$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Troche prawdy o LPG ;)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Troche prawdy o LPG ;)
Autor Wiadomość
Grześ
[Usunięty]

Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 07:07   

Cytat :
Damian Woland"]Popieram. Nigdy nie założę gazu, bo oszczędności są mizerne. Dobra instalacja droga, większe spalanie, różnica w cenie paliwa niby jest, ale bez rewelacji no i te problemy.

Odp.
Jeśli ktoś oszczędza na dobrej instalacji, to potem traci. Jak zwykle. Ja mam BRC (jak paru innych kolegów) za 6200 i nie widzę różnicy między benzyną i gazem. Oszczędzam równo 45 % kosztów paliwa. Może to nie za wiele, ale po roku się zwraca. No i bardziej ekologiczne ;-) !

Cytat :
Czytam ludzi, którzy mają problemy z silnikami i jestem przerażony. Większość kłopotów występuje przy autach zagazowanych. Jakieś przerywania, spadki mocy, nierówne obroty itd. Jeszcze w żadnym samochodzie tego nie miałem, a było ich trochę i żaden nie miał gazowni zamiast koła zapasowego. Kłopoty przy rozruchu silnika podczas mrozu mam, ale przy Fordzie Transicie i wiadomo z jakiego powodu.

Odp.
A ja nie mam ;-) !

Cytat :
Kiedyś nawet policzyłem wszystkie koszty i oszczędności związane z posiadaniem gazu. Nie wyglądało to dobrze, bo zwrot kosztów wychodził mi po przejechaniu kiludziesięciu tysięcy kilometrów (nie uwzględniając nieprzewidzianych wydatków związanych z naprawą ewentualnych awarii).

Odp:
To chyba oczywiste. Gaz jest dobry dla tych, którzy dużo jeżdżą. Dla niedzielnych kierowców absolutnie. Trzeba przekalkulować i pomyśleć.

Cytat:
Przykładowe i przybliżone wyliczenie kosztów (100 km trasa - silnik 2,0 DOHC - rozsądna jazda):
8l bezołowiowej x 3,85 = 30,80 zł
11l(?) gazu x 2,00(?) = 22,00 zł

Odp:
Benzyna 3,8 do 4,1
Gaz 1,6 do 1,8
zużycie +15 % i .... policz jeszcze raz. U mnie zwraca się po roku, potem rok w rok 6 tysięcy do przodu !!!
.
Cytat:
Wolę tradycyjnie i w miarę pewnie. Jestem spokojny, że rano pójdę do garażu, wsiądę do samochodu i pojadę. Jeżeli nigdzie nie wydzwonię, to wrócę.

Odp.
Nooo ![[/i]
Ostatnio zmieniony przez Grześ |13 Cze 2005|, 2005 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 07:34   

Coś strasznie namieszałeś... :mrgreen:
Czytając Twój post, nie wiem w końcu, czy masz gaz i jesteś za, czy wprost przeciwnie :)
Jeżeli jak się mogę domyślić cytowałeś kolegów, to są do tego odpowiednie narzędzia.
A tak, to wyszedł totalny groch z kapustą :mrgreen:
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Grześ
[Usunięty]

Wysłany: |13 Cze 2005|, 2005 07:45   

Adam_2000 napisał/a:
Coś strasznie namieszałeś... :mrgreen:
Czytając Twój post, nie wiem w końcu, czy masz gaz i jesteś za, czy wprost przeciwnie :)
Jeżeli jak się mogę domyślić cytowałeś kolegów, to są do tego odpowiednie narzędzia.
A tak, to wyszedł totalny groch z kapustą :mrgreen:


Niestety nie da się pociąć postu bez wklepywania tych cholernych ":[/quote]". Nic na to nie poradzę. A nie lubię odpowiadać na cały post bo wtedy to już przy wielu problemach zupełnie nie wiadomo, o co chodzi.

Jak by co, to jestem ZA.
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |26 Cze 2005|, 2005 17:04   

Panowie a jak rozróżnić czy instalka wpięta jest szregowo czy równolegle?
 
 
__Robert__ 
FST Member



Auto: Nie ma Forda
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 14 Lut 2005
Skąd: Szczecin
Wysłany: |26 Cze 2005|, 2005 22:06   

Panowie powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie Lpg to bym niestety nie zdecydował sie na kupno mojego Forda i myślę, że 3/4 ludzi na naszym forum również jeżdziłoby czymś bardziej ekonomicznym, niestety takie są realia w naszym zasranym kraju, benzynka coraz droższa a pensje mizerne. Szczerze mówiąc to gdybym od początku nie planował założenia w moim Scorcu instalacji gazowej to poprostu dalej jeżdziłbym moim Atu. I co z tego, że przegląd techniczny jest droższy o 60 PLN, co z tego że spala jakieś 15% więcej niż beni, to wszystko bardzo szybko się zwraca. Jak narazie nie mam żadnych problemów z intalką i jestem bardzo zadowolony z mojego Scorpionka. Przykładowo dzisiaj tankowałem ok 50 litrów gazu i zapłaciłem ok 85 PLN za tą samą ilość beny musiałbym zabulić ok 200 PLN, no oczywiście trzeba odjąć jakieś 15% jeśli chodzi o spalanie, to i tak uważam,że gaz w naszym przypadku to rewelka, aq nasze Scorpionowskie silniki nie należą do oszczędnych, ale szanuję tych którzy nie uważają podobnie jak większoiść ludzi którzy mają auta z intalką gazową.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich tych zagazowanych jak i nie zagazowanych Scorpiomaniaków
_________________
Był
Ford Scorpio 2.0 OHC + LPG
był
Opel Omega 2.0 16V Caravan 1998 + LPG
jest
Citroen C5 X7 2.0 16V 140 KM 2008 + LPG

Pozdrawiam
Robert
 
 
 
Grześ
[Usunięty]

Wysłany: |27 Cze 2005|, 2005 06:11   

__Robert__ napisał/a:
Panowie powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie Lpg to bym niestety nie zdecydował sie na kupno mojego Forda i myślę, że 3/4 ludzi na naszym forum również jeżdziłoby czymś bardziej ekonomicznym, niestety takie są realia w naszym zasranym kraju, .......


Myślę, że masz rację. Niedawno zmieniałem autko (stary Scorpio trochę się zaczął sypać, ale był już pełnoletni ;-) ! i miałem dylemat - albo nowoczesny TDI z Common Railem albo benzyna do zagazowania. Generalnie biorąc nie mam ochoty płacić absurdalnie wysokich podatków na jakiś urzędasów czy inne dzadostwo (bo przecież nie na drogi ...), wolę zaoszczędzoną kasę wydać np. na coś dla dzieci albo jakąś wycieczkę. Poza tym gaz jest bardziej ekologiczny, oczywiście "porządna" instalka !!!

Jak na razie, pomimo ok. 25 % większego zużycia (akonto oszczędności mam zdecydowanie cięższą nogę ;-) ! i tak warto.

BTW, wyszperałem w necie bazę stacji LPG w Europie, jest tego ponad 4 tysiące, ze współrzędnymi GPS. Jako GPS-omaniak uważam to za baaardzo cenne dane, np. jest stacja LPG na autostradzie z Wiednia do Klagenfurtu .....Wystyrczy wczytać do AR i gotowe !
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |27 Cze 2005|, 2005 07:33   

Grześ, jakie polecalbys urzadzenie do GPS w aucie? Chodzi o jakiegos palmtopa, tyle ze cena rowniez jest istotna. Jak to sie sprawuje?
 
 
Grześ
[Usunięty]

Wysłany: |27 Cze 2005|, 2005 07:45   

IBOL napisał/a:
Grześ, jakie polecalbys urzadzenie do GPS w aucie? Chodzi o jakiegos palmtopa, tyle ze cena rowniez jest istotna. Jak to sie sprawuje?


Szczerze mówiąc, używam wyłącznie laptopa. Może dlatego, że go "mam", mam też od 7 lat ręcznego GPS-a, który w górach sprawuje się jak należy. Poza tym duży ekran laptopa ma swoje zalety ...... no i dostępność różnych map nie jest bez znaczenia.

Generalnie wszystko sprawuje się nienajgorzej, jeśli masz dobrą mapę i GPS-a w dobrym miejscu, czułego lub ew. antenę zewnętrzną. Nie zapominaj, że nie będziesz miał czujników przyspieszenia i szybkości, jak to mają profesjonalne systemy nawogacji w samochodach (doś- dobrze ekstrapolują trasę w warunkach braku sygnału).

Więcej dowiesz się na pl.rec.gps - to kopalnia wiedzy na temat GPS i nie tylko !
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |27 Cze 2005|, 2005 10:02   

odnosnie ekonomicznosci to nie porownuj np ohc ktorego budowa wywodzi sie z wspanialego silnika pinto itp,itd. to stary silnik i tyle pali. ten typ tak ma. a np moj dohc pali niewiele wiecej niz ekonomiczna ibiza 1.4MPI mojej mamy. a ceny zadnego scorpio nie mozesz porownac z cenami najnowoczesniejszych diesli. ale roznica 1 litra na 100km pomiedzy moim scorpio a jakims miejskim samochodem to zadna roznica.(pomimo,ze nadal jestem bezrobotny)
pozdrawiam
maciek
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |27 Cze 2005|, 2005 13:26   

Witam,
co do GPS używam PDA od niecałego roku. Jest niezły, w Polsce Automapa, w Niemczech TomTom.

Polecam.
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |25 Wrz 2005|, 2005 19:10   

[quote="
Przykładowe i przybliżone wyliczenie kosztów (100 km trasa - silnik 2,0 DOHC - rozsądna jazda):
8l bezołowiowej x 3,85 = 30,80 zł
11l(?) gazu x 2,00(?) = 22,00 zł

Oszczędność: 8,80 zł

Aby zaoszczędzić 2000 (bez dodatkowych kosztów), trzeba przejechać 22.727 km.

Wolę tradycyjnie i w miarę pewnie. Jestem spokojny, że rano pójdę do garażu, wsiądę do samochodu i pojadę. Jeżeli nigdzie nie wydzwonię, to wrócę:)[/quote]


mam tylko jedno pytanie czemu podałeś cene benzyny najtańszej a cene gazu najdroższego .... no i coś nie tak ze spalaniem ja miałem 2,0 dohc ale takich różnic nie miałem 8 litrów benzyny 9 LPG


a co do instalacji gazowej to jestem jej przeciwnikiem no może nie przeciwnikiem ale nie jestem zwolennikiem i dlatego teraz latam dieslem
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |26 Wrz 2005|, 2005 04:56   

dlaczego zaniżyłeś cenę benzyny ?a lpg podniosłeś?
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |26 Wrz 2005|, 2005 06:11   

to nie ja próbowałem cytować ale coś nie wyszło pytam o to samo ale pewnie po to żeby kalkulacja wyszła lepiej na stronę Benzyny
 
 
Grześ
[Usunięty]

Wysłany: |26 Wrz 2005|, 2005 07:18   

[Moje Scorpio Cosworth pali w mieście ok. 15 benzyny lub ok. 18 gazu. Czyli :

15 * 4.3 = 64.5 zł
18 * 1.9 = 34,2 zł

różnica ok 30 zł/100 km

Trasa :
11 * 4,3 = 47,30
13 * 1.9 = 24,70
różnica 22,60

Przy mojej jeździe pół na pół wychodzi ok. 25 zł różnicy na 100 km. Przejeżdżam 30 tys rocznie, czyli 7500 zł różnicy. Za instalację dałem 6200.

Aha - przy wyjeździe do Niemiec czy np. Holandii i Belgoo "zysk" jest większy :-) !

pozdrowienia
 
 
Złoty
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2005|, 2005 09:13   

Hej, najpierw sie przywitam, bo pierwszy raz pisze na tym forum. Wczesniej troche przegladalem.

A teraz czas na pytanie z prosbą o odpowiedź: mam dohc na gazniku (weber 2v), czy mozna moj parownik wyrzucić i wlorzyć BLOSa na jego miejsce? Czy odczuje różnice w pracy silnika?

Dodam, że w tej chwili silnik pracuje na gazie (jak i na benzynie) bez zarzutów, może troszkę za dużo pali (trasa ok 10-11l/100km).

Próbowałem szukać takich info na forum, ale chyba wszycy macie wtrysk paliwa, a może jest ktoś, kto włożył BLOS do gażnika dwugardzielowego??

Z góry dzięki za porady.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group