$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - klima
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
klima
Autor Wiadomość
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 16:02   

weź Felukes wpisz w podpis dane auta :twisted:

a tak pozatym to ostatnio też miałem problemy z koimą, u mnie walniety był czujnik temperatury, włącznik wentylatora od chłodnicy i brak czynnika.

weź zrób reseta klimy i sprawdź jak sprawa wygląda
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 17:34   

Z 3 roznych schematow udalo mi sie zrobic jakis jeden logiczny na ktorym i tak kolory przewodow sie nie zgadzaja. Uklad jest nabity odpowiednia iloscia gazu. Napiecie na czujniku cisnienia jest, ktory jest przedostatnim elementem przed kompresorem. Pozostaje jeszcze tylko przekaznik ktory odlancza przy full bucie ale ten jest na stale zlonczony. Na schemacie, w skrzynce bezpiecznikow zaznaczony jest jeszcze jakis niewielki element "P1" ktory wyglada jak prostokat. Po wyjsciu ze skrzynki bezpiecznikow idzie bezposrednio do kompresora.
Napiecie wchodzi do skrzynki bezpiecznikow ale juz nie wychodzi zeby zalonczyc kompresor. Przy recznym podaniu napiecia na kompresor wszystko zaczyna ladnie chodzic, czynnik przeplywa i go widac, skraplacz zaczyna robic sie cieply wiec sprzeglo jak i kompresor sa ok.

EDIT!
Taka ciekawosta. Do instalacji wchodzi 0.74kg czynnika a 1kg kosztuje 31,40zl. :twisted: :twisted:
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 19:10   

to skąd $#@%@ prawie 2 stówy za napełnienie wołają?? :twisted:
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 19:28   

Niby gdzie i w jakim modelu jest czujnik, który pozwala załączać klimę powyżej 18 stopni?

Miałam '88 i klima zimą działała. Mam '98 i klima chodzi cały rok. I tak jak pisze Felukes używam jej między innymi, żeby nie parowały szyby. Poza tym jeśli ktoś nie używa przez cały czas, powinien włączyć ją przynajmniej raz w miesiącu, nawet zimą. Niby jak to ma zrobić?

Marcin, a stąd, że jak będziesz dmuchał w przewody, to nie sprawdzisz, czy szczelna, żeby odgrzybić muszą czynnik spuścić, naładować odgrzybiaczem itp. itd. No i poświęcają czas, a czas to pieniądz = 200 zł :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 19:39   

Aneta dzieki za wyjasnienie. Tez mi sie wydawalo ze pomysl z tym czujnikiem to glupota. ;)
A wiec pozostaje dalsze szukanie usterki tylko z ja naprawde nie mam pojecia co moze byc nie tak. :cry:

Tak sie wlasnie zastanawialem czy nie zalatwic sobie 2 kompresorow od lodowek do tego zakupic stacje manometrow i zlacza do klimatyzacji. Calosc wyniosla by kolo 250zl a potem juz tylko 31,40zl za calkowite napelnienie ukladu razem ze sprawdzeniem szczelnosci. 8)
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 19:42   

Cytat:
Marcin, a stąd, że jak będziesz dmuchał w przewody, to nie sprawdzisz, czy szczelna, żeby odgrzybić muszą czynnik spuścić, naładować odgrzybiaczem itp. itd. No i poświęcają czas, a czas to pieniądz = 200 zł


tyż fakt, troche mnie z tym poniosło :wink:
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |9 Maj 2005|, 2005 22:23   

Dobra problem rozwiazany. Okazalo sie ze jest troche przysniedziale zlacze od czujnika lodu. Teraz juz wszystko dziala ok tylko pozostaje przylutowac kabel od czujnika cisnienia bo sie ulamal. :D
 
 
Tijs
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2005|, 2005 22:59   

ha ja mam gorszy problem...jakis niemiec dupowaty upierdo.... waz przy nagrzewnicy od klimy i szukam spawacza w Lubinie ktory pospawa aluminium...szczegolna prosba do Montera i Waskiego...znacie kogos ??
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2005|, 2005 23:43   

Sluchajcie no towarzyszu Bongo. Jak wjezdzasz od Scinawy w strone ronda to zaraz po lewej stronie masz wymiane oleju u Pomykaly. Skrecisz PRZED tym budynkiem w lewo (dokladnie na przeciw Niro). I jak juz skrecisz we wto lewoto mykasz powolutku prosto. Wespniesz sie na ten krawezniczek i wjedziesz na szuterek. Teraz uwazaj !! Na wprost bedzie taka duza brama jak wrota od stodoly. No to tam nie jedziesz tylko po prawej bedzie taka bardzo badziewna brama i tam wolasz czlowieka o imieniu Andrzej. Od roku u niego spawam (juz chyba 4 czy 5 auto z kolei) i nie ma problemow - tanio i szybko. Skad teraz moja wczesniejsza uwaga. Jesli sie pomylisz i pojedziesz na wprost to tam tez jest spawacz. Bardzo dobry !! jak trzezwy... wiec niestety spozniles sie o 3 lata... Bron Cie Panie Boze tam trafic. Ostatnio kolesiowi w BMW spawal tlumik tak ambitnie ze mu przytwierdzil przewody hamulcowe do walu napedowego :) To jeszcze nic bo jeden klient zostawil mu Toyke to spawania. Byla zielona. Kolor wazny w opowiesci bo klient jak przyszedl to nie dosc ze nie pospawali to jeszcze okazalo sie ze juz jest czerwona ;) Biedni najebani pomylili VW Transportera z Corolla i nie to polakierowali :)

Jak jakis problem to 601-888-101. Powodzenia. Masz juz prawko ??
 
 
Tijs
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2005|, 2005 00:17   

dzieki monter bede pamietal..wlasnie slyszalem ze tam gdzies spawacz od aluminium jest tylko niewiedzialem gdzie dokladnie :)


Prawka niemam...17 maja egzamin :( oby było ok
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2005|, 2005 07:57   

Powodzenia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group