$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Pad automatu - niestety
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pad automatu - niestety
Autor Wiadomość
free_iwan
[Usunięty]

  Wysłany: |4 Maj 2005|, 2005 15:22   Pad automatu - niestety

Nie rozpisując się zbytnio, podczas przełaczania na LPG - jadąc na D - skrzynia "zgubila" mi biegi ale tylko na D. Na 1 2 3 R działa narazie bezproblemowo natomiast gdy wbije D to samochód nie ciągnie, dopiero pow 80 km/h na 4 biegu da sie jechac.

Problem byl opisywaniy np na: http://www.forum.ford-sco...opic.php?t=2141

Muszę taraz niestety zdecydowac sie czy naprawiam obecna skrzynie czy wkladam inna (tez automat bo sie w automacie zakochalem ;-)) .
Rozmawialem juz z paroma warsztatami w Krakowie (Sentyrz 1650 netto naprawa + chyba czesci daja gwarancje pol roku; warsztat na ul. Za Skłonem podal kole 1,000 pln naprawa lub ew wymiana na inna, sprawdzona u nich z mozliwoscia wymiany; warsztat na ul Orawskiej - gosc widzial o czym mowi, wiec uznaje ze na takich skrzyniach sie zna...)
Mieliście może doczynienia z tymi warsztatami lub macie może jakis inny pewny warsztat w Krakowie (lub okolicach) gdzie mozna sprawdzic i ewentualnie naprawic automata ?



Pozdrawiam serdecznie
i oby usterki juz sie nam nie pojawialy !!!

free_iwan
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |4 Maj 2005|, 2005 16:51   

Miałem ten sam problem i raczej gdybym miał taki wybór to wymieniłbym całą skrzynię, niedosć że taniej wyjdzie to jeszcze masz nie naprawianą, a narazie radze jeździć na 3 i przy 80 wrzucać D :wink:
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Maj 2005|, 2005 17:29   

Willim ma pięknego automata na zbyciu - Speedo tez - może się dogadaj i kup używkę w dobrym stanie.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wilim
[Usunięty]

Wysłany: |4 Maj 2005|, 2005 20:30   

Witam dzięki Struna faktycznie skrzynke mam miodzik przebieg 68.tyś.km ,pytanie co kolega zadecyduje..
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |4 Maj 2005|, 2005 21:01   

a ja chętnie zrobię przekładkę z ASB na MT75 od a do z :) gdybyś chciał
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
screwdriver
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 22:20   

Zobacz poziom oleju w skrzyni.Jesli jest dobry,to wymien olej jak najszybciej.Mi pomoglo i D znowu dzialalo.Lałem olej "Elfmatic".
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 22:37   

No wymiana oleju to jedna znajtanszych opcji a moze cos dac i uwazam ze warto od tego zaczac. Jednak proponuje koledze dobrze poszperac na forum bo przypominam sobie ze nie tak dawo (ze 2 tyg temu moze) ktos opisywal na forum ze po wymianie oleju zanikly biegi 3 i 4 oraz R (czy jakos tak) a przed wymiana wszystkie smigaly. Co do napraw automatu to balbym sie tego. Jednak w naszym kraju nie jest to latwy temat z uwagi na mala popularnosc. Wolalbym wymienic na MT75. Zawsze to wieksza dynamika (bezpieczenstwo) i nizsze spalanie. Moze nawet drifty :)
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 23:37   

VIK zrobi przekladke na manuala i po problemie na lata bez strachu ze znow cos padnie
 
 
 
free_iwan
[Usunięty]

Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 10:29   

Witam.
Wiem ze przekladka na manuala bylaby najtanszym rozwiazaniem .... ale ... automatem sie tak wygodnie jezdzi.
Bede musial dokladnie wszystko policzyc ... (w tym miesiacu jeszcze OC musze zaplacic - 350 PLN ;-( ) i wymyslec jak tu niepowiedziec zonie calej prawdy o wszystkich kosztach :-)))

Pozdrawiam
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 11:11   

Ja bym spróbował jeszcze regulator odśrodkowy sprawdzić i wyregulować pasy.
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |9 Maj 2005|, 2005 11:06   

Ja w swoim probowałem wymienić olej i filtr, ale niestety bezskutecznie. Fakt że przekładka na manuala będzie najtańsza. A z ciekawości czy przy zmianie z ASB na MT75 trzeba wymieniać wał napędowy?
 
 
free_iwan
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2005|, 2005 10:09   

Witam.
Jak sie zacznie supac to sie sypie na calego :-(
W zeszly czwartek padajacy deszcz kompeltnie zalal mi skrzynke bezpiecznikow gdy autko stało pod praca, a wczoraj jeszcze tlumnik upalij sie przy samym kolektorze.
Jazda przez 20 km takim "traktorem" to bylo cos .......

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group