieniądze, chyba sobie odpuszczę bo koles coś mi się nie podobał w przeciwieństwie do auta, auto to full ghia skóra automat klima elektryka foteli przód/tył podgrzewanie foteli szyber itd nawet wizualnie się źle nie prezentował -liftback ciemno zielony metalic, LPG ale najprymitywniejsza podciśnieniowa instalacja i butla w kole-ma to taki plus że znał bym wszystkie stacje z gazem w okolicy - stoi w Skierniewicach, koleś dawał ogłoszenie na starym forum.

No to kit z tym cossim jadę w niedzielę oglądać 2,9 12v sedan podobno na chodzie, jak go kupię to pokażę na stronce
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 09:49   

Masz racje, powiedz ile możesz przeznaczyc na auto?
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 10:04   

oooooo - jak jeszcze starej generacji instalka w cossim to to bedzie non stop się pierdzielić.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 13:20   

Stary skoro piszesz ze nawet go nie odpalales to odpusc sobie !!!! Kota w worku a tym bardziej cossiego bym nie ryzykowal
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group