$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Czym różni się VM wieloryb do 96r. 115KM i powyzej 96r.125KM
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym różni się VM wieloryb do 96r. 115KM i powyzej 96r.125KM
Autor Wiadomość
neos64
[Usunięty]

Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 21:29   

Ten silnik jest stworzony do takich prędkości i gwarantuje Ci że znosi bardzo dobrze takie osiągi zapytaj innych driverów ;) jeżdze po autostradach niemieckich Po naszych A2 również nie zaprzeczam zdarzało sie szybciej pomykać :) 200 na budziku nie robi żadnego wrażenia, żadnego pocenia z uszczelki pod głowicą nie widze olej nie schodzi, temperatura w normie jednym słowem wszystko OK :)

240 możesz sobie zobaczyć na filmikach na YT sam tyle jechałem i nie wiem czy nie dałoby rady więcej :)
Ostatnio zmieniony przez neos64 |25 Maj 2010|, 2010 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 21:32   

janek, kos robi na 3 biegu 195 km/h licznikowe - jak sądzisz po co mu 4 bieg ? ;) żeby jechać 120 ? ;) no może do oszczędności tak, ale też i nie po to został dłubnięty w stajni cosworth-a żeby go oszczędzać.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
janek 



Auto: Volvo V70 2.5 D 2000 r.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 22 Sty 2010
Skąd: Puńsk-podlaskie
Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 21:35   

neos64,-jakby nie było to jest już stare , wysłużone autko :690: 98 rok !!! nikt rozsądny tak nie pojedzie ;)
_________________
Zapraszam do krainy sękaczy,kartaczy i innych smakołyków !!!
było-Ford Scorpio Kombi 2.5 t.d.1995 r.
Ford Scorpio 2 l. 1985 r.
 
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 21:42   

dziobak28 napisał/a:
Czy 2.9 12V ma mechaniczny wtrysk

W Scorpio takiego wynalazku nigdy nie było :)
Piszę o mechanicznym wtrysku :):
_________________
Scorpio forever
 
 
neos64
[Usunięty]

Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 21:44   

No niestety dalej już nie prdukowali z perspektywy czasu masz racje ze względu rocznika faktem jest że nie jest to nowe auto ;) ale powiedz to kazdemu kto ma Scorpio ;) Ja mam amory swożnie wahacza i inne niepokojące elementy trakcji wymienione i nie widze przeszkód abym nie mógł tyle jechac do tego zbierzność i wywarzone 17 laczki o niskim profilu 245 szerokosci powodują że nie mam problemu z utrzymaniem auta. Mysle że wiekszosc spokojnie by tyle pocisneła gdyby dało rade a ładna prosta zachęca :)
 
 
janek 



Auto: Volvo V70 2.5 D 2000 r.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 22 Sty 2010
Skąd: Puńsk-podlaskie
Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 21:51   

Struna, nie oto chodzi :P też sam niekiedy lubię sobie pociągnąć do 190, i też zostaje jeszcze luzu na gazie mimo iż to wasz nielubiany v-m ;) to są już wysłużone autka, w każdej chwili może coś niewytrzymać-takimi prędkościami jeżdzić to do 5-ciu latek autkami a nie ponad grubo 10-letnimi ;) ;) ;) -i nie chodzi tylko o silnik ale o całą resztę......................................
_________________
Zapraszam do krainy sękaczy,kartaczy i innych smakołyków !!!
było-Ford Scorpio Kombi 2.5 t.d.1995 r.
Ford Scorpio 2 l. 1985 r.
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 21:53   

janek, jak się auto dobrze zna, się dba i wie co się ma to można sobie pozwolić. Np. na dzien dzisiejszy wiem, że mam coś nie halo na przodzie - jeszcze nie wiem na 100% co ale dzisiaj nie pojadę 200 czy więcej. Ale powiedzmy miesiąc temu bez mrugnięcia okiem mogłem pycić 200, 240 czy więcej.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
janek 



Auto: Volvo V70 2.5 D 2000 r.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 22 Sty 2010
Skąd: Puńsk-podlaskie
Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 21:58   

neos64, jadę ostatnio z lawetą 110 i nagle przy chamowaniu pęka przewód chamulcowy-na szczęście dałem jakoś radę wymanewrować ale szalałem po całej drodze ! Pomyśl sobie co by było na autostradzie przy 200 jakbyś musiał nagle chamować ;)
_________________
Zapraszam do krainy sękaczy,kartaczy i innych smakołyków !!!
było-Ford Scorpio Kombi 2.5 t.d.1995 r.
Ford Scorpio 2 l. 1985 r.
 
 
 
neos64
[Usunięty]

Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 22:02   

janek jak i Struna macie racje z jednej strony wiek robi swoje ale z drugiej jeśli się dba i na bierząco wymienia to co trzeba można spokojnie pomykać, ja pod tym względem jestem przeczulony wymienie coś czego w ogóle nie musze bo tak czuje że powinienem zrobić, i nie pojade dalej jak nie dojde co sie dzieje, kiedyś byłem prawie ofiarą gością któremu odpadło koło w Golfie i mało co we mnie nie wjechał a akurat mnie wyprzedzał... :/ wjechał do rowu i w drzewo - zmarł na miejscu, a pasażerowie w kawałkach. Od tego czasu mam zboczenie i wymieniam wszystko co się da nawet jak klocki mają połowe okładziny... taka trauma została.



janek - ryzyko zawsze zostaje nie dajmy się zwariować, tak jak napisałem wyżej staram się jak tylko moge aby było naprawde profesjonalnie a na punkcie każdego auta mam bzika sprzątam raz w tygodniu gruntownie i dbam o silnik i zawieszenie lepiej niż w domu ;)
Ostatnio zmieniony przez neos64 |25 Maj 2010|, 2010 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janek 



Auto: Volvo V70 2.5 D 2000 r.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 22 Sty 2010
Skąd: Puńsk-podlaskie
Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 22:04   

Struna, wiesz-człowiek z wiekiem staje się rozważniejszy,kilka latek wcześniej też tak myślałe jak wy ;) na trasie miałem w życiu bardzo dużo różnych sytuacii z autami i teraz wiem co muwię :) zapomniałem dodać-przewód był wymieniony rok temu ale widocznie podruba i pękł !!!
_________________
Zapraszam do krainy sękaczy,kartaczy i innych smakołyków !!!
było-Ford Scorpio Kombi 2.5 t.d.1995 r.
Ford Scorpio 2 l. 1985 r.
Ostatnio zmieniony przez janek |25 Maj 2010|, 2010 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |25 Maj 2010|, 2010 23:05   

janek napisał/a:
neos64,-jakby nie było to jest już stare , wysłużone autko :690: 98 rok !!! nikt rozsądny tak nie pojedzie

o czym Ty mowisz
to ze przewody u was pekaja to norma- trzeba bylo forum czytac
ja swoim latam po 200 i nie widze w tym nic niepokojacego
byles kiedys na szarpakach chociazby ??
byles kiedys na przegladzie ??
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
dziobak28
[Usunięty]

Wysłany: |26 Maj 2010|, 2010 09:01   

neos64 napisał/a:
janek jak i Struna macie racje z jednej strony wiek robi swoje ale z drugiej jeśli się dba i na bierząco wymienia to co trzeba można spokojnie pomykać, ja pod tym względem jestem przeczulony wymienie coś czego w ogóle nie musze bo tak czuje że powinienem zrobić, i nie pojade dalej jak nie dojde co sie dzieje, kiedyś byłem prawie ofiarą gością któremu odpadło koło w Golfie i mało co we mnie nie wjechał a akurat mnie wyprzedzał... :/ wjechał do rowu i w drzewo - zmarł na miejscu, a pasażerowie w kawałkach. Od tego czasu mam zboczenie i wymieniam wszystko co się da nawet jak klocki mają połowe okładziny... taka trauma została.



janek - ryzyko zawsze zostaje nie dajmy się zwariować, tak jak napisałem wyżej staram się jak tylko moge aby było naprawde profesjonalnie a na punkcie każdego auta mam bzika sprzątam raz w tygodniu gruntownie i dbam o silnik i zawieszenie lepiej niż w domu ;)


Masz rację kiedyś Fordem Probe 2.5 mykałem ponad 200km/h pierwszy raz ale czułem że to za dużo na nasze drogi lepiej być rozważny! Widziałem na własne oczy nowego passata przy tej prędkości złamał się na pół i 4 osoby nie przeżyły po dachowaniu. Nawet dobry samochód nie pomoże wszystko zależy od kierowcy włączcie myślenie...
 
 
sp9wlc
[Usunięty]

Wysłany: |26 Maj 2010|, 2010 09:45   

janek napisał/a:
neos64, jadę ostatnio z lawetą 110 i nagle przy chamowaniu pęka przewód chamulcowy-na szczęście dałem jakoś radę wymanewrować ale szalałem po całej drodze ! Pomyśl sobie co by było na autostradzie przy 200 jakbyś musiał nagle chamować ;)


Janek to wolny kraj i możesz ze swoim samochodem robić co chcesz,

Obym nigdy nie spotkał na swojej drodze gościa , który ciągnie lawetę jadąc prędkością 200km (nie mówić o tym, że mu pęknie przewód hamulcowy)

swoją droga ciągnąc lawetę (pusta czy załadowaną) z prędkością 110km to tez jest "niechrześcijańskie" w moim rozumieniu. (pusta laweta pływa a pełna to nawet nie myśle jaką ma odległość hamowania)

ogólnie ja traktuje swój samochód adekwatnie na swój wiek, a że nie jest nowy to może miec swoje "humorki i wybryki", wolę mieć jakiś zapas mozliwości do pomysłu autka.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |26 Maj 2010|, 2010 09:59   

jak zwykle zaczyna się pieprzenie o szopenie jacy to nagle wszyscy porządni i jeżdżą przepisowe 50 :D a wszyscy co ciut ponad normę to już zzUUuuuuOOoooo i wogóle piractwo - ehhhhh. Ale niech tam, jestem zatem zły bo czasem jeżdżę szybko ( dla niektórych nawet bardzo szybko )
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
Ostatnio zmieniony przez Struna |26 Maj 2010|, 2010 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sp9wlc
[Usunięty]

Wysłany: |26 Maj 2010|, 2010 10:15   

Struna ma rację, nie ma ludzi świętych ( ja nie znam) w kategoriach tak lub nie, ja tez łamię przepisy, nagmiennie nie jezdzę w pasach po mieście, czasem bez dokumentów przy sobie, a pewnymi pojazdami nawet bez uprawnień.

Są jednak kategorie mniejsze lub większe zło, a tu juz zaczyna sie cała demagogia.

Najważniejsze by nikomu nic złego się nie stało, dobra materialne mozna zmienić, dokupić, pozyskać itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group