$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Troche prawdy o LPG ;)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Troche prawdy o LPG ;)
Autor Wiadomość
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 01:31   

On napisał :

" miałem trzy auta na gaz, wszystkie auta fabrycznie nowe i gazowane w różnych firmach i warsztatach. Zawsze miałem problemy z tymi autami "

No to szybko zmądrzał :shock: jest teraz fanem "Disla" a ja Scorpio.

W/g niego gazem zachwycają się nowicjusze, ja do nich nie należę , jężdzę na LPG od dwóch lat i jest OK ! To Zasilanie jest alternatywne i jak ktoś żałuje parę " kropel " etylinki to potem ma problemy. To tylko moje zdanie :wink:
 
 
Damian Woland
[Usunięty]

Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 02:34   

Popieram. Nigdy nie założę gazu, bo oszczędności są mizerne. Dobra instalacja droga, większe spalanie, różnica w cenie paliwa niby jest, ale bez rewelacji no i te problemy. Czytam ludzi, którzy mają problemy z silnikami i jestem przerażony. Większość kłopotów występuje przy autach zagazowanych. Jakieś przerywania, spadki mocy, nierówne obroty itd. Jeszcze w żadnym samochodzie tego nie miałem, a było ich trochę i żaden nie miał gazowni zamiast koła zapasowego. Kłopoty przy rozruchu silnika podczas mrozu mam, ale przy Fordzie Transicie i wiadomo z jakiego powodu.
Kiedyś nawet policzyłem wszystkie koszty i oszczędności związane z posiadaniem gazu. Nie wyglądało to dobrze, bo zwrot kosztów wychodził mi po przejechaniu kiludziesięciu tysięcy kilometrów (nie uwzględniając nieprzewidzianych wydatków związanych z naprawą ewentualnych awarii).
Przykładowe i przybliżone wyliczenie kosztów (100 km trasa - silnik 2,0 DOHC - rozsądna jazda):
8l bezołowiowej x 3,85 = 30,80 zł
11l(?) gazu x 2,00(?) = 22,00 zł

Oszczędność: 8,80 zł

Aby zaoszczędzić 2000 (bez dodatkowych kosztów), trzeba przejechać 22.727 km.

Wolę tradycyjnie i w miarę pewnie. Jestem spokojny, że rano pójdę do garażu, wsiądę do samochodu i pojadę. Jeżeli nigdzie nie wydzwonię, to wrócę:)
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 09:15   

ech chlopaki dyskusja stara jak swiat :-) .......kazdy robi jak chce i ma swoje racje , przyklady i doswiadczenia - gdyby nie LPG nie jezdzilbym scorpio :-) tylko jakas malą taczka......
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 09:18   

Proste - ja juz też któreś autko z gazem posiadam i gdyby nie gaz to tez bym jakimś gównem jeździł bo by mnie V6 zeżarło.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 09:21   

No cóż, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia - ja też śmigam od kilku lat na LPG i jakoś sobie nie krzywduję z tego powodu.
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 09:26   

No , może Speedo ma rację? Olejmy temat. Każdy jeździ na czym chce (lubi) i tak to zostawmy.
 
 
Akowiec
[Usunięty]

Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 09:50   

Ja jakoś nie nażekam. Odpalam na etylince - no cóż kilka razy biegałem już z baniaczkiem na stacje bo źle oceniłem zawartość baku :-) - i to jest jedyny minus instalacji gazowej :-) . Koszty to jak narazie wymiana wnętrzności w reduktorze trochę już popracował i mu sie to należało a ostatnio spał mi wąż z nagrzewnicy idący od reduktora. Hm licząc ten czas to chyba nie zawiele problemów. Jakby się tutaj nie odnosić do za i przezciw i robić kalkulacje to i tak gaz ma coś w sobie bo jak można uzasadnić przeróbki w cienkolach?? Tico niestety odpada bo gaźniki padają i koszty się niezwracają. Ale to tak tylko z woli mojego odstresowania przed egzaminem :-)
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 10:53   

Akowiec napisał/a:
Ja jakoś nie nażekam. Odpalam na etylince - no cóż kilka razy biegałem już z baniaczkiem na stacje bo źle oceniłem zawartość baku :-) - i to jest jedyny minus instalacji gazowej :-)


przeciez mozna awaryjnie odpalic na gazie - nie chcesz czy nie wiesz jak :-)
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 10:57   

o ile masz na tyle reduktor sprawny jeszcze że CI odpali - mój w końcowej fazie to odpalał ale w lecie - w zimei nie było mowy o odpale na gazie - tylko benzynka. Zresztą benzynkę trzeba wozić w baku coby pompy nie spalić bo to drogi wydatek - ale to już zupełnie inny topic - więc nie będe śmiecił :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 11:15   

Speedo napisał/a:
Pisze ten kolo tez ze mial trzy nowe auta na gaz, w jednym przypadku pisze ze mial 2 nowe auta na gaz, :P


pisze tez tak: szczególnie zimą to na gaz można sie przełączyć dopiero wtedy jak silnikm ma przynajmniej 30 stopni Celsjusza co pisze w każdej instrukcji LPG a jak tak nie zrobisz to bidny twój silnik a ja juz jestem zimą w pracy do której dojeżdzam 3km.a silnik jeszcze nie ma 30 stopni

3 km to sie idzie pieszo lub autobusem a nie jedzie autem na LPG :-)
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Damian Woland
[Usunięty]

Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 12:23   

Pewnie, że każdy jeździ na czym chce i nic mi do tego, ale swoje zdanie mam:)
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 13:11   

ja tam zajeździłem juś silnik na gazie zajeżdzam reduktor ale scorpio 2.0 i gaz poprostu się lubią jeżeli nie miałbym gazu nie wiem jak bym zniósł falujące obroty na benzynie lub gaśnięcie autka nie wspomnę o cenie paliwa a gazu nieporównywalna
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 16:10   

moze w nowszych autach gaz to lipa, ale moj ohac ma 6 lat gazik zrobione co najmniej 100kkm na gazie i po zrzuceniu glowicy az bylo przyjemnie popatrzec na stan silnika. solidnie zbudowane silniki (nie jakies tam koreanskie motorowery z dachem) starszej generacji to grzech nie zagazowac, zwlaszcza ze np w moim EFI brak sondy i kata powoduje ze wystarczy zwykla instalacja na srubke. Czesto jezdze kangoo dCi i lubie ten silnik tylko jak bedzie mial tyle przejechane co nasze scorpiaki to juz dawno bedzie sie poniewieral po zlomowiskach. A skorek zatankuje LPGu i pojedzie dalej....
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |11 Mar 2005|, 2005 16:42   

otto totto
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |12 Mar 2005|, 2005 08:18   

lancer napisał/a:
scorpio 2.0 i gaz poprostu się lubią


i to jest to, jezeli chce sie jezdzic na LPG to trzeba sobie "dobrac" odp. auto, dla mnie kupno I sierry z DOHC nie bylo przypadkiem tylko wynikiem doglebnej dluzszej analizy
:-) , zawsze mowie ze to piekny silnik do LPG - brak przeplywomierza, metalowy dolot, pobor powietrza z dolu spod reflektora, duza moc ktorej minimalny spadek jest nieodczuwalny, rozrzad na łancuchu, tylko 8 zaworow i szklanek itp, sam miod po prostu 8)
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group