$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - [Zawieszenie przód] Auto zle sie prowadzi mimo remontu.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Zawieszenie przód] Auto zle sie prowadzi mimo remontu.
Autor Wiadomość
GrzesPi
[Usunięty]

  Wysłany: |3 Maj 2005|, 2005 20:45   [Zawieszenie przód] Auto zle sie prowadzi mimo remontu.

Witam

Chodzi o to ze auto zle sie prowadzi mimo remontu. A wyglda to tak ze auto plywa na koleinach przy predkosciach powyzej 60km/h. Remont obejmywal wymiane:
prawy wahacz, praw koncowka drazka ker., lewy drazek kier. oraz wszystkie gumy na stabilizatorze (silentbloki tez). Generalnie ludzie na diagnostyce powiedzieli mi ze nie ma juz zadnych zauwazalnych luzów. Dlatego moje podejzenie pada na zbieznosc, Jak powinna byc ustawiona w SCORPIO. Podobno ustawili na wolnym najezdzie +3 a na szybkim 0 ale niestety nie wiem o co chodzi. Prosze o opinie. Przepraszam za polskie znaki cos sie stalo z komputerem.

Pozdrawiam
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |3 Maj 2005|, 2005 21:03   

temat rzeka. moga byc zuzyte amortyzatory, skrzywiona ktoras belka, zle katy kol itp. tylko jak na to wpasc sam nie wiem. temu miedzy innymi ja zmienilem samochod zamiast naprawiac wszystko.
pozdrawiam
maciek
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |3 Maj 2005|, 2005 22:01   

Mozna jeszcze dodac do tego szerokie opony o niskim profilu 8)
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |3 Maj 2005|, 2005 22:19   

Popieram Zbyszka. Jakie masz opony ?? A czym jezdziles zanim kupiles Scorpio ??
Moje poprzednie Scorpio smigalo na oponkach 180/70/14 i nie bylo problemow z koleinami. Teraz smigam na 205/55/16 i jest masakra !! Ledwo daje sie auto utrzymac. A w zawieszeniu mam wszystko 100% sprawne. Zbieznosc rowniez. Czesto smigalem jeszcze wielorybkiem kombi tez na 16'' ale szerokosc 225 i byla jescio wieksza masakra - rowniez bys 100% sprawny (sluzbowka naszego salonu Forda).
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |3 Maj 2005|, 2005 23:01   

Trochę dziwne zjawisko sam osobiście jeżdzę na 225/45/17 i nie mam takich kłopotów co prawda czuć dziury przy takim profilu ale żeby się żle prowadził lub pływało to takiego czegoś nie mniałem.
A czy aby amory masz w idealnym stanie wszystkie może tak już nie trzymają i dlatego te problemy.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |3 Maj 2005|, 2005 23:21   

Opony 195/65 na 15 felgach nie wiem co otym sadzic bo jak go kupilem to bylo w porzadku (oponki ten sam rozmiar), po roku zaczelo mocno stukac wiec zdecydowalem sie na wymiane w/w czesci. Przed remontem tez nie ,,plywal" ale powiedziano mi ze byly luzy ktore to zrekompensowaly. Sprobuje pojechac na inna diagnostyke.

Pozdrawiam
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |4 Maj 2005|, 2005 00:25   

odwrotnie, jak ma luzy to pływa... a kierownica nie obraca sie cieżkawo? moze maglownice chłopaki popsuli?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |4 Maj 2005|, 2005 00:35   

Musisz sprawdzić na dobrej stacji diagnostycznej kąt pochylenia kół - powinno być od - 1.0% do +1.25 -1.50 % - nie wierz mechanikom i podjedź do dobrego diagnosty , oni mają tabele to sprawdzą , to jest wina zbierzności po wymianie gałek i gum. Jak " oszczędzisz " na diagnoście to jazda do dupy i gumy do wymiany a jeszcze gałki znowu wybijesz :(
 
 
bobi
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 07:55   

jak piszesz zbiezność podali przy szybkim najeździe i przy wolnym to tak jakby sprawdzali na płytach najazdowych-chyba nie jest to zbyt wiarygodne sprawdź to na porządnych przyrządach. ja po wymianie amorków i drążków w garażu nie mogłem dojechać z prędkością 40-50 kh/h do warsztatu na ustawienie zbieżności taaak pływał. po regulacji jest dobrze mimo, że mam lekkie luzy na maglu
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |6 Maj 2005|, 2005 17:49   

proponuje jeszcze lewy wahacz
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 18:08   

A co powiecie na latajaca dupe? Przod trzyma sie ok i jest po wymianie gum, drazkow i koncowek. Jak sie jedzie nawet po plaskiej drodze to przod przez studzienke przejezdza bez klopotow a jak tyl wjedzie to czuc jak wozi dupa. :?
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 23:00   

Z tym pływającym tyłem wygląda to na amorek...
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 23:16   

_Mu. napisał/a:
Z tym pływającym tyłem wygląda to na amorek...

To raczej nie to i nawet nie chce myslec o amorkach do nivomatu. :D
Samochod ladnie sie zatrzymuje po bujaniu a na drodze nie buja go gora dol nawet przy pelnym zaladunku. Stara Sierra ktora z tylu ma chyba 5% sprawnosci amorkow jest bardziej stabilna niz ten kombiak. :?
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |8 Maj 2005|, 2005 16:28   

Witam

Grzes: a jakie masz gumy na wachaczach ???
To tez moze by pzryczyna


Pozdrawiam
Wąski
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |8 Maj 2005|, 2005 18:26   

a ja kiedyś tak miałem z dupcią jak mi się rozpiął stablizator z tyłu - sprawdź sobie - może i u Ciebie tak jest.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group