$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - -= Kompendium wiedzy o skrzynce bezpieczników =-
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
-= Kompendium wiedzy o skrzynce bezpieczników =-
Autor Wiadomość
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 12:52   Problem z elektrykš

Witam
Mam problem z elektrykš w moim Scorpio, nagle zaczeły mi się włšczać halogeny (przeciwmgielne) nawet jak w stacyjce nie ma kluczyka, po wyjęciu przekaŸnika pali się tylko led na desce jak by były włšczone (choć wogule nawet œwiatła sš wyłšczone) poza tym czasowe wycieraczki w tym samym czasie zaczeły się włšczać. Może ktoœ wie co można na to poradzić???

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 13:29   

Temat stary jak.... Scorpio. Zawilgotniala Ci skrzynka bezpiecznikow (w dolnej czesci). Od gory moze wygladac OK, ale w dole zbiera sie wilgoc i zwiera znajdujace sie tam warstwy blaszek. O opis jak to rozebrac i wyczyscic popros jednak kogos kto to robil. Zreszta bylo to juz niejednokrotnie opisywane na tym forum.
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2004|, 2004 09:34   Elektryka

Dzięki za info, już myślałem że będe musiałwymienić całą deskę. A może ktoś wie jak to zrobić? Musze jakiegoś posta starego poszukać.
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2004|, 2004 14:38   Deska

U mnie też problemy z dechą bezpieczników w obydwu Scorpiakach, ale dobrze że znalazłem wasze forum, dużo tu znalazłem i poznaje ciekawych ludzi z ciekawymi wózkami :) Ja zamierzam swoją deskę zasilikonować bo mnie wycieraczki i halogeny po deszczu zaczeły wariować.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |20 Sie 2004|, 2004 21:29   

wyjac rozebrac wyczyscic... klucz 8 od dołu i kartka z zapisem ktora wtyczka gdzie byla bo sie da pomylic (a pozniej powiedziec mnie jak powinny byc :P bo musze u siebie sprawdzic) od maski odpinasz duza wtyczke i wyjmujesz cala skrzynka. POzniej dzien wolnego (albo doba w zaleznosci od stanu skrzyni) piwa ( w oddpowiedniej ilosci do czasu pracy) i rozbierasz z baku sązatrzaski , wyjmujesz warstwa po warstwie. poniewaz calosc ci nie wyjdzie bo za sniedziale, to musisz zdiac biala wewnwtrzna 1 wsza plytke. i pozniej po kolei. 1 płytka ma zatrzaski ktore zachaczaja o wszystkie biale trzeba odchylic na 4 rogach w kierunku zewnetrznym to pusci. dalej czyscic i suszyc, i nie pomuylic warstw, bo czas pracy sie wydluzy :) po wiecej pytaj na priv albo gg albo i tu.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
inmar
[Usunięty]

Wysłany: |21 Sie 2004|, 2004 10:44   

to jeśli moje wycueraczki świrują-działają jak chcą albo wcale to może być wina skrzynki bezpiecznikowej ?
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Sie 2004|, 2004 16:36   

no zalepianie mało da chyba
u mnie po robocie wytrzymała jakies 3 lata, bez zaklejania, niestety ten typ tak am i juz, udrazniaca kanały jedyne co. a co do otwartych dzwi to nie wiem ja mam ale mam pdpiety alarm jakis dodatkowy.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |25 Sie 2004|, 2004 14:08   RRR

Dzieki w wolnej chwili bede musiał to zrobić, a potem dobrze zabezpieczyć silikonem, narazie działa, teraz musze klocki wymienić :)
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

  Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 12:13   SKRZYNKA BEZPIECZNIKÓW - PROSZĘ ŁOPATOLOGICZNIE :)))

WITAM
WIEM ZE PEWNIE WIĘKSZOŚĆ POWIE ZE O TYM JUZ SĄ POSTY - KTÓRE ZRESZTĄ PRZECZYTAŁEM - ALE MAM PROBLEM Z ROZEBRANIEM SKRZYNKI Z BEZPIECZNIKAMI - CZY KTOŚ MOŻE OPISAĆ TĘ CZYNNOŚĆ KROK PO KROKU - CZARNO NA BIAŁYM A NIE TYLKO POBIERZNIE. JESTEM NA ETAPIE: PODNIOSŁEM MASKĘ SILNIKA
2. ZDJĄŁEM POKRYWĘ SKRZYNKI BEZPIECZNIKÓW
3. WYPIĄŁEM TĄ DŁUGĄ WTYCZKĘ ( WYGLĄDAJĄCĄ TROCHE JAK EURO W TV )
4. NIE WIEM CO DALEJ ROBIĆ
5. PROSZĘ POMOCY BO WE WTOREK TO AUTO MUSZĘ MIEC SPRAWNE DO PRACY !!!!!!
6. Z GÓRY DZIEKI ZA WYROZUMIAŁOŚĆ I CIERPLIWOŚĆ CO DO MOJEJ OSOBY
:))
:mrgreen:
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 13:55   

Żeby wyjąć skrzynkę bezpieczników musisz ją odkręcić. To należy zrobić od środka samochodu, czyli rozebrać połowę deski rozdzielczej i wykładzin tapicerki od strony kierowcy i odkręcić czetery nakrętki jakimś naprawdę długim kluczem (to jest teoria bo ja do swojej się jeszcze tak poważnie nie zabrałem, poprzxednik coś przy niej grzebał tak że większość tych plastikowych zaczepów jest wyłamana stąd u mnie łatwy dostęp, ale zdobyłem już podstawkę z innego całą dobrą i kiedyś podejmę sie tego wyzwania) musisz jeszcze odłączyć przewody ze spodu skrzynki i jak już ją wyjmiesz to delikatnie poodczepiać te plastikowe zatrzaski i to już prawie wszystko, póżniej możesz porozdzielać te płytki (każdz ma swój numer, tak że łatwo to złożyć i wyczyścić najlepiej preparatami do czyszczenia styków. Potem wszystko złożyć i zamontować i będzie ok.

Tyle teorii
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 14:23   

No bez przesady, nie pół deski tylko te osłony które są nad pedałami. Głowa na pedały :mrgreen: i tak jak pisał Księgowy odkręcasz cztery śrubki. Odpinasz kostki (tylko pamiętaj gdzie która była) Wyciągasz skrzynkę, bierzesz do domu i bawisz się w puzzle. Mojej żonie bardzo się spodobało czyszczenie i składanie skrzynki, nie może się doczekać kiedy będę wyciągał ją jeszcze raz :mrgreen: . A będę musiał bo nie zabezpieczyłem jej zbyt dobrze i czeka mnie ponowny demontaż.
I tu mam pytanie czym uszczelniacie skrzynki jest jakiś specjalny silikon czy cóś takiego?
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 15:19   

OKI PANOWIE - ODKRECIŁEM 3 SRUBKI - POWIEDZCIE JAKI MACIE PATENT NA TE CZWARTĄ NAJDALEJ I PRAWIE NIE DO DOJSCIE - LEDWO JĄ PALCEM MOGĘ DOTKNĄC A JUZ O KLUCZU TO MOGĘ ZAPOMNIEĆ
JAK SIĘ WKURZE TO NA HAMA WYRWĘ I BEDZI MOCOWANIE TYLKO NA 3 SRUBKI :)
CZY MOZE MUSI BYĆ SPECJALNY KLUCZ CZY CO ????
POMOCY
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 15:42   

Nie pamiętam dokładnie, ale wszystko chyba odkręcałem nasadką. Może w wielorybie jest ciut mniej miejsca. Próbuj ją odkręcić.
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 16:22   

no coz, rozumiem twoj ból... 4 śróbka, nasadka, ale pewnie sie obraca :) wiec pozostaje ci klucz płaski bo niczym nie odjdziesz, kombinerki za duze, chyba. pozostaje kombinowanie, niestety. Przykrecic jest łatwiej... :)

Jak juz wyciagniesz, to dookoła na łaczeniu masz zatrzaski. Oczywiscie wyciagasz wszystkie bezpieczniki i przekaźniki, spisac ułozenie przekaźników i blaszek w skrzynce, bo sie pogubisz. Pozniej zdejmujesz z góry, górną połowke. Oczom twym ukazuja sie balszki. No i bialy ( u mie)plastik. Ten wewnetrzny plastim an na rogach zatrzaski. Odchylasz i zdejmujesz, wartwa po warstwie. Nie pomyl warstw blaszek. Blaszki maja zwoje scieszki w plastiku, wiec nie pomylisz gdzie były, ale lepiej nie mylic warstw, bo wiecej szukania.

Gdzies na 4 - 5 warstwi pewnie pojawi sie zielony nalot... :)

Haj co to pytaj namaila lub gg jestem on line.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 19:07   

NO JAKOŚ POSZŁO - ODKRĘCIŁEM TĘ CZWARTA SRÓBKĘ ALE RĘCE MAM POKALECZONE JAKBYM ZAGNIATAŁ CIASTO Z DRUTU KOLCZASTEGO :(
ALE TU NIE KONIEC - TE WSZYSTKIE WTYCZKI WYCIĄGNĄC TEŻ NIEZŁY PROBLEM - ALE JAKOŚ POSZŁO - POTEM DOBRAŁEM SIĘ DO SETNA SPRAWY - JA OTWIERAM A TAM ZADNYCH DRZEW CZY LIŚCI NIE MA - CSAŁKIEM CZYSTO ALE DLA PEWNOŚCI ROZŁOŻYTŁEM NA CZĘSCI PIERWASZE - WARSTWAMI ALE TYCH BLASZEK NIE ŚCIĄGAM BO POTEM KONBINOWANIA Z UŁOŻENIEM - - TERAZ CZYSZCZE PŁYTKE PO PŁYTCE ( PSIKAM 007 - COŚ JAK WD 40 ) I WYCIERAM NO I SKŁADAM - NIE WIEM CZY TU TKWIŁ JAKIŚ MÓJ PROBLEM ALE ZŁOŻYMY TO ZOBACZYMY - PRZY OKAZJI ZNALAZŁEM CZYBA NIEPODŁĄCZONY IMMOBILAIZER ALE PODOBNO JEST WALNIETY WIEC GO WYMONTUJE - JAK NA RAZIE TO MĘCZARNI PRZY TYM CO NIEMIARA - DRUGI RAZ JUZ SIĘ ZA TO NIE BEDE BRAŁ - DOBRZE USZCZELNIE I BEDZIE GIT..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group