$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - czy ktoś ma już Zmieniarkę SD USB zamiast fabrycznej zmienia
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy ktoś ma już Zmieniarkę SD USB zamiast fabrycznej zmienia
Autor Wiadomość
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |15 Gru 2009|, 2009 13:18   

dobrze Roman, dobrze - każdy ocenia według siebie. Dla mnie jest ok i jestem zadowolony. Ty wolisz przeskakiwanki CD na dziurach - ok, Twoja wola. Autor pytał o zmieniarkę MP3 więc dostał odpowiedź na jej temat.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |15 Gru 2009|, 2009 17:30   

jak się uda to będzie zmieniarka mp3 ... dosłownie zmieniarka .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |15 Gru 2009|, 2009 17:38   

to chyba zmieniarka płyt CD z plikami MP3 :) Wszystko fajnie, ale to nadal będzie słabe pod kątem wstrząsów, o które na naszych wspaniałych drogach jakoś nietrudno.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |15 Gru 2009|, 2009 17:51   

mam radio z mp3 już któreś z rzędu i problem nie występuje . chyba że wjadę w dziurę aż grzmotnę felgą . ale tylko VDO Dayton mi wtedy przeskoczył . SONY i Kenwood już nawet kopy z buta zaliczyły i nie marudzą . A po zapodaniu książkowego ciśnienia w kołach to nawet ta zarżnięta zmieniarka działała .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |15 Gru 2009|, 2009 20:09   

nowsze sprzęty maja spore bufory, ale jak chcesz z seryjnej zmieniary CD forda to zrobić to pewnie już tak fajnie nie będzie.

Ale tak czy owak powodzenia życzę w realizacji planu.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |15 Gru 2009|, 2009 20:27   

puzle do pomysłu w drodze . jak wypali to można seryjnie przerabiać .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |23 Gru 2009|, 2009 01:12   

gufer-posepny napisał/a:
puzle do pomysłu w drodze . jak wypali to można seryjnie przerabiać .

Jeżeli masz na myśli wykorzystanie interfejsu , o którym wspominałem , to seryjnie nie da rady :)
Ze względów techniczno - finansowych :roll:
_________________
Scorpio forever
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |23 Gru 2009|, 2009 15:47   

mam na myśli o stosowaniu rozwiązania . ja nie mam zamiaru przerabiać .


No i działa . Radio Ford 7000 + konwerter + zmieniara sony CD/MP3 śmiga jak szalone . Zmieniarka łyka CD , CDR CDRW . I wszelkie mieszanki Audio cd i mp3 . Dodatkowo pamięć antywstrząsowa . Największa obawa to co się stanie jak wrzucę płytę z mp3 i katalogami . Jak radio zrozumie 5 utwór w 3 katalogu tak dla przykładu . Na szczęście urządzenie całą płytę numeruje zatem ten utwór dostaje swój numer 35 wynikający z kolejności katalog i nr w katalogu . Jedyny limit to 99 plików na płytę . Zaleca się stosowanie krótkich nazw katalogów i utworów . Można zatem 6 cd wypchanych utworami zapodać . Zmieniarka CDX-T70MX

Pozostaje ułożenie kabli w aucie i przerobienie stelaża bo otworki nie pasują . Podziękowania dla wiadomo kogo za pomysł .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
Ostatnio zmieniony przez gufer-posepny |25 Gru 2009|, 2009 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |19 Lut 2010|, 2010 17:46   

Mysza napisał/a:
gufer-posepny napisał/a:
mp3 mp3 nie równe w brzmieniu
a nawet najlepsze bedzie gorsze od CD ;) i nie mowie o samplingu (suchych bpsach i kHzach), tylko o jitterze, ale co tam - nie kazdy zlotouchy jest.


Nie obraz sie ale MP3 jest wolne od jittera - jitter jako taki powstaje podczas czytania strumienia bitowego z plyty CD a pozniej podczas odgrywania (jitter zegara- potocznie "kwarcu")

[ Dodano: |19 Lut 2010|, o 17:53 ]
pokrak napisał/a:
Czołem,

jak w temacie, ktoś z Was tego używa? Potrzebne opinie i uwagi.



Zakupilem taka zmieniarke jakis czas temu - ma kilka wad:

potrafi sie zawiesic na niektorych MP3 (trzeba "przeskoczyc" utwor), czasem ma klopot przy przelaczaniu pomeidzy utworami (potrafi lekko "pierdnac"), dziwne startowanie zmieniarki (czasem gubi ostatnio sluchany kawalek i zaczyna od innej "plyty" albo innego utworu).

Ma tez kilka zalet z ktorych najwieksza jest bezproblemowosc w zakresie obslugi.

Co do jakosci dzwieku - jest i tyle - samochod to nie jest dobre miejsce do sluchania muzyki nawet Scorpio - po prostu.

Jesli ci padla zmieniarka albo jej nie masz, nie wystarcza ci radio, magnetofon tez zaczyna szwankowac i nie chcesz niczego ryc w instalcji i chcesz zachowac orginalne radyjko i joystick przy kierownicy to moim zdaniem jest to niezle rozwiazanie jakkolwiek powinno byc troche tansze - powiedzmy w granicach 200 - 250zl - gdyby tyle kosztowalo powiedzialbym ze rewelacja.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |19 Lut 2010|, 2010 17:53   

no ale za to jaki guru był jak kilka tekstów "mądrze brzmiących" użył :D

[ Dodano: Pią 19 Lut, 2010 ]
pandy napisał/a:
potrafi sie zawiesic na niektorych MP3 (trzeba "przeskoczyc" utwor), czasem ma klopot przy przelaczaniu pomeidzy utworami (potrafi lekko "pierdnac"), dziwne startowanie zmieniarki (czasem gubi ostatnio sluchany kawalek i zaczyna od innej "plyty" albo innego utworu).
jaką masz ? bo u mnie takie rzeczy się nie zdarzają.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |19 Lut 2010|, 2010 18:02   

ford2fast napisał/a:

Tylko gdy jedzie się szybko :roll:
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :)


Hmmm - czy o czyms nie wiem? jaka masz realna dynamike w Scorpio? 30dB? 40dB?
Bez jakiegos dodatkowego aktywnego systemu redukcji zaklocen nie dojdziesz do punktu w ktorym bedziesz mogl odroznic w Scorpio CD od poprawnie skompresowanej MP3 (o czyms lepszym nawet nie mowie bo nie ma potrzeby)

ford2fast napisał/a:

Struna napisał/a:
Dasz sobie 192 czy więcej kb/s to będziesz miał jak z CD.

Na marnym sprzęcie i na kacu gigancie owszem :):


Przy poprawnym skompresowaniu MP3 (VBR) srednio 200 - 220kbps wystarczy by dla wiekszosci ludzi i wiekszosci rodzajow muzyki MP3 bylo transparetne (i to zakladam optymalne warunki odsluchowe)

Struna napisał/a:

[ Dodano: Pią 19 Lut, 2010 ]
pandy napisał/a:
potrafi sie zawiesic na niektorych MP3 (trzeba "przeskoczyc" utwor), czasem ma klopot przy przelaczaniu pomeidzy utworami (potrafi lekko "pierdnac"), dziwne startowanie zmieniarki (czasem gubi ostatnio sluchany kawalek i zaczyna od innej "plyty" albo innego utworu).
jaką masz ? bo u mnie takie rzeczy się nie zdarzają.


Chyba te ktora polecales - musialbym sprawdzic ale one wszystkie na jedno kopyto z tego co pamietam (funkcje i mozliwosci) - w kazdym razie dzieje mi sie tak bardzo czesto ze slucham np CD5, utwor 56 i jak wylacze zaplon oraz wlacze dosc szybko radio to jest ok ale po godzinie juz sie gubi i zaczyna grac np od CD5 ale utwor 50, czasem potrafi sie zupelnie pogubic i robi rescan i zaczyna od CD1 utwor 01. Zawiesza mi sie na 2 MP3 (przygotowane specjalnie do radia wiec dosc konserwatywny VBR i nie ma w srodku tagow - wycialem wszystko co mogloby przeszkadzac i co i tak nie jest wyswietlane ze wzgledu na ograniczenia samego radia), pierdniecia - zdarza mi sie w kilku utworach ktore maja dlugie okresy ciszy ze przelaczenie pomiedzy jednym a drugim jest z takim krociutkim pierdnieciem - jak mowie jednak w warunkach drogowych sa to rzeczy do przelkniecia jakkolwiek byloby je latwiej przelknac gdyby cena byla nizsza - no ale kupione, zalozone w schowku pasazera, dziala - nie narzekam zanadto (narzkema na ograniczenia radia - za mala ilosc katalogow czyli wirtualnych plytek - 10 byloby ok)
Ostatnio zmieniony przez pandy |19 Lut 2010|, 2010 18:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |19 Lut 2010|, 2010 18:10   

jak wchodziły CD to wszyscy jojczeli że łooooo to spłaszcza dźwięk, nie ma to jak vinyl i wogóle :) teraz to samo między mp3 a CD :) nagle teraz CD jest git a mp3 be :)

[ Dodano: Pią 19 Lut, 2010 ]
u mnie nie gubi płytki, ale faktycznie czasem potrafi po włączeniu zagrać nie kawałek ostatnio słuchany a jakby ze dwa wcześniej. To zauważyłem ma związek z tym jak wyłączysz radio. Jak z guziora to się nie zdarza, a jak stacyjką to wtedy czasem ( choć bardzo rzadko ) tak miewa. Na 2 Gb muzy nie czyta mi jednego kawałka, znaczy czyta, zlicza czas ale nie ma dźwięku. Niemniej na kompie też ten kawałek coś kitrasi więc się nie dziwię :) A tak to święty spokój, muzy od groma. Szkoda że tagów nie czyta.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |19 Lut 2010|, 2010 18:26   

Struna napisał/a:
jak wchodziły CD to wszyscy jojczeli że łooooo to spłaszcza dźwięk, nie ma to jak vinyl i wogóle :) teraz to samo między mp3 a CD :) nagle teraz CD jest git a mp3 be :)


MP3 ma wady, nawet potezne i te wady slychac (ja przynajmniej slysze) jakkolwiek mozna te wady zmniejszyc (mysle glownie o tzw pre-echo w systemach stosujacych DCT czyli tez MP3) a sprawa miedzy CD a winylem jest prosta - plyty CD nagrane do ok 1990 mogly byc rzeczywiscie gorsze brzmieniowo niz winyl - od ok 1990 po wprowadzeniu do masteringu ditheringu a pozniej nowoczesnych sytemow noiseshapingu winyl przestal liczyc sie jako referencyjne zrodlo dzwieku (po 20 odtworzeniach winyl sie niszczy - jesli uzywa sie specjalnych igiel do szczegolnie wiernego odtwarzania to nawet szybciej - owszem sa tacy co odtwarzaja winyle na mokro albo tacy ktorzy uzywaja wiazki laserowej ale to jednostkowe przypadki - z kazdym odtworzeniem winyl ulega degradacji - technologia CD od poczatku lat 90 ubieglego wieku po prostu przeskoczyla winyl a dopracowanie pewnych innych elementow systemu CD w polowie lat 90 uczynilo z tego naprawde bardzo dobre zrodlo - tylko po co to wszystko jak w tej chwili niemal kazda muzyka miksowana jest w studio tak by byla dobrze slyszalna na ipodach po skompresowaniu - kopanie w karton i dynamika rzedu 30dB - za to dobrze to slychac na sluchawkach w tramwaju czy podczas porannego joggingu ;) )
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |19 Lut 2010|, 2010 18:44   

Mi cd-mp3 zmieniara ładnie śmiga ( i lata po bagażniku na razie ) . te opisy mogły by być na wyświetlaczu ale w sumie to nie patrzę na to tylko macham manetką .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |19 Lut 2010|, 2010 23:11   

pandy napisał/a:
po co to wszystko jak w tej chwili niemal kazda muzyka miksowana jest w studio tak by byla dobrze slyszalna na ipodach

i święte słowa. możemy się podniecać czarną płytą ale to raczej podróż sentymentalna. pokażcie mi studio nagraniowe, które nie używa cyfrowego sprzętu. jeżeli źródło jest 0/1 to nie ma się co łudzić, że nagle magicznym sposobem analog wymyśli i zagra, co ma być pośrodku.
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group