$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - ścinanie oponek tylnych od wewnątrz
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ścinanie oponek tylnych od wewnątrz
Autor Wiadomość
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Kwi 2005|, 2005 14:33   

no tak - zawieszka z założenia w negatywie nie ma prawa ciąć - super :) ma prawo a nawet obowiązek - oczywiście jak zdrowa zawieszka to jest to minimalne i może prawie niezauważalne - ale nadal jest.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |6 Kwi 2005|, 2005 17:56   

no, ale np. styl jazdy tez ma duzo do ścinania opon. Bardzo szybkie zbieranie zakretów też powoduje ich ścinanie, nieznaczne, ale na przebiegu kilkudziesięciu tyś km, widoczne. Inna sprawa to nasze drogi, kiedy jedziesz to w zasadzie przy mojej szerokości opon pracują tylko krawedzie, bo one opieraja się na koleinach. Ale z racji częstych jazd po trasie to nie chcę innych węższych opon. te mi pasują. :mrgreen:
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Kwi 2005|, 2005 20:16   

hehe - dlategu u mnie tnie - raz że sprężynki na tyle kiepskie - dwa - no ślizga się człowiek czasami :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |6 Kwi 2005|, 2005 20:39   

Mi tez niestety tnie ale to jak widze praktycznie standard. Wlasnie bede na dniach zmienial oponki na tyle oczywiscie :) Troche bola mnie te 16-tki. Zdarza sie tez poslizgac ale na razie tylko tam gdzie lezy zwirek albo gdzies na piachu. Czasami zdarza sie przypadkowo ruszyc z piskiem. Raz co mnie zadziwilo na szybko wciskalem sie z podporzadkowanej i poszedl malym driftem na drugim biegu :) Ale niestety dzisiaj mnie zmartwila jedna rzecz... dostalem baty s seicento :( Oj k**** to boli... moze byl 1.1 ?? Nie wiem ale cholera wiem jedno. Nie regulowalem jescio silnika i instalacji gazowej. Wydaje mi sie ze jest wyregulowana na tryb zmulony czyli ekonomiczny w koncu taksiarz mial go przede mna. Ja sprobowalem sie karnac na benzynce to myslalem ze sie zabije :)

cenzura...marcin :wink:
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Kwi 2005|, 2005 20:54   

no tak to już jest na zwykłych instalkach - zamiast fabrycznych kucyków masz o wieeele wiele mniej. mój pewnie ze 150 jak ma 100 na gazie to wszystko - ale już niebawem BLOS będzie i ma być tyle samo co na benie :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Kruk11
[Usunięty]

Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 01:50   

1. Nie wiem czy to kogoś interesuje ale widziałem i omegę B ze ściętymi od środka oponami :)

2. A czy zmniejszenie lub zwiększenie ciśnienia w oponach może spowodować ścinanie mniejsze niż standardowo.

3. Jak są już ściachane od środka to się przekłada prawe na lewe i vice versa i jest git :D

4. Właściciel miazgi przesiadający się na skorupiaka pozdrawia w pierwszym poście.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 06:44   

mi w sierrce opony topily sie od srodka przy paleniu gumy a pozatym jak padaly lozyska to juz bylo calkiem ciekawie. taki negatyw ze ho hoooooooooo :lol:
pozdrawiam
maciek
p.s. w scorpio po zimie tez lekko zniknely od srodka. moje typy tak maja :wink:
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 08:44   

Kruk rozpisz sie cos jakos co tam zakupiles cikawego ?? Wczesniej byles moze w Mazdaspeed ??

A co do oponek to chcialbym uslyszec Wasze zdanie. Mam dwie oponki na tyle takie lyse jak moja glowa (kto mnie widzial ten wie hehe :)) . Mam za to w piwnicy 2 opoonki z zajebistym bieznikiem tylko... sa rozne. Znaczy rozmair ten sam tylko producenci (i rzezba bieznika) rozni. Czy lepiej jest jechac na lysych czy na roznych ale dobrych ?? Moze ktos ma doswiadczenia z wrazen z jazdy na roznych oponkach na jednej osi ??
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 09:01   

wg przepisów na jednej osi muszą być te same opony, bierznik itp musi być taki sam
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 09:18   

Wiem Marcin. Ja kodeks znam :) I szczerze mowiac mam go gdzies :) Chodzi mi tylko o fakt zachowywania sie samochodu. Byc moze ktos juz tak smigal i cos powie na ten temat.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 10:50   

Na suchym bedzie OK ale jak wjedziesz na nawierzchnie o slabszej przyczepnosci to moga dziac sie cuda...
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 14:31   

tak jak napisal pershing, na suchej prostej nie poczujesz ( jesli to bedzie tył oczywiscie , na przodzie ebdzie sciagało kierownice) na mokrym i w zakrecie moga dziec sie cuda :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 16:06   

no policja raczej nie sprawdza. musi byc upierdliwy,zeby na to wpadl. jak jest lysa to zauwazy. firmy i kszaltu bieznika raczej nie zapamieta. ja kiedys wozilem 1 lysa w bagazniku, jeszcze bez powietrza, zeby sie tlumaczyc ze wlasnie zmienilem i nie zdazylem kupic nowych,. nie trwalo to dlugo ale sie udalo. 2 tej samej firmy byla zalozona.
pozdrawiam
maciek
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |8 Kwi 2005|, 2005 18:12   

Witam
A moja scorupka mam juz 20lat i oponki ladnie sie wycieraja bez nierownosci... to chyba kwestia zawieszenia z tylu.. zrobcie sprezynki i gumy na wahaczach zadbajcie o lozyska i powinno byc cacy bo mi ze kola w negatywie to bieznik rowny.. a driftowac tez sie zdaza..:P:)
pozdro
 
 
Kruk11
[Usunięty]

Wysłany: |9 Kwi 2005|, 2005 00:02   

Matth, a jakie masz gumy i jakie ciśnienie w nich?

Monter, wiele zakładów oponiarskich sprzedaje używki przywiezione z zachodu lub po samochodach firmowych, w których nie żałują na to kasy, zadzwoń i spytaj się czy mają jeden albo drugi typ i może wymienią ci jedną np za niewielką dopłatą.
W ogóle takie opony są dość tanie - a dobre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group