$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - -= Kompendium wiedzy o skrzynce bezpieczników =-
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
-= Kompendium wiedzy o skrzynce bezpieczników =-
Autor Wiadomość
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |1 Sie 2004|, 2004 13:33   

Pisales ze dziala wszystko co powinno dzialac z wlaczonym zaplonem. U mnie jest tak ze bez zaplonu dzialaja el. szyby, szyberdach i regulacja pochylenia tylnej kanapy, podgrzewane fotele ale tylko gdy sa otwarte drzwi od strony kierowcy :roll: Gdy je zamkne to nie dziala do chwili wlaczenia zaplonu. Widzal ktos kiedys takie cuda ? Czy tak byc powinno ? Mnie rowniez pada akumulator gdy nie jezdze dluzej jak 4-5 dni.
 
 
 
Arvin
[Usunięty]

Wysłany: |1 Sie 2004|, 2004 16:58   

Pershing napisał/a:
... U mnie jest tak ze bez zaplonu dzialaja el. szyby, szyberdach i regulacja pochylenia tylnej kanapy, podgrzewane fotele ale tylko gdy sa otwarte drzwi od strony kierowcy :roll: Gdy je zamkne to nie dziala do chwili wlaczenia zaplonu. Widzal ktos kiedys takie cuda ? Czy tak byc powinno ? Mnie rowniez pada akumulator gdy nie jezdze dluzej jak 4-5 dni.


Tak własnie powinno być, że przy otwartych drzwiach kierowcy działają szyby, szebrdach czy też kanapa itp. (jest tak chyba w większości aut), więc tym sie nie przejmuj :lol:

A jeśli chodzi o akumulator to coś za szybko pada... może ma już swoje latka?? no chyba, że jest coś nie tak z inst. elektryczną :(
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |1 Sie 2004|, 2004 17:08   

Dzieki Arvin za rozwianie watpliwosci. Wczesniej mialem Mazde z elektryka i tam bylo z deczka inaczej. Bez zaplonu nie dzialaly szyby ani inne tego typu bajery stad moje pytanie :) A co do akumulatora to pewnie juz sie konczy i trzeba bedzie pomyslec nad kupnem nowego :(
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 22:33   

Pershing - nawet jak akku słaby to nie powinno tak byc - cos ci zżera prąd - zmierzamperomierzem, moze radio np zle podlaczone i wyswietlaz zazy calyt czas albo wogole wcina prad, moze jakies swiatalko w bagazniiku si epali, moze alarm zjada? A co do dzwi kierowcy i elektryki - tak ma byc.

Zbyszek - grubszy problem, cos nakopales moze jakies zwarcie masz? To co ty robisz jak zostawiasz na noc auto kleme zdejmujesz zeby nie chodzilo wszystko?
Na odległośc cie nie ulecze - chyba trzeba ci elektryka, ale jak znam zycie połowa nie bedzie chciala sie dotknąc, druga polowa jak sie dotknie to popsuje wiecej niez naprawi...

Grzanie przelacznikow jest wtedy gdy sie podswietlaja albo idzi eprzez nie jakos prad ( ale raczej to pierwsze ) A sprawdzałeś samą stacyjke? bo jadz dzial bez zaplonu to tak jak by sie zmostkowalo cos w stacyjce. szkoda ze mam daleko do ciebie chetnie bym sobie pogrzebał, niecierpie jak coiś nei działa i nie wiem dlaczego :)
 
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 23:05   

Mnie również dobija coś co nie działa a ja nie wiem o co chodzi :evil: . Wcześniej przy elektryce raczej nic nie bylo robione. Jutro jestem umówiony z następnym elektrykiem (raczej z miłośnikiem elektryki samochodowej), może on coś poradzi.
Wyłączniki grzeją się cały czas jak tylko włączony jest zapłon. Stacyjka była odpięta w pierwszej kolejności - efekt zerowy :( . A co do rozładowywania aku to muszę pamiętać o wyłączaniu nadmuchu, i wówczas jakoś noc przetrzymuje :D .
A z tym otwarciem drzwi kierowcy i wówczas, żeby działały szyby i szyber to u mnie wczeniej chyba tak nie było. A dziś sprawdzałem w golfie i po otwarciu drzwi kierowcy nie działały ani szyby ani szyber.
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 23:10   

golf to nie scorpio, w innych bez stacyjki nie dziala nic, w scorpio owszem, po otwarci dzwoi kierowcy :)
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |5 Sie 2004|, 2004 23:58   

Potwierdzam, u mnie jest dokładnie tak samo.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Sebastian1981
[Usunięty]

Wysłany: |8 Sie 2004|, 2004 08:39   

Witam kolegow.

Zostawilem kilka dni temu swojego posta, lecz jak widze nie ukazal sie na stronie.
Do sedna ... chcialem zapytac czy ktos probowal zabezpieczac jakos skrzynke z bezpiecznikami. W moim poprzednim (swietej pamieci skradzionym) skorpio mialem przyjemnosc ogladac pelna game cudow wywodzacych sie ze skrzyneczki
(dzialajaca bez kluczyka dmuchawa, swiatla, spryskiwacze itp). W obecnym scorpio (przejsciowka 92-94) poki co jest wszystko ok i zastanawiam sie nad zabezpieczeniem tej skrzynki przed zima. Myslalem o jakims silikonie lub substancji podobnej, ktora mozna uszczelnic polaczenie skrzynki z powierzchnia metalowa. Macie na tym tle jakies doswiadczenia?

pozdrawiam
Sebastian
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |9 Sie 2004|, 2004 10:44   

Witam

Zastanawiam się nad jednym jak to jest , że jednym siadają te skrzynki zamakają itp. W moim odpukać wogóle nic się nie dzieje z elektryką czy to ulewa i stoi na deszczu czy to snieg i mróz. Więc to jest ciekawe co może być przyczyną ?????????

Irek
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |9 Sie 2004|, 2004 16:12   

Ano prosta sprawa - jak parkujesz pod drzewkami i nawali Ci liści na podszybie i zatka odpływ to prędzej czy później woda podejdzie pod skrzynkę i zacznie się cyrk.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |9 Sie 2004|, 2004 21:50   

Poprostu skrzynki siadaja w przejściówkach a nie w starych modelach.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |10 Sie 2004|, 2004 16:44   

Bo umiejscowienie tej skrzynki w przejściówce to jest potężna pomyłka. Stara buda ma podwyższenie i dopiero skrzynka a przejściówk aprawie przy samej blaszce.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
sebek
[Usunięty]

Wysłany: |11 Sie 2004|, 2004 11:14   

Witam , mam pytanko odnośnie masy.
A dokładniej to gdzie to ustrojstwo jest? Chciałbym ją sprawdzić, odkręcić , przeczyścić.
z góry dzięki za info.
 
 
hryniak
[Usunięty]

Wysłany: |13 Sie 2004|, 2004 22:15   

Apropo zabezpieczenia skrzyneczki w przejściówce:
ja moją rozbierałem 2 razy, za pierwszym razem w rynienkę dolnej części skrzynki zapodałem slikon ale nie wydawało mi sie to dobrym rozwiązaniem (w miejscu zamków ciężko uszczelnić silikonem) za drugim razem olałem silikon i po złożeniu zalepiłem od zewnątrz klejem na gorąco. Póki co jest ok (robiłem to ok pół roku temu)
Poza tym bardzo istotną moim zdaniem rzeczą jest uszczelnienie połączenia skrzynki z blachą, uszczelka w tym miejscu niestety parcieje a to jest najbardziej narażone na zamoknięcie miejsce. U mnie dokleiłem kawałek gumy. Niemniej jednak i tak przed zimą zamierzam jeszcze raz rozebrać ustrojstwo wyczyścić i uszczelnić. No i ogromnie istotna sprawa - jak najczęściej udrażniać odpływ z podszybia !!!!!
I jeszcze - kosteczek nie da się zamienic miejscami ponieważ każda ma w innym miejscu "felc" (no chyba, że wtyka je jakiś strongman :-) )
A co działających urządzeń przy otwartych drzwiach - w przejściówce niestety tak nie jest :-( .
 
 
hryniak
[Usunięty]

Wysłany: |13 Sie 2004|, 2004 22:36   

uuu ale muka, cosik mi rączka zadrżała :-)
sorki
Ostatnio zmieniony przez hryniak |13 Sie 2004|, 2004 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group