$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Czy można zgrać z dekodera filmy?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można zgrać z dekodera filmy?
Autor Wiadomość
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |17 Wrz 2010|, 2010 23:24   

A odczep ty się, pandy napisał bardzo dobry i zrozumiały tekst, a że niekoniecznie na temat... ;)

W temacie, to kolega z pracy dzisiaj miał odebrać jakiś magiczny splitter HDMI który wpina się miedzy urządzenia HD, a on replikuje "mastera", i daje dostęp do strumienia "na jego konto" na trzecim wyjściu HDMI, plus bonusowo jak już złapie kodowanie, to podtrzymuje po odłączeniu oryginalnego urzadzenia. Czyli jakby przełamanie HDCP w praktyce, za jakieś 300 zyka. A co najśmieszniejsze, kolo kupuje to nie żeby piracić, tylko żeby ogarnąć się z playerem, TV i audio, bo nijak nie może tego poustawiać (player z TV nie dogadują się o fonię 5.1 i ampli może się cmoknąć, bo idzie 2.0, no a jak przekonać player żeby dał 5.1, to obraża się TV czy cośtam cośtam - a miało być tak różowo, full cyfra audio i fonia w jednym i raj na ziemi).
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |18 Wrz 2010|, 2010 01:56   

to chyba już trzeba nie mieć chyba innych problemów w życiu żeby mieć takie :D :) :P
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |18 Wrz 2010|, 2010 05:01   

Tomek Z napisał/a:
Fajne filmy sobie nagrałem ale jak je wyszarpać na kompa. Dekoder ma wyjścia: RF out, Digital audio out (chyba nazywa się coaxial), USB 2.0, jedno na chiche i dwa euro.
Na usb już próbowałem i komp nie widzi tego dysku. Czy macie jakieś pomysły??.

Ściągnąć z np. rapidshare.com , hotfile.com itd
Każdy inny pomysł jest zwyczajnie jajcarski :)
_________________
Scorpio forever
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 17:49   

Adam_2000 napisał/a:
Sorry pandy, ale mam wrażenie, że sam nie rozumiesz tego co piszesz. I to nie dotyczy tylko tego tematu ;)
Wiem, wiem... wielkiego fachowca poznaje się po tym, że używa bardzo dużej ilości fachowych skrótów w połączeniu z bełkotem (czyt.: żargonem).
Zanim więc klikniesz <wyślij>, to przeczytaj kilka razy to, co napisałeś.
Coś mi mówi, że płodzisz te posty po kilku dobrych głębszych ;)


konkrety please bez damskiego podsrywania

[ Dodano: |19 Wrz 2010|, o 17:58 ]
Boni napisał/a:
A odczep ty się, pandy napisał bardzo dobry i zrozumiały tekst, a że niekoniecznie na temat... ;)


alez dokladnie w temacie - popros Adam_2000 zeby dal ci datasheety do Sil9011 wraz z plikiem *.ksv to sobie zmajstrujesz odbiornik HDMI na kolanie i podepnij to do jakiegos mostka PCIex z malym FPGA po drodze... - to mniej wiecej uzytecznosc klucza ujawnionego przez zyczliwa dusze.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 19:41   

pandy napisał/a:

Boni napisał/a:
A odczep ty się, pandy napisał bardzo dobry i zrozumiały tekst, a że niekoniecznie na temat... ;)


alez dokladnie w temacie - popros Adam_2000 zeby dal ci datasheety do Sil9011 wraz z plikiem *.ksv to sobie zmajstrujesz odbiornik HDMI na kolanie i podepnij to do jakiegos mostka PCIex z malym FPGA po drodze... - to mniej wiecej uzytecznosc klucza ujawnionego przez zyczliwa dusze.


Nadal uważasz to za dobrą odpowiedź w temacie "Czy można zgrać z dekodera filmy?" zadanym na forum FST? Bo nawet na elektrodzie to nie wiem czy byłaby dobra i jasna odpowiedź :P a tutaj tym bardziej jest z czapy, i duża ilość 3 i 4 literowych kryptycznych akronimów, jak Adam zauważył, nie pomaga.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 20:02   

Boni - od jakiegos czasu nie bylo tu odpowiedzi w temacie - dywagowanie na temat upublicznienia klucza umozliwajacego wygenerowanie 40 kluczy HDCP nie wnosza nic do tematu zgrywania z dekodera filmow bo co ci po kluczu gdy nie masz hardware ktory umowzliwa zgrywanie z HDMI - podalem link do karty ktora umozlwia zgrywanie z HDMI z informacja ze nieobsluguje ona jako takiego HDCP - producentowi nie chcialo sie kopac z koniem i tyle - odbiornik HDMI na tej karcie ma obsluge HDCP ale nie takiej mozliwosci oprogramowanie karty - dopoki ktos nie opublikuje takiego oprogramowania do tej karty mktore bedzie obslugiwac HDCP to upublicznie master key nie zmienia sytuacji - to byla moja odpowiedz na stwierdzenie Adam_2000 ze "teraz bedzie sie dzialo" - napisalem ze nic nie bedzie sie dzialo bo potrzeba odpowiedniego sprzetu - podalem link do jednej z niewielu znanych mi kart umozliwiajacych zgrywanie HDMI w PC (czy ogolnie komputerze).
Co mam wiecej napisac - upublicznienie klucza nie zmienia nic.
Moze ta odpowiedz powinna byc inna - slabosci HDCP znane sa niemal od samego poczatku, co najmniej do 2001 roku wiadomo jak zlamac HDCP i nikt tego nie robi.

Boni takie juz jest zycie - zyjemy w swiecie akronimow - naprawde chcesz rozwijac kazdy skrot na forum? EGR? PCM? Co mam zrobic? pisac przewodnik?
Powody dla ktorych nie da sie zgrac nagran z dysku podalem zwlaszcza bardzo dokladnie w odpowiedzi na pytanie autora watku, Adam_2000 nie lubi mnie bo mam swoje zdanie i nie zgadzam sie z nim - ok dla mnie moze byc - nie chce tylko tego by czyniono mi zarzut ze mam garbate dzieci i pomaranczowa podkoszulke w kontekscie tego o czym pisze w watku (tu moja odpowiedz na zadane pytanie http://ford-scorpio.pl/fo...430963#430963).
Ostatnio zmieniony przez pandy |19 Wrz 2010|, 2010 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 20:53   

pandy, przecież ja nie mam nic do Ciebie personalnie.
Chodzi mi tylko o to, że podajesz się za elektronika, a więc poniekąd pracujemy w tej samej branży.
Nie wiem jaka masz praktykę, ale widzę że jesteś napakowany teorią. Ja grzebię w tych "drucikach" już ponad 30 lat, może więc mam trochę inne podejście do wielu zagadnień niż Ty.
Razi mnie tylko jedna rzecz - bardzo często Twoje posty przypominają jako żywo wypowiedzi pseudomądrali z elektrody - ot, po prostu <CTRL+C> <CTRL+V>.
Owszem, nieraz piszesz z sensem i jest OK.
Pewnie jestem już starym marudą, ale po stylu posta od razu widzę, czy jest to tekst autorski, czy zlepek informacji skopiowanych z netu, na dodatek źle, albo wcale nie zredagowany.
Reasumując - z mojej strony - NO OFFENCE MEANT :)
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 20:55   

Adam_2000 napisał/a:
NO OFFENCE MEANT


to jest polskie forum - zaraz dostaniesz bana za to
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 21:02   

Waski napisał/a:
to jest polskie forum

Waski napisał/a:
bana

WTF ?
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 21:07   

piszesz cos o niezrozumialosc a sam piszesz niezrozumiale
ot co
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 21:20   

Adam_2000 napisał/a:
pandy, przecież ja nie mam nic do Ciebie personalnie.
Chodzi mi tylko o to, że podajesz się za elektronika, a więc poniekąd pracujemy w tej samej branży.
Nie wiem jaka masz praktykę, ale widzę że jesteś napakowany teorią. Ja grzebię w tych "drucikach" już ponad 30 lat, może więc mam trochę inne podejście do wielu zagadnień niż Ty.


ale jakie? prad to prad - nie mam 30 letniej praktyki siedzenia w drucikach, dlubie w cyferkach i weryfikuje to dlubanie przyrzadami - stad wiem ze teoria wspaniale wspolgra z praktyka - druciki dlubie sobie jako hobby - placa mi za cyferki - nigdy nie probowalem udawac ze cale zycie siedze wylacznie w drutach - nie uwazam tez by to ze siedze w cyferkach czynilo mnie kims mniej wartosciowym od kogos kto siedzi w drucikach zwlaszcza ze czasem cyferki wymagaja rozumienia tego co w drucikach sie dzieje.

Adam_2000 napisał/a:

Razi mnie tylko jedna rzecz - bardzo często Twoje posty przypominają jako żywo wypowiedzi pseudomądrali z elektrody - ot, po prostu <CTRL+C> <CTRL+V>.
Owszem, nieraz piszesz z sensem i jest OK.
Pewnie jestem już starym marudą, ale po stylu posta od razu widzę, czy jest to tekst autorski, czy zlepek informacji skopiowanych z netu, na dodatek źle, albo wcale nie zredagowany.


Fe, bardzo brzydko - mam taka zasade - jesli cytuje to podaje zrodlo - nie boj sie ze przeczytasz tu czyjas prace pod ktora bede probowal sie podkleic. Dlatego prozse Cie bys nie sugerowal czy kradne czyjes opracowania zwlaszcza z elektrody.


Adam_2000 napisał/a:

Reasumując - z mojej strony - NO OFFENCE MEANT :)


Nawet jesli offence to Twoje prawo - ja mam jedna prosbe - jesli widzisz niescislosc, cos co wprowadza w blad, po prostu to napisz - szkoda czasu na nic nie wnoszace do tematu sprawy pozamerytoryczne - na razie kontrujesz mnie w sposob niemerytoryczny i taki ktory nie pozwala mi se bronic jednoczesnie zas sugerujesz ze sciemniam, oszukuje i zmyslam - moze jestem nadwrazliwy ale jestem od Ciebie mlodszy tylko o 12 lat stad jednak nie chcialbym byc kopany bez szansy na obrone. Wiec ogromna prosba - punktuj mnie argumentami merytorycznymi.
I nie, nie wiem wszystkiego, wiem malo (bardzo chcialbym wiedziec wiecej) ale jesli moge komus pomoc to chetnie to robie - czasem po prostu nie jest to latwe i mimo ze ktos oczekuje prostej odpowiedzi to nie mozna jej udzielic zwlaszcza gdy dotyczyc ma to subiektywnych preferencji.
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 21:51   

jak ja Was* czytam to wpadam w kompleksy bo wy tacy mądrzy jesteście i w ogóle
kurde normalnie fachowcy pierwsza klasa
potem kupuję od takiego fachowca samochód i się załamuje - sztrucel i rzeźba pierwsza klasa - ręce nad nim załamuje i ja, który kompleksów się zdążyłem nabawić ze względu na swoją niefachowość potem muszę doprowadzać do ładu auto po fachmenach

tak jest z teoretykami z internetu - niestety
pewnie nie jedna osoba czytająca te słowa może to potwierdzić
dlatego może odróżnijmy teoretyzowanie od praktyki i piszcie co już zrobiliście bo naczytałem się już o różnych teoriach a praktyki żadnej

to tak w kwesti odróżnienia teorii od praktyki :)

mam do naprawienia CD-ka - ktoś jest chętny ?
to będzie egz praktyczny :)

* ne dotyczy nikogo personalnie tylko po prostu fachofców :)
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 22:08   

Wypraszam sobie - skromnymi silami i ograniczonymi zasobami probuje robic swojego Scorpio i tez poprawiam po fachowcach (wlasnie sie zastanawiam czy wymienili mi zaworek pompy oleju czy jednak sciemnili bo pare rzeczy napsuli i "zapomnieli" wspomniec o tym...a to praktycy polecani na forum)
PS
czemu w kompleksy? ja siedze w DTV i nawet w pracy mnie nie rozumieja po prostu przynosza problem do rozwiazania i tyle.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |19 Wrz 2010|, 2010 23:42   

Ja usiłowałem oględniej napisać to co Wąski napisał - na chubek czuja komukolwiek, a szczególnie TUTAJ, teoretyczny przepis na dekoder do HDMI z HDCP w stylu "weź se FPGA i kupę innych trzyliterowych skrótów, i se zrób i oprogramuj dekoder" tudzież "oto karta, ale bez HDCP", i co z tego że to prawdziwe informacje. Pandy, ile TOBIE zajmie zrobienie tego w wolnym czasie? Ile to bedzie kosztowało? Miesiąc? Zmieścisz się w 300zł? A jak uważasz, ile zabierze to przeciętnemu użytkownikowi forum? Piszesz że każdy pojmie twój przepis - jaaaasne. Chcesz rady o Scorpio w stylu 'no przecież to jasne, że musisz wymienić w przełączniku 8566 158679AA żarówkę na T4 koloru RAL6024', tak miałem ostatnio Jankesowi napisać o podświetleniu w mk1?

Ad rem - jutro będę wiedział jak koledze działa ten splitter co kupił, jeśli działa, to podam namiary.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |20 Wrz 2010|, 2010 10:48   

Boni... odnosze wrazenie ze mowimy o dwoch rzonych rzeczach - tylko odnioslem sie do informacji o upublicznieniu klucza HDCP i tyle - napisalem ze nic sie nie zmieni z powodow ktore wskazalem a ktore potwierdziles. Dla kogos takiego jak ty czy ja upublicznienie tego klcuza nic zmienia, tak jak nie zmienia to niczego dla milionow innych uzytkownikow - pewnie gdybym sie uparl to poskladalbym to o czym napisalem bo jakis dostep do czesci i dokumentacji mam - tyle ze nie skrobne sobie drivera do windows/linux bo nie jestem programista systemowym.

Dopoki przelacznik 8566 158679AA ma jakas funkcje to lepiej uzywac nazwy funkcji niz symbolu, RAL6024 mozna sobie sprawdzic co to za kolor ale to nie apteka - bedzie mialo znaczenie czy bedzie to bialy cieply, bialy zimny, kosc sloniowa albo inny jeszcze odcien bieli? moim zdaniem nie - sa obszary gdzie trzeba zachowac precyzje i sa obszary gdzie mozna zostawic swobode.

Wiec raz jeszcze Boni - napisalem tylko ze posiadanie klucza umozliwiajacego wygenerowanie 40 kluczy dla urzadzenia nie przelozy sie na nic uzytecznego dla przecietnego konsumenta. Nie bij mnie za to ze to prawda. Po prostu opisalem co trzeba miec by tego klucza uzyc i to cos wlasnie jest problemem nie klucz. Adam_2000 wkleil info o kluczu z sugestia ze to cos co odmieni zycie normalnych uzytkownikow, ja sie odnioslem ze nic nie zmieni bo:... - moglo sie zakonczyc to na tych dwoch wypowiedziach a przerodzilo w kopanie po kostkach...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group