$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - PLAZMA CZY LCD?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAZMA CZY LCD?
Autor Wiadomość
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 09:57   

Dajta se na luz chłopaki :)

I tak uważam, że lepiej kupić LCD od Plazmy ;) nie przekonacie mnie ;)
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 09:58   

ford2fast napisał/a:

Na razie pisze
pandy napisał/a:
nie rozumiem tylko dlaczego uwazasz ze parametry i dzwiek(muzyka) to dwie rozne rzeczy
sz więc czytam :roll:
Ponieważ to prawda stwierdzona doświadczalnie , a nie Twoje teoretyzowanie :lol:


Wszystkie doswiadczenia jakie znam nie potwierdzaja tego ze dobra teoria jest przeciwstawna dobrej praktyce - zaczynasz wchodzic w obszar wiary a ja religia nawet audiofilska nie mam zamiaru sie zajmowac.

Dzwiek i fizyka sa nierozerwalnie ze soba zwiazane, ignorowanie fizyki swiadczy o ignorancji nie o dobrym guscie - i tak wiem ze argument o czytaniu cyferek to standardowy argument zlotoustych - niestety czesto ich osluchanie nie daje sie zweryfikowac praktycznie co daje im szanse na operowanie arguemntacja zwiazana raczej z wiara niz rzeczywistoscia.

ford2fast napisał/a:

pandy napisał/a:
twierdze ze samochod jest kiepskim miejscem do analitycznego sluchania muzyki - delektowania sie cala masa detali ktore wymagaja okreslonych warunkow odsluchowych

Nie wsłuchuję się w detale , tylko traktuję utwór jako całość , masz jakieś spaczone podejście o słuchaniu muzyki 8)
No ale jeśli słucha się oczami ..... :):


niektorzy widza uszami, inni sluchaja oczami a jeszcze inni uzywaja glowy do myslenia logicznego a nie beblania audiofilska wiara.

ford2fast napisał/a:

pandy napisał/a:
Potem zaczela sie dyskusja ktora kostka jest zlomem a ktora nie a nastepnie doejchalismy do tego ze jest sprzetaudio do samochodu gdzie wsadzaja PCM63 - napisalem ze zwazywszy na dynamike odsluchowa w typowym samochodzie to raczej taki PCM63 nie zabrzmi zanczaco lepiej niz prosty i tanszy przetwornik bo ograniczeniem jest tu przestrzen odsluchowa a nie konstrukcja urzadzenia.

Dla mnie urządzenie do słuchania muzyki może być zbudowane z kupy śmieci , byle jakość dźwięku mnie zadowalała , nie śmierdziało i jako tako wyglądało :-D


A ja oprocz tego co wymieniles lubie wiedziec jeszcze co siedzi w srodku urzadzenia i jak jest ono skonstruowane - wyznaje w zyciu zasade zeby uczyc sie od lepszych od siebie i dobra kostka w dobrej aplikacji dostarcza mi wielu cennych informacji.
Czy mozna zepsuc aplikacje dobrej kostki - bez watpienia tak, magiczne cyferki na kostce nie gwarantuja niczego ale jesli konstrukcja jest poprawna to dobra kostka bedzie lepsza od kiepskiej.


ford2fast napisał/a:

pandy napisał/a:
I jeszcze raz napisze ze z mojego punktu widzenia jest wyrazna i slyszalna roznica miedzy sluchaniem muzyki w samochodzie a np w pokoju bez sasiada ryjacego sciane mlotem.



A powyższe stwierdzenie jest według mnie jedynym prawdziwym zdaniem w całym powyższym wpisie 8)

Ewentualnie może jeszcze to o przydźwięku :)


Dedykuje ci slowa sw Tertuliana:
"Et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est. Et sepultus resurrexit; certum est, quia impossibile est" - przeciwstawiajac praktyke teorii poruszasz sie w tym samym obszarze co on...
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 10:07   

No dobra ,nie wnikam kto ma racje , tylko powiedzcie mi CO TO MA WSPÓLNEGO DO QRnika Z TYTUŁEM TEMATU ????
Wszedłem zeby zdecydować co lepiej kupić, LCD czy plazme a czytam o "wyższości świąt bożego narodzenia nad świętem wielkiej nocy".
Idźta se na na GG,PW albo na inną prywate a nie zaśmiecajcie tematu

A admiralicja patrza i nic nie robi :evil:
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 10:16   

Adam73 napisał/a:
No dobra ,nie wnikam kto ma racje , tylko powiedzcie mi CO TO MA WSPÓLNEGO DO QRnika Z TYTUŁEM TEMATU ????
Wszedłem zeby zdecydować co lepiej kupić, LCD czy plazme a czytam o "wyższości świąt bożego narodzenia nad świętem wielkiej nocy".
Idźta se na na GG,PW albo na inną prywate a nie zaśmiecajcie tematu


A to juz chyba zostalo wyjasnione - kup to co ci sie podoba - plazma ma zalety i ma wady, LCD ma zalety i ma wady, sprawa ktore kupic raczej zalezy od tego co sie chce ogladac i jak.
Jedyne co trzeba pamietac podczas zakupu to to ze TV obecnie kupujesz na 2 - 3 lata i ze tak po ok roku dwoch maks od konca gwarancji - zepsuje sie on a jego naprawa bedzie drozsza niz kupno nowego TV.


Za OT bardzo przepraszam - tak jakos wyszlo po drodze - obiecuje od tego momentu nie polemizowac juz wiecej z f2f

Adam73 napisał/a:

A admiralicja patrza i nic nie robi :evil:


Jeszcze raz przepraszam - obiecuje ze od teraz trzymam sie scisle watku.
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 10:25   

pandy napisał/a:
sprawa ktore kupic raczej zalezy od tego co sie chce ogladac i jak.
no dobra ale co zapakować do blokowiska gdzie bede siedział 1,5-2 m od telewizora ??? Chodzi mi czy przy tej odległości nie bedzie widać pikselozy albo tak jak było tutaj napisane przy plaźmie nie bedzie złudzenia ciągłego pływania obrazu ??
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 10:31   

Adam73 napisał/a:
pandy napisał/a:
sprawa ktore kupic raczej zalezy od tego co sie chce ogladac i jak.
no dobra ale co zapakować do blokowiska gdzie bede siedział 1,5-2 m od telewizora ??? Chodzi mi czy przy tej odległości nie bedzie widać pikselozy albo tak jak było tutaj napisane przy plaźmie nie bedzie złudzenia ciągłego pływania obrazu ??


Generalnie to przy TV 16:9 siedzi sie blizej niz przy starych 4:3 - przeczytaj to i pobaw sie konfiguratorem.

http://lajfmajster.pl/201...-swojego-pokoju

konfigurator

http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 10:38   

pandy, dzięki wielkie .I o to mi chodziło. :-D
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 10:49   

pandy napisał/a:
Wszystkie doswiadczenia jakie znam nie potwierdzaja tego ze dobra teoria jest przeciwstawna dobrej praktyce

Podobni Tobie twierdzili kiedyś , że Ziemia jest płaska :)
Palili na stosie za herezje o tym , że ma kształt kuli :):

pandy napisał/a:
Za OT bardzo przepraszam - tak jakos wyszlo po drodze - obiecuje od tego momentu nie polemizowac juz wiecej z f2f

Z mojej strony również jest to koniec OT i polemiki z pandy w tym wątku :)
_________________
Scorpio forever
 
 
KaZet 


Auto: od IX2010 już bez 1995, 2,5 td, kombi, CMax
Wiek: 63
Dołączył: 08 Kwi 2005
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 11:44   

Adam73 napisał/a:
pandy napisał/a:
sprawa ktore kupic raczej zalezy od tego co sie chce ogladac i jak.
no dobra ale co zapakować do blokowiska gdzie bede siedział 1,5-2 m od telewizora ??? Chodzi mi czy przy tej odległości nie bedzie widać pikselozy albo tak jak było tutaj napisane przy plaźmie nie bedzie złudzenia ciągłego pływania obrazu ??


biorę sygnał HD z tunera sat. i na plaźmie 50" obraz jest jak żyleta.
Siedze ok. 2 - 3m od ekranu i czuję się świetnie.
Z początku po zakupie było dziwnie ale teraz myślę, że większy ekran też by był OK.
Moje spostrzeżenia dotyczą oglądania filmów zarówno tych w jakości HD jak i zwykłych avi.

Do oglądania polskich programów TV w jakości tej co odbieram z satelity to dużego ekranu nie polecam.
Pikseloza niefajna występuje.
_________________
Krzysztof w Ford Focus '2007
było Scorpio '95, 2,5 TD (raczej bez "T") kombi,
jest Focus 2007 1,4 benz, i CMax 2012 1,6 ten mocniejszy
 
 
Adam73 
603-820-181



Auto: Mk2 1992 2.0 DOHC,manual,Ghia lift. + LPG
Wiek: 51
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Zgierz EZG
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 12:00   

KaZet napisał/a:
biorę sygnał HD z tunera sat.
no ja niestety mam zwykłą kablówke osiedlową :(
_________________
Było:
Tarpan 237 -79r.
Dacia1310-86r.
Opel Kadett 1.6D- 89r.
Vw transp.T2 -80r.
Scorpio Mk1 -91r./2.0 DOHC
 
 
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 12:08   

Cytat:
no ja niestety mam zwykłą kablówke osiedlową :(


To nie zmieniaj TV...

Poważnie mówię... bez tunera cyfrowego - będziesz mega rozczarowany.... a rozczarowanie będzie rosło razem z rozmiarem TV, i bliskością do niego....
Ostatnio zmieniony przez olcha20 |16 Kwi 2010|, 2010 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KaZet 


Auto: od IX2010 już bez 1995, 2,5 td, kombi, CMax
Wiek: 63
Dołączył: 08 Kwi 2005
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 12:20   

zmiana TV na płaskacza da mu trochę dodatkowej powierzchni.
_________________
Krzysztof w Ford Focus '2007
było Scorpio '95, 2,5 TD (raczej bez "T") kombi,
jest Focus 2007 1,4 benz, i CMax 2012 1,6 ten mocniejszy
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 12:29   

pandy napisał/a:
konfigurator
dziwne toto, w sensie chyba sie walnęli z opisem tego co sugeruje tenże konfigurator. Mniemam, że to co na górze się wyświetla to sugerowana przekątna ekranu a nie kąty widzenia jak to napisali.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 13:04   

Struna napisał/a:
dziwne
Struna napisał/a:
co sugeruje tenże konfigurator


Generalnie sam sens tego konfiguratora to głupota... każdy kupuje taki rozmiar jak mu odpowiada i tyle...
a jak ktoś po tym konfiguratorze - weźmie miarkę zmierzy odległość do kanapy... i nagle KAPAAAAA mam za mały TV buuuu ;( a tak dobrze mi się oglądało - a totalnie źle wybrałem ooo jeezzzuuu itd ;-)
Albo - konfigurator mi doradził, że powinienem kupić TV 50cali... - no śmiech na sali normalnie....
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |16 Kwi 2010|, 2010 13:08   

jesli to na górze co pokazuje to sugerowana ilość cali to powinienem mieć 100 a mam 42 - no to ładna porażka :) a jednak jestem zadowolony :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group