$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Szarpie przy odpalaniu
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szarpie przy odpalaniu
Autor Wiadomość
Kriser
[Usunięty]

Wysłany: |25 Paź 2009|, 2009 11:43   Szarpie przy odpalaniu

Witam wszystkich ,mam taki problem z moim VM-em .Kiedy go z rana odpalam trzeba długo kręcić,jak już załapie to szarpie przez jakiś czas potem duża chmura białego dymu i silnik zaczyna pracować normalnie (mruczy jak duży kotek).Na ciepłym jest to samo tylko w przyspieszonym tempie tzn. każdy z etapów trwa dużo krócej i chmurka jest mniejsza.
Jeszcze jedno nie piszcie że było o tym gdzieś, kiedyś na forum i wystarczy poszukać, próbowałem ale nie znalazłem.
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |25 Paź 2009|, 2009 13:16   

Jak tam swiece?Jaka kompresja w silniku?Stalo sie nagle,czy postepowalo?
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
Jajcuś
[Usunięty]

Wysłany: |25 Paź 2009|, 2009 14:52   

Stawiam na świece żarowe, też mam ten sam problem.

Idę zaraz sprawdzić świece, skoro mi przypomnieliście.
 
 
Kriser
[Usunięty]

Wysłany: |25 Paź 2009|, 2009 16:45   

Świeczki wymieniałem w zeszłym tygodniu (ta z 4-tego gara była w ropie),a co do kompresji to nie wiem muszę pojechać gdzieś sprawdzić.To nie stało się nagle,było juz wcześniej tylko nie tak odczuwalne i tylko na zimnym silniku.Gdzieś czytałem,że to może być czujnik temperatury płynu walnięty ten zielony co do kompa idzie, ale jak go odłączyłem to się grzanie świec nie wyłączało to chyba dobry jest. :/
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |25 Paź 2009|, 2009 17:24   

to,ze wymieniales nie swiadczy,ze sprawdzone.Bywa,ze juz nowe sa skopane,albo po paru dniach klekaja.Ja bym jednak radzil sprawdzic kompresje.Ten bialy dym swiadczy o zbyt niskiej temperaturze do wystapienia zaplonu,a ta jak wiadomo powstaje od sprezania.
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
Kriser
[Usunięty]

Wysłany: |25 Paź 2009|, 2009 17:50   

Każdą świecę sprawdzałem przed włożeniem, ale chyba pojadę sprawdzić kompresję .Jajcuś daj znać czy u Ciebie pomogła wymiana świec.
 
 
adamf 



Auto: ford scorpio 2,5TD
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Mar 2007
Skąd: Lubaczów
Wysłany: |25 Paź 2009|, 2009 20:06   

witam podobne objawy są przy nieszczelnym układzie paliwowym -zapowietrzenie się .Zmień przewody na wtryskiwaczach te gumowe ,pompka reczna jest pierońsko fałszywa ,podgrzewacz paliwa najlepiej go pominąć ,podociskaj wszystkie kapturki na świecach powodzenia adamf,,,,,,,,,,,,.
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |25 Paź 2009|, 2009 21:13   

objawy sa podobne,ale nie takie same.Przy zapowietrzajacym sie ukladzie konsekwencja odpowietrzania przez dlugie krecenie rozrusznikiem jest czarne dymienie po rozruchu.Jest to powodowane dostarczeniem do cylindrow duzej ilosci paliwa,ale pod zbyt malym cisnieniem(skutek obecnosci powietrza ktore jest scisliwe)wiec niezdolnego do zapalenia sie w momencie wtrysku.podczas samoczynnego odpowietrzania w koncu nastepuje zaplon,ktory zapala cale paliwo obecne juz w cylindrach -stad czarny,a nie bialy dym.Kto nie wierzy niech pokapie ropa na rozgrzany kolektor wydechowy i podziwia ilosc bialego dymu kiedy ropa jest na skraju zaplonu,ale jednak nie zapali sie .Powodem jest zbyt mala temperatura.
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
magmart
[Usunięty]

Wysłany: |29 Lis 2009|, 2009 16:26   

hmm. mam bardzo podobny problem. Z rana bardzo ciezko odpala, kupa bialego dymu. Potem pali na dotyk. Wężyk główny paliwowy zmieniłem, przy pompie wstawiłem zawór jednokierunkowy, coby paliwo sie nie cofało. Niestety nie pomogło. Paliwo jest w wężyku a palić rano nie chce. Świece żarowe wymienionw wszystkie. Na odpalonym już silniku odłączałem wtyczke od czujnika temperatury i słychać różnicę w pracy silnika więc chyba działa.

[ Dodano: |29 Lis 2009|, o 16:36 ]
hmm. mam bardzo podobny problem. Z rana bardzo ciezko odpala, kupa bialego dymu. Potem pali na dotyk. Wężyk główny paliwowy zmieniłem, przy pompie wstawiłem zawór jednokierunkowy, coby paliwo sie nie cofało. Niestety nie pomogło. Paliwo jest w wężyku a palić rano nie chce. Świece żarowe wymienione wszystkie. Na odpalonym już silniku odłączałem wtyczke od czujnika temperatury i słychać różnicę w pracy silnika więc chyba działa. Przed chwilą sprawdzałem, 5 godzin temu był odpalony i zaskoczył bez problemu. Dziać się zaczeło od 2 tygodni, najpierw coraz dłużej trzeba było kręcić, teraz samostart trzeba zapodać.
 
 
Sobas
[Usunięty]

Wysłany: |29 Lis 2009|, 2009 18:16   

Proponuje jeszcze oprócz świec sprawdzić fajki ,które nakłada się na świecie... troche mi one nerwów zepsuły....
 
 
magmart
[Usunięty]

Wysłany: |29 Lis 2009|, 2009 20:21   

Fajki?
 
 
magmart
[Usunięty]

Wysłany: |29 Lis 2009|, 2009 21:28   

Teraz po 5 godzinach i już nie chciał odpalić.
Czyli raczej usterka związana z temperaturą niż z czasem. Co wyklucza chyba zapowietrzanie.
Czy zimny silnik powinien odpalić z odłączonym czujnikiem temperatury lub wtryskiem sterującym?
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |30 Lis 2009|, 2009 21:47   

tak
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
magmart
[Usunięty]

Wysłany: |4 Gru 2009|, 2009 20:47   

No i wyszło na Wasze. 4 nowe świece były uwalone, raz musiały się odezwać i ducha oddały. A już pół kapitalki silnika zrobiłem haha. Niby nie zaszkodzi ale można było później wydać kase na przewody, filtry i zaworek jednokierunkowy.
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |4 Gru 2009|, 2009 20:55   

:607:
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group