$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - HDTV
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HDTV
Autor Wiadomość
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Paź 2008|, 2008 14:59   HDTV

Od niedawna jestem użytkownikiem 42-calowego LCD Full HD (42LG5000) i zaczynam się powoli nakręcać :)
Jako źródła sygnału służą :
1. terminal cyfrowej n-ki
2. DVD Pioneer DV-410K (oczywiście nie jest HD, ale ma HDMI i upscaling do 1080p)

Chyba niebawem zanabędę Popcorna B-110 i wrzucę go do obudowy od DV-444, aby całość współgrała z amplitunerem VSX-808RDS.
Kable od neta aż się grzeją od zasysania materiału w rozdzielczościach 1080 i ewentualnie 720 :)
Jak na razie w HD oglądam to, co leci z n-ki i jestem pod niesamowitym wrażeniem :)

Jeżeli ktoś z Was też ma podobnego hopla, zapraszam do wymiany doświadczeń.
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |17 Paź 2008|, 2008 15:04   

lukałem z N-ki na soniaku jakimś HD programy z discovery HD, owszem robi niekiepskie wrażenie, ale jak tylko coś jest przeskalowane to pixeloza że hej.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |17 Paź 2008|, 2008 15:38   

U nas od dłuższego czasu jest plazma HD i pomalutku pomalutku dojrzewam do HDTV ;) w sumie była kupiona pod kątem DVD i jako telewizor po prostu, ale trochę szkoda zmarnowanej rozdziałki :D Ale z drugiej strony kompa do niej niechcemisie, czasu za bardzo na oglądactwo nie mam, na blureja nie przejdę w jakiejś przewidywalnej przyszłości, więc się waham, bo tylko HD sat mi zostaje, nie wiem czy warto.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |17 Paź 2008|, 2008 15:47   

wogóle to jakas niewyróba ponoć jest z tymi TV co to niby umią cyfrówę odbierać bo u nas niby jakiś inny mpeg niż w większości tego co sprzedają.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
Ostatnio zmieniony przez Struna |17 Paź 2008|, 2008 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Paź 2008|, 2008 16:04   

Boni, Ty też jesteś dłubek, więc zerknij na to -



Popcorn B-110
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
krzyhoo 
FST Member



Auto: Foguar
Wiek: 52
Dołączył: 01 Cze 2005
Skąd: Poznań
Wysłany: |17 Paź 2008|, 2008 20:00   

Gratuluje zakupu i pasji, mam kilku znajomych co mają na punkcie TV i Audio hopla :) jakoś nauczyłem się to akcepotować choć dla mnie ma to bardzo malutkie znaczenie - oglądam lekko śnieżący TVN na 15 letnim TV Lexus i jestem happy :) słucham mp3 na telefonie jadąc pociągiem i też mi wystarcza - pewnie jestem nie tylko mało wymagający ale i niedowidzący i przygłuchawy ;)
_________________
były:
Milka 95' 2.0 16V sedan
Black Betty 90' 2.0 DOHC sedan
Taunus 82' 1.6 w automacie :)
-------------------
 
 
 
tomicobra
[Usunięty]

Wysłany: |17 Paź 2008|, 2008 20:02   

dobry zakup wmiare ten telewizorek ostatnio pomagalem znajomym go taszczyc na 4 pietro..

Tak na szybko co zauwazlym to nie wiem jak z ta podstawka bedzie , reki za pewnosc tego sobie nie dam odciac. Dzwiek taki sobie a najbardzie denerwowalo logo jakiegos sensora , wywalalo czasami . Nie wiem czy idzie to wylaczyc czy nie.

A tak fajny telewizorek. Na ps3 gralismy tez chwile i obraz gites.
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Paź 2008|, 2008 20:09   

Jak na płaszczaka to ten LG ma nawet niezły dźwięk, ale i tak filmy idą w DD na Pioneer-a.
tomicobra napisał/a:
... najbardzie denerwowalo logo jakiegos sensora , wywalalo czasami . Nie wiem czy idzie to wylaczyc czy nie.

Taa... "Inteligent Sensor" :)
Nawet nieźle sobie radzi z ustawami obrazu. Można wyłączyć to logo, ale tylko w trybie serwisowym.
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |18 Paź 2008|, 2008 08:05   

Adam, ja już kiedyś miałem dawno temu zrobione coś takiego, PC na supermini, wsadzony w obudowę wzmaka 19'', gruby niewiele ponad napęd DVD, tyle że zasilacz "na sznurku". Strasznie mnie to jarało ale okazało się be, bo to miało w zasadzie wszystkie wady PCta i 19'' a zalet niewiele, potem rozebrałem to, ostatnio mi w ręce wpadła zachowana piękna płyta czołowa. Fakt, teraz są lepsze wydajności, tamto było na celerku na zintegrowanym SiSie z grafą Savage czy coś, no ale 7 czy 8 lat temu nic małego i wydajnego w zasięgu nie było.

A na teraz, to mi wystarcza byle jaki napęd JVC czy co tam obecnie jest pod TV, bo nawet nie jestem pewien. Ampli mam stare ale jare, JVC na pewno (to był jeden z bardziej chorych zakupów, komplet JVC ampli i napęd DVD ze zmieniarką na 3 płyty, kosztowało mnie w sklepie jakoś słono, coś koło ówczesnej ceny Scorpio mk1 ;) ale zmieniarka już praktycznie nie czyta DVD, więc robi za sprzęt do muzy)

Może podsumuję sprzęt w domciu, dobierany latami, bo zbieranina niesamowita :D

główny:
plazma Viera 37" HD (starsza, nie full ;) )
DVD byleco JVC czy Grundig
ampli JVC
audio - przód Pioneer, wufer VoiceKrafta (bo Pioneer był jakby drogi...), tył jakiś badziew plastikowy (bodaj od kompa), ja nie ustawiam 5.1, tylko 4.1 z naciskiem na przód

dodatkowy do muzy:
ampli Hitachi (zabytkowy, analog)
zmieniarka JVC 3xCD (dawniej 3xDVD ;) )
gramofon Hitachi (zabytek klasy nieco wyższej, direct, unitorq, i takie tam)
audio - małe Tannoye

I w zasadzie mi to wszystko starcza. Co nie starcza - ampli Hitachi to ramota, gra dość ładnie i analogowo, ale już za słaby nieco, w porównaniu. Wywalić go szkoda, ale należałoby , bo słuchać trudno. No i brakuje mi jakiegoś źródła HDTV, nieprawdaż, ale najprędzej z 3 możliwości (PC, blurej, HDsat) będzie HDsat, bo to najmniej zachodu ;)
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |18 Paź 2008|, 2008 23:12   

Adam_2000 napisał/a:
Można wyłączyć to logo, ale tylko w trybie serwisowym.


Można również zmienić kolor pasków po bokach obrazu na czarny ? :)
_________________
Scorpio forever
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |19 Paź 2008|, 2008 01:37   

ford2fast, a możesz z łaski swojej rozwinąć o co Ci chodzi ?
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
tomicobra
[Usunięty]

Wysłany: |19 Paź 2008|, 2008 02:00   

Adam_2000 napisał/a:
ford2fast, a możesz z łaski swojej rozwinąć o co Ci chodzi ?


pewnie chodzi mu o to ze podczas 4:3 nie jest obraz na calym ekranie i czarne paski z boku nie sa czarne. Ale to tylko moj domysl.
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |19 Paź 2008|, 2008 08:45   

tomicobra napisał/a:
Adam_2000 napisał/a:
ford2fast, a możesz z łaski swojej rozwinąć o co Ci chodzi ?


pewnie chodzi mu o to ze podczas 4:3 nie jest obraz na calym ekranie i czarne paski z boku nie sa czarne. Ale to tylko moj domysl.


Dokładnie to miałem na myśli :)
Przepraszam za nieprecyzyjne pytanie :oops:
Z reguły te paski po bokach obrazu 4:3 są szare i ustawiać można tylko różne odcienie szarości

W którymś ze starszych LG można było w trybie serwisowym ustawić czarny kolor tych pasków :)
_________________
Scorpio forever
Ostatnio zmieniony przez ford2fast |19 Paź 2008|, 2008 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |19 Paź 2008|, 2008 11:15   

W zasadzie materiał HD to materiał panoramiczny i o tym jest temat ;)
Ale...
Te cholerne pasy, to zmora od zarania TV. Albo mamy telewizor 4:3 i oglądając filmy mamy pasy poziome, albo odwrotnie.
Uzyskanie dobrej czerni na ekranie LCD to już inna bajka, której można by poświęcić całe forum.
Nie po to jednak kupiłem telewizor 16:9, żeby oglądać programy 4:3 z pionowymi pasami :) .
Wielu ludzi używa funkcji "rozciągnięcie" - ale wtedy obraz ma zrąbaną geometrię ;/
Ja po prostu go powiększam, licząc się z tym, że część (przeważnie całkiem mało istotna) jest obcięta.
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |19 Paź 2008|, 2008 12:51   

Jak już tak temat sie rozwija, to zadam głupie pytanie, a mianowicie mam LG 37LG3000, telewizor jest wyposażony w złącze kart pcmcia, więc w sumie co mogę tam podłączyć modem, kartę dźwiękową taką jak do laptopa obsługującą 5.1 czy co??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group