$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - szybka porada dot. lapka
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szybka porada dot. lapka
Autor Wiadomość
Zysio 
LKR 55077



Auto: '06 Citroen C8 2.0 HDi 136KM
Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |30 Paź 2009|, 2009 11:09   

Dokładnie - kryterium 100% cena i cześć

Speedo napisał/a:
tak samo jest ze wszystkim np z lataniem dziur w drodze


a z budowaniem dróg, żeby potem dziury były do łatania - to nie? :)
_________________
Tomek (Żysio)
------------
Jest:
'06 Citroen C8 2.0 HDi
Było:
'03 Yamaha TDM 900
'99 W210 E430
'05 Volvo V70 2.4 D5
'88 2.9 V6 Ghia + LPG
 
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |30 Paź 2009|, 2009 18:02   

o dziwo jeden przetarg wtopiłem . dałem najtańszą ofertę a wygrała .... najdroższa heh . acery w firmie popadały szybko . ostał się ino mój . i działa .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 00:11   

moze z publicznymi tak jest ale juz np postepowanie przetargowe w niektorych duzych firmach budzi moj szacunek - owszem liczy sie cena ale byle partacz nie moze podejsc do przetargu
firmy sie zabezpieczaja i chocby ostatni przykład jaki znam - znana w polsce duza firma z branzy elektrycznej chce wystarowac w siostrzanej branzy jaka jest telekomuniakcja i co ? lipa zeby przystapic do przetargu musi sie wykazac 1. sprzetem 2. ludzmi z uprawnieniami 3. referencjami 4. miec juz specyzowany harmonogram prac łącznie z okresleniem jakie brygady gdzie w jakim czasie bedą robiły a oprocz tego spelnic inne standardowe wymogi do przetargów

od razu widac ze inwestor dba o to zeby było solidnie na czas i jak najtaniej
co prawda pewnie jakis pan ziutek by im to taniej zrobił ale wątpię czy na czas i czy solidnie :)
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 13:20   

Waski napisał/a:
3. referencjami
- miałem kontakt z podobnym przypadkiem swego czasu , gdy to wykorzystano do ustawienia przetargu - ogłoszono przetarg, do którego mogły tylko dwie firmy stanąć. tak się złożyło, że jedna z nich właśnie była przejmowana i tak naprawdę powstała zupełnie nowa firma. no i nie było w związku z tym historii firmy ... a punkt ten był wpisany z pełną premedytacją ...
_________________
nigdy nie mów nigdy
 
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 15:07   

Speedo napisał/a:
na to ze wybuduja to za 30, podwykonawcom sie nie zaplaci i frytka
- kiedyś to było jeszcze ciekawiej - główny płaci swojemu zaufanemu podwykonawcy, ten nie płacił już tym prawdziwym podwykonawcą, zaufany podwykonawca ogłaszał upadłość, a na jego miejsce powstawała innna firma z lekko zmieniona nazwą. teraz dawno o czymś takim nie słyszałem, ale kiedyś to było notoryczne.

a żeby wszystko było ok, to głowny miał z zaufanym tak podpisaną umowę, że nie było wskazanej kwoty bezpośredniej, albo była w walucie, albo zakres nie określony - i zawsze bankructwo nie było zamierzone ... a głowny miał czyste papiery do kolejnych przetargów ....
_________________
nigdy nie mów nigdy
Ostatnio zmieniony przez bingo |31 Paź 2009|, 2009 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 17:09   

Jw nie ma w Polsce czegos takiego jak uczciwosc i zdrowa konkurencja w przetargach .. :690: ..licza sie po pierwsze- znajomosci ...po drugie -znajomosci..i tak w nieskonczonsc :690: :690:
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 17:21   

nie znajomości, tylko kasa
_________________
nigdy nie mów nigdy
 
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 18:14   

moze nieprecyzyjnie i nie dokonczylem ..kasa jest wynikiem tych znajomosci..mozesz miec kase i dobre checi a nic nie zdzialasz bez odpowiednich dojsc ..a tego nie uzyskasz przez rok czy tam dwa..dochodzi sie do tego latami ..stryj jest dyrektorem ds inwestycji w bardzo ..bardzo duzej firmie ..i widze co sie dzieje ..sam nieraz startowalem w przetargu i cenowo bylo ok..a i tak nici z tego wyszly ..prosilem go kiedys o naswietlenie tego problemu ..i wytlumaczyl mi to doglebnie :690: pytanie zasadnicze ..kogo ty znasz -a kto zna ciebie?

[ Dodano: |31 Paź 2009|, o 18:22 ]
Speedo.. jest najblizej prawdy :690:
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 18:38   

Kilkanaście lat prowadziłem firmę i startowałem w przetargach.
Bez kontaktów i znajomości to se można...
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 19:39   

sranie w banie - wiecie co to są przetargi w formie aukcji ?
wiekszosc powaznych przetargów tak juz sie robi w polsce
do tego trzeba złozyc oferty wczesniej z kosztorysami które sa sprawdzane pod róznymi kątami :)

Speedo tak jak piszesz pewnie tez jest ale ja mówie o tych przetargach z którymi ja mam do czynienia

owszem mozna ustawic tak wymagania dla oferentów ze ustawi to przetarg tylko ze to juz przstaje lezec w interesach firm chyba ze są na maxa skorumpowane ale to na ogol spolki skarbu albo budzet

oczywiscie nie komentuje tego ze jak nie ma znajomosci to ciezko bedzie w ogole sie wbic z ofertą :)
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 20:02   

moze to sie zmienia(osobiscie w to nie wierze) ..ale 4 lata wstecz..to dzwonimy do "zohy"- siemano , potrzebuje to wygrac... ok ..pisze takie a takie bzdury ..a pozniej strzeli sie pare aneksikow i dogadamy sie.. :690: :690: i wcale nie musi to byc ze strata dla firmy..i retorycznie -dlaczego wpadaja plotki??? dlaczego ci decydenci tworza zamknieta enklawe, do ktorej nikt z zewnatrz nie ma dostepu??
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 20:12   

Najfajniejsze są przetargi w mojej branży... jak człowiek weźmie w łapy specyfikację sprzętu, to od razu wiadomo pod jaką firmę jest robiony :)
A odbywa się to tak - telefon do "Kazia", właściciela firmy komputerowej :
- Kaziu, tutaj Edek z Fabryki Kołder Bezpuchowych, potrzebujemy 300 komputerków na cito, przygotuj mi jakąś fajną konfigurację do specyfikacji, OK ?

:))
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 20:17   

Adaś ja mówie o "budowlance" bo z innymi nie miałem nigdy do czynienia
chociaz i w Twojej branży znam firmę która ostatnio kupowała kilkadziesiat sztuk i co dziwne decydowali o wyborze fachowcy a nie księgowi :-) ale to taka mała firemka - moze dlatego
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |31 Paź 2009|, 2009 20:25   

i tu pies pogrzebany :690: mala firma -male pieniadze lub/i male zobowiazania :690:
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |1 Lis 2009|, 2009 11:36   

ja to pamietam taka sytuacje.

pewna firma rozbudowala sobie zaklad i chciala miec zrobiona tam siec, no wiec zaprzyjazniona firma zrobila oferte. ale za to mialo cos wspolnego z jakims dofinansowaniem to musieli zrobic przetarg wiec oglosili przetarg i ta firma zlozyla papiery.
no ale pojawili sie tez inni i dali lepsza cene.

no i zadzwonil szef tego zakladu do szefa tej znajomej firmy i powiedzial, sluchaj mamy taka i taka oferte jak chcecie wygrac to musicie zmienic kosztorys i zejsc chociaz pare tys ponizej tej kwoty.
no i za chwile byl juz nowy kosztorys gdzie znajoma firma okazala sie najtansza i oczywiscie wygrala :-d
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group