$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - klima
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
klima
Autor Wiadomość
barroz
[Usunięty]

Wysłany: |12 Kwi 2005|, 2005 17:50   

dam ci przykład:jedziesz np.80 na 4 biegu jak włączysz klime to musisz poczuć spadek mocy tak jakby ci ktoś 20 KM zabrał to jest chwilowe odczucie ale jest .

No i mimo klekotu :) posłuchaj czy ci sprężarka chodzi powinna się załanczać co pewien czas coś jak w lodówce :) tylko częściej
 
 
artin
[Usunięty]

Wysłany: |18 Kwi 2005|, 2005 14:43   

OK - sprawdzę i zobaczymy
 
 
banan1976
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2005|, 2005 16:45   

apropo tej klimy mam taki sam problem tylko ze moja klima nie wlancze sie ani przy 8-12-15stopni tylko dopiero jak postoi na słoncu z godzine i termometr wyswietli gdzies ok 19-21stropni to dopiero zadziała,niewiem czy w ogule sa jakies czujniki jazeli ktos sie zna i wie czy sa jakies czujniki od klimy w 2.0 dohc to niech da znac bo latem jest katorga w tamtym roku jechałem do zakopca to mnie szlak trafiał niechciał bym przezywac tego jeszcze raz w tym roku a w lipcu jade własnie do zakopca .A w ksiazce wyczytałem ze sprawdzanie klimy odbywa sie przy 18 stopniach niewiem jak to odebrac czy po nizej 18 stopni klima sie nie włancza ,w klimatronik chyba takiego problemu niema czy jest 12 czy 16 stopni to chyba sie włancza, niewiem juz sam nara.......
 
 
barroz
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2005|, 2005 17:39   

no sorry ale jak moje auto postoi na słońcu to mam w aucie ze 40stopni a latem nawet ok60 w takiej temp.jakbyś klimy nie włączył to będziesz to czuł :) chyba ,że nie działa

Ja mam czujnik na panelu centralnym pomiędzi pokrętłami.Ale mam klimatronik :wink:
 
 
banan1976
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2005|, 2005 18:01   

ale akurat chodzi mi o temperature powietrza na zewnatrz a nie w samochodzie a czujnik temperatury umnie znaajduje sie z przodu pod zderzakiem we wlocie powietrza na chłodnice,a i wzime jak postawisz samochód w słoneczny dzien to mozesz miec +10 w srodku a na zewnatrz +1 a oile mi sie wydaje to czujniki jezeli takie sa to bira odczyt z temperatury powietrza czyli otoczenia a nie bezposrednio ze słonca ale tak naprawde to sam niewiem :roll: pozdrawiam.
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |25 Kwi 2005|, 2005 21:17   

Speedo napisał/a:
musi byc, ja mialem 3 klimy i wszystkie maja, na osuszaczu u gory, czesto uswinione tak ze nie widac go wcale

Czy to oczko powinno byc i w wielorybie? bo za nic nie moge go znalezc :oops: , a trzeba by sprawdzic ile tego jest. Przeciez jak pojade do fachowca to on i tak policzy sobie za dobicie czynnika.
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |26 Kwi 2005|, 2005 01:26   

banan jak pisal speedo, pytanie pomocnicze jak włączysz przyciskiem klime, to miga ci dioda od niej czy nie? zreszta jedz poprostu na sprawdzeni i nabicie klimuy i juz.

zbyszek: u ciebie chyba nie ma, bo o ile si enie myel osuszacz jesli jest to jest inaczej rozwiązany. Jesli gdziekolwiek jest to na osuszaczu, czyli znajdz osuszacz najpierw ( cos w kształcie bańki/termosu)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |26 Kwi 2005|, 2005 11:08   

Nie ma w wielorybie. Osuszacz jest pod osłoną lewego reflektora.
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |26 Kwi 2005|, 2005 11:13   

Oczko jest na osuszaczu, najczęściej jest zasyfione. Spece od klimy liczą sobie za czynnik na wagę. Generalnie u mnie nabicie klimy, odgrzybienie, jakieś tam smarowanie itp kosztuje 160pln.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |26 Kwi 2005|, 2005 11:18   

heheheh - można sobie oczkiem oko nacieszyć :D :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
banan1976
[Usunięty]

Wysłany: |26 Kwi 2005|, 2005 11:26   

to ze chlupie to znaczy ze, mozna sprawdzic ile masz płynu w zbiorniku zaraz po właczeniu klimy widac płyn przepływajacy w oczku z bombelkami powietrza i te bombelki powietrza powinny zniknąc gdzis około góra 1 min jezeli nie znikną to znaczy ze masz mało płynu,(w starych klimach jest gaz R12)
 
 
banan1976
[Usunięty]

Wysłany: |26 Kwi 2005|, 2005 11:38   

ale po właczeniu klimy musi byc widac płyn chłodzacy a babelki to tak jak napisałes pierwszy objaw ubytku czynnika chłodzacego,jezeli jest wszystko ok to go słabo widzc a z powietrzem tz ..babelki jest o wiele lepiej :lol: no i wiaze sie to z kosztami w nie dlługim czsie czyli napełnianie ,a starego czynnika jest ciezko dostac i koszt jak sie nie myle to ok 80-120zł :cry:
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |26 Kwi 2005|, 2005 11:46   

Jak sie dobrze przyjzysz to widac jak przepływa płun, a jak sie pojawia babelki to juz napewno zobaczysz. Pozatym nawet jak jest full czynnika to sie nieraz spieni, no jak zaczyna sie podgrzewac za mocno
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Mc'Aron
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2005|, 2005 23:02   

banan1976 napisał/a:
to ze chlupie to znaczy ze, mozna sprawdzic ile masz płynu w zbiorniku zaraz po właczeniu klimy widac płyn przepływajacy w oczku z bombelkami powietrza i te bombelki powietrza powinny zniknąc gdzis około góra 1 min jezeli nie znikną to znaczy ze masz mało płynu,(w starych klimach jest gaz R12)

Dokładnie to samo powiedział spec od klimy kiedy nabijałem instalację.
Zamiast R12 napełnili mi klimę jakimś zamiennikiem. Powiedzieli jakim ale zapomniałem :oops:
Jutro zadzwonie i odświeżę dane. :wink:
Podobno ów zamiennik bardziej agresywnie reaguje na wszelkiego rodzaju uszczelki. Co prawda zazanczyli, że w ciągu ostatnich trzech lat nie mieli reklamacji ale ...
Póki co - cieszę się miłym chłodem.
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 15:27   

No to mam problem z klima. :(
Uklad nabity, wentyl sie wlancza, kontrolka swieci ale napiecie nie dochodzi do kompresora. :(
W ukladzie jest R134a o kolorze "wsciekly zolty" i bardzo dobrze widac jak przeplywa czynnik. Dziwi mnie fakt ze jest czujnik temperatury ktory zalancza klime powyzej 18*C. Do tej pory we wszystkich samochodach ktorymi jezdzilem mozna bylo nawet na mrozie wlaczyc klime i wtedy szyba ekspresem zostaje oczyszczona z pary wodnej. Kolejna dziwna rzecza jest to ze jezeli naprawde jest ten czujnik temperatury to znaczylo by ze kompresor bardzo szybko by sie niszczyl bo wszyscy specjalisci mowia ze powinno sie raz w miesiacu wlanczac klime na kilka minut zeby kompresor sie nie zastal i nie rozstrzelnil i zeby caly czas byl nasmarowany. :?
No nic, pozostaje tylko czekac az przyjda jakies cieple dni zeby sprawdzic czy klima dziala.
Jezeli nie zadziala to co moze byc przyczyna tego ze nie dziala? Jedynym ukladem ktory stoi na drodze pradu miedzy czujnikiem cisnienia a kompresorem jest skrzynka bezpiecznikow z ukladem odcinajacym kompresor przy full bucie. :?
HELP ME!! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group