$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - PLAZMA CZY LCD?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAZMA CZY LCD?
Autor Wiadomość
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 14:11   

w artykule do ktorego podalem link wyraznie napisano ze konfigurator pozwala jedynie zorientowac sie w tym mozna wsadzic - nie jest zlotym rozwiazaniem na kazdy problem z wielksocia ekranu, kolejna zasada brzmi ze nigdy przekatna nie jest dosc duza i bardzo latwo przyzwyczajamy sie do wiekszego...

Konfigurator to jedynie pomoc i raczej sugestia ze w takim a takim pomieszczeniu optymalnym wydaje sie byc taka to a taka przekatna - nikt nikomu nie zabroni wstawic 32 calowego TV do pokoju 5x6 metrow z kanapa w przeciwleglym rogu...

[ Dodano: |16 Kwi 2010|, o 14:15 ]
olcha20 napisał/a:

Generalnie sam sens tego konfiguratora to głupota... każdy kupuje taki rozmiar jak mu odpowiada i tyle...


Raczje na jaki go stac

olcha20 napisał/a:

a jak ktoś po tym konfiguratorze - weźmie miarkę zmierzy odległość do kanapy... i nagle KAPAAAAA mam za mały TV buuuu ;( a tak dobrze mi się oglądało - a totalnie źle wybrałem ooo jeezzzuuu itd ;-)
Albo - konfigurator mi doradził, że powinienem kupić TV 50cali... - no śmiech na sali normalnie....


albo i nie- jesli masz 37 a konfigurator podpowiada ze optymalny bylby 100 cali, kupisz 100 cali i stwierdzisz ze wtedy bylo niezle ale teraz jest rewelacyjnie - to bedzie czyjas wina?

Nie mow mi prosze ze nie chcialbys miec 100 cali jesli byloby to mozliwe - ja bym chcial ale mnie nei stac wiec mam 37 i sie ciesze z tego co mam, za 2 lata jak sie zepsuje 37 cali kupie np 50 i bede sie cieszyl jeszcze bardziej...

nigdy nie ma sie dosc mocy pod butem w samochodzie i nigdy nie ma sie TV wystarczjacej przekatnej.
 
 
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 14:47   

pandy napisał/a:
Nie mow mi prosze ze nie chcialbys miec 100 cali
NIE :)

Nie chcę patrzeć na włosy w nosie jak będzie wywiad z Wałęsą czy z kimś tam...

TV musi być kompromisem pomiędzy normalnym oglądaniem wiadomości - a filmami wieczorkiem...

Dla mnie - najlepszy byłby rozmiar zmieniający się :-P - na wieczór do filmu 80 cali - a za dnia 37 :-)

Serio - kumpel w kawalerce wcisnął jakieś 52 bodajże, - siedząc przy stoliku blisko ekranu denerwujące było błądzenie po ekranie jak coś tam pokazywali w TV... Wiecie - efekt tego - ze jest ktoś mały, a za chwilę zbliżenie na twarz która jest wtedy ogromna... mnie to denerwowało....

Jakby to stało w salonie 5x5 metrów - to pewnie byłoby spoko...

Dlatego rozmiar TV trzeba po prostu wg swojej potrzeby dobrać - i basta...
Ostatnio zmieniony przez olcha20 |16 Kwi 2010|, 2010 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 15:01   

Dla 100 cali optymalna odleglosc to ok 6 metrow, obejmiesz wtedy caly ekran i nie bedziesz biegal wzrokiem za pilka.

Zmieniajcy sie rozmiar to pewnie rzutnik zalatwilby bez problemu
 
 
YGH 
Jaco



Auto: Laguna II 1.9dCi, Golf II GTD
Dołączył: 12 Paź 2007
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: |11 Wrz 2010|, 2010 11:28   

taki artykuł nadający się do tego tematu ukazali na WP.PL :one: http://tech.wp.pl/kat,100...ml?ticaid=1addb Wypisane są różnice pomiędzy Plazmą, LCD, a LCD LED itp. jakby to kogo zainteresowało
Ostatnio zmieniony przez YGH |11 Wrz 2010|, 2010 11:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |11 Wrz 2010|, 2010 13:53   

zabraklo w artykule omowienia roznicy miedzy podswietleniem na RGB LED i na tzw bialych LED.
 
 
Gwelezemba 
Megajebutron



Auto: '91 2.0 DOHC EFI Ghia NoLPG i Peugeot 106
Wiek: 43
Dołączył: 07 Sie 2005
Skąd: Skarżysko-Kam
Wysłany: |14 Wrz 2010|, 2010 23:05   

No to ja po wielu testach tych technologii powiem tak:

Wszystko zależy od tego do czego będziesz używał sprzętu
oraz jakim jesteś użytkownikiem

Czyli:
# rzadko oglądasz telewizję, zależy ci na ekonomiczności kup LCD lub LED
# grasz na konsoli to tylko plazma

To tak samo jak z zakupem samochodu, są różni kierowcy, ja chciałem mieć wielki i wygodny samochód więc mam Skorpiona, kumpel chciał ekonomiczne autko do miasta więc ma oszczędnego pierdzikółka i jest równie z niego zadowolony jak ja ze swojego "Smoczyska" inny chce duży ale oszczędny więc zakłada do niego gaz.

Tak samo było z telewizorami, teściu chciał mieć full HD ale i za razem oszczędny 40'' z ładnym obrazem więc kupił LCD. Testowałem na nim konsolę PS3 i niestety mimo że 600Hz i inne bajery to jednak obraz w porównaniu nawet z kineskopem jest opóźniony, coś jak "obraz po pijaku" dlatego kupiłem 50'' Plazmę też full HD i obraz jest jak najbardziej płynny porównując do jego LCD.
Oczywiście jak włączę konsolę i telewizor to robi się ciepło w pokoju ale za to obraz w porównaniu do LCD jest niesamowity.

Więc do zwykłego oglądania telewizji i filmów jak najbardziej wystarczy LCD.
Ja mam konsolę i niestety żaden LCD nie spełniał moich wymagań. Sprawdzałem najróżniejsze i niestety żaden mnie nie zadowolił.

Podsumowując - wszystko zależy od tego czego od telewizora oczekujesz.
_________________
.
. TOS*65KH
.
. :-d :-d Reeety u mnie z dziury w ścianie wyłażą jacyś ludzie ! :-d :-d
 
 
 
--Marcin-- 
603-773-876



Auto: nr.1 '89 2.9 12v ASB Lift Ghia - BLOS
Wiek: 45
Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: |13 Sty 2011|, 2011 13:50   

Fajne dema HD na telewizor

http://www.demo-world.eu/...on-trailers.php


możecie sobie potestować :)

[ Dodano: |13 Sty 2011|, o 13:59 ]
olcha20 napisał/a:
Poważnie mówię... bez tunera cyfrowego - będziesz mega rozczarowany.... a rozczarowanie będzie rosło razem z rozmiarem TV, i bliskością do niego....


wydaje mi się że teraz każdy telewizor lcd posiada tuner cyfrowy, z anteny siatkowej też można odbierać telewizję cyfrową naziemną .. jeśli w danej miejscowości jest nadawana

w W-wie kilka programów można złapać i nieźle widać, a mówiono mi że może być kaszana, czego się obawiałem.
_________________
Było: Malunczini 126p, Sierra Coupe 1,8 CVH
Jest: nr 1 od 10 lat, nr 2-2.9 MSB, nr 3-2.4 MSB, nr 4-2.9 MSB, nr 5-2,3 DOHC 16V >= 4 x V6 + R4 =<
Ostatnio zmieniony przez --Marcin-- |13 Sty 2011|, 2011 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |13 Sty 2011|, 2011 15:37   

--Marcin-- napisał/a:
Fajne dema HD na telewizor

http://www.demo-world.eu/...on-trailers.php


możecie sobie potestować :)


Z tym ze niektore z trailerow sa albo transkodowane albo blednie opisane Samsung Master of glass jest 1080i, podobnie zreszta z innymi trailerami.
 
 
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |13 Sty 2011|, 2011 22:08   

Kurde - nic nie mogę na tej stronce, ani otworzyć, ani zapisać... ;(

javascrpit pisze mi w rogu ekranu a jak daje prawym myszki to tylko kopiuj adres odnośnika mi wyskakuje... OCB ?
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |13 Sty 2011|, 2011 23:43   

olcha20, a masz zainstalowaną i nieblokowaną JAVA ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |14 Sty 2011|, 2011 00:07   

olcha20 napisał/a:
Kurde - nic nie mogę na tej stronce, ani otworzyć, ani zapisać... ;(

javascrpit pisze mi w rogu ekranu a jak daje prawym myszki to tylko kopiuj adres odnośnika mi wyskakuje... OCB ?

java to tam potrzebna do pokazania miniatury - zeby sciagac plik to musisz kliknac na cyferki - zaczynaja sie od 1 do... i ich liczba zalezy do wielkosci filmu. Mozna sciagac jeden link na raz.
 
 
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |14 Sty 2011|, 2011 09:21   

pandy napisał/a:
kliknac na cyferki


Wszędzie klikałem tylko nie tam :D

THX - działa :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group